Co warto wiedzieć w kwestii wyboru odpowiedniej deskorolki elektrycznej?

0
882
hoverboard
By wybrać odpowiedni sprzęt dla siebie, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie, osiągalną prędkość oraz długość działania od momentu naładowania | fot.: StockAdobe.com

Deskorolka elektryczna (znana także jako „hoverboard”) to coraz popularniejszy gadżet dla dzieci i dorosłych a jednocześnie bardzo wygodny sposób przemieszczania się po mieście. Jeśli chcemy rozpocząć przygodę z tym urządzeniem, warto przed zakupem dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego sprzętu. 

Co przede wszystkim powinniśmy wiedzieć o deskorolce przed zakupem?

Cena i jakość deskorolki zależne są od kilku parametrów. By wybrać odpowiedni sprzęt dla siebie, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie, osiągalną prędkość oraz długość działania od momentu naładowania. Dla najmłodszych użytkowników hoverboarda idealne będzie urządzenie o maksymalnej prędkości około 10 km/h, bez dodatkowej możliwości przyśpieszenia. W trosce o bezpieczeństwo dzieci nie powinniśmy kupować im modeli o zbyt dużej masie oraz z silnikiem o dużej mocy. Im cięższe i szybsze urządzenie, tym trudniej będzie maluchom utrzymać równowagę na elektrycznej deskorolce. W przypadku sprzętu dla dorosłych wszystko zależne jest od naszej masy ciała oraz indywidualnych potrzeb. Przede wszystkim wybierzmy model, który wytrzyma obciążenie około 100 kg. To optymalna wartość dla osoby dorosłej – nawet jeśli ważymy znacznie mniej, to pewniej poczujemy się na stabilniejszym sprzęcie o wyższym stopniu udźwigu. Jeśli chodzi o inne czynniki, warto przed zakupem rozważyć, gdzie będziemy chcieli poruszać się na naszej deskorolce. Mieszkając w ruchliwym mieście raczej trudno będzie rozwinąć nam dużą prędkość hoverboarda, dlatego w takim wypadku nie kupujmy sprzętu o prędkości większej niż 15 km/h. Istotnym czynnikiem jest także czas ładowania oraz długość działania baterii. Jeśli deskorolka ma być naszym codziennym środkiem transportu, warto zaopatrzyć się w sprzęt, który możemy naładować szybko a jednocześnie będzie on sprawny przez co najmniej 10 km jazdy.

Jakiej marki deskorolkę wybrać?

W sklepach znajdziemy wiele modeli elektrycznych deskorolek. Najtańsze hoverboardy kupimy już za 200-300 zł, ale dla własnego bezpieczeństwa raczej nie powinniśmy decydować się na najtańszy sprzęt. Jednocześnie powinniśmy pamiętać, że najwyższa cena produktu nie zawsze gwarantuje nam najlepszą jakość. Przed zakupem poczytajmy o konkretnych modelach hoverboardów oraz markach, które je produkują. Uznane firmy produkujące deskorolki elektryczne to na przykład Razor, Blaupunkt, Skymaster, Smart Balance Technology, Goclever czy Yuneec. Polecane przez użytkowników są także urządzenia polskiej marki Manta, które znajdziemy w sklepach w przystępnych cenach nieprzekraczających zwykle 500-600 zł.

Jazda deskorolką elektryczną to prawdziwa frajda i sposób na szybkie przemieszczanie się. Przed zakupem warto zapoznać się ze wszystkimi ważnymi parametrami sprzętu oraz poczytać opinie innych użytkowników. Dzięki przygotowaniu do zakupu zwiększamy szansę na to, że będziemy zadowoleni z wybranego modelu i że będzie służył nam przez lata.


MPA