O czym pamiętać przed zakupem maltańczyka? – Kilka rad

0
2937
cztery śliczne maltańczyki
O czym pamiętać przed zakupem maltańczyka? - Kilka rad | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Maltańczyki to słodkie psiaki, które kochają swoich właścicieli i lubią wspólną zabawę, jednak przed przygarnięciem zwierzaka tej rasy warto zwrócić szczególną uwagę na ich kilka cech.

Wiele osób wychodzi z mylnego przeświadczenia, że rasa psów maltańczyk jest stosunkowo młoda. Tak naprawdę te zwierzaki były obecne już w starożytnym Egipcie, Grecji oraz Rzymie, dzięki czemu zaliczają się do najstarszych na świecie. Sama nazwa rasy wywodzi się od wyspy Meledy, zlokalizowanej na Morzu Śródziemnym, mylnie uznawanej za Maltę. To właśnie tam w starożytności można było spotkać najwięcej psiaków tej rasy. Przed zakupem maltańczyka warto wziąć pod uwagę kilka istotnych cech tych zwierzaków.

Maltańczyk – słodki „rzep”

Maltańczyki to rasa psów, która niezwykle przywiązuje się do swoich właścicieli i nie opuszcza ich na krok. Właśnie o tym powinniśmy pamiętać przed zakupem takiego psiaka. Jeśli mamy sporo czasu na opiekę nad pupilem, maltańczyki są idealnym pomysłem. W przypadku chęci chociaż chwilowego opuszczenia psiaka, będzie on oponował poprzez szczekanie przypominające płacz. Maltańczyki bardzo lubią jeść karmę suchą, która w niektórych wypadkach pozwoli nam na „przekupienie” naszego milusińskiego towarzysza, jednak nie na długo. Pomocne mogą okazać się również zabawki. Jeśli szukasz sposobu na zaoszczędzenie podczas ich zakupu, koniecznie zapoznaj się z treścią poradnika „Masz zwierzaka? Sprawdź ile zaoszczędzisz na zakupach wybierając sklep zoologiczny online”.

Maltańczyk – głośniejszy od domofonu

Maltańczyki są również niezwykle głośną rasą. Do szczekania prowokuje ich praktycznie wszystko. Zbyt duży pies? A może tempo spaceru zbyt wolne lub szybkie? Irytujący dzwonek domofonu? Maltańczyk skutecznie poinformuje nas o tym, że coś mu nie odpowiada. Oczywiście odpowiednie wychowanie od najmłodszych lat może nieco złagodzić charakter naszego psiaka, jednak nie liczmy na jego całkowite ułożenie. Warto wspomnieć, że maltańczyki żyją około 15 lat.

Maltańczyk – chorowity przypadek

Pieski z rasy maltańczyk są podatne na różnego rodzaju choroby. Bardzo powszechne jest zapalenie uszu oraz zębów, a codziennością właścicieli maltańczyków są alergie pokarmowe. Właśnie o tym powinniśmy pamiętać przy dawaniu jedzenia. Maltańczyków nie możemy karmić resztkami z obiadu. Negatywnie odbije się to na ich zdrowiu. Ponadto maltańczyki często cierpią na chroniczne zapalenie spojówek.

Jeśli jesteśmy świadomi cech maltańczyków i chcemy spróbować zaopiekować się psiakiem tej rasy, to towarzystwo sprawi nam wiele przyjemności. Maltańczyki są niezwykle przyjacielskimi zwierzakami, które kochają swojego opiekuna bezwarunkowo.


Materiał partnera zewnętrznego