4 powody dla których warto szkolić psa

0
465
szkolenie psów
Pies, który jest nauczony nawet podstawowych sztuczek oraz reagowania na konkretne komendy stanowi świetnego kompana | fot.: freepik.com

Wielu z nas nie wyobraża sobie codziennego życia bez czworonoga u boku. Mimo że posiadanie psa wiąże się z obowiązkami, a także potrafi przysporzyć wielu problemów, decydujemy się na zakup lub adopcję pupila. Jednak z naszego punktu widzenia posiadanie psa wiąże się przede wszystkim z ogromną radością oraz bezwarunkową miłością, którą codziennie obdarza nas zwierzę. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest szkolenie czworonoga. Jesteś świeżo upieczonym właścicielem psa i zastanawiasz się nad tym, czy warto zająć się samodzielnym szkoleniem psa lub podjąć się szkolenia go u boku profesjonalisty? Przeczytaj nasz artykuł, w którym przedstawimy Ci 4 powody, dla których warto szkolić swojego pupila!

Szkolenie psów ­– zadbaj o zaspokojenie potrzeb czworonoga

Jak zapewne dobrze wiesz, aktywność fizyczna jest bardzo ważna w życiu każdego czworonoga. Jednak w większości przypadków to nie wystarczy, aby zaspokoić podstawowe psie potrzeby. Takie aktywności jak na przykład łapanie piłki, wykonywanie sztuczek czy zabawa z innymi psami działają pobudzająco na Twojego pupila. Oprócz aktywności fizycznej pies potrzebuje również aktywności umysłowej. Nauka nowych umiejętności, sztuczek lub trening z pracy węchowej bardzo dobrze działają na rozwój oraz ogólną kondycję organizmu Twojego pupila.

Praca umysłowa rozwija umiejętności poznawcze psa, zapewnia mu zdrowe i dobre zmęczenie mentalne, a także realizuje jego potrzebę współpracy z człowiekiem. Tylko świadome połączenie aktywności fizycznej i umysłowej jest w stanie zaspokoić podstawowe potrzeby Twojego psa.

Szkolenie psów – prawidłowa komunikacja

Pies, który jest nauczony nawet podstawowych sztuczek oraz reagowania na konkretne komendy stanowi świetnego kompana. Psy czują się bezpieczniej, kiedy mają ściśle określone ramy i zasady oraz kiedy wiedzą, jak się zachować w danych sytuacjach. Z tego względu inwestując czas, pieniądze czy uwagę na szkolenie psa, inwestujesz również w dobre samopoczucie zarówno Twoje, jak i czworonoga.

Pies, który zna podstawowe komendy, jest również realnie bezpieczniejszy, poruszając się na zewnątrz. Gdy Twój pupil umie chodzić przy nodze lub reaguje na komendę „zostaw” nie grozi mu zatrucie lub niebezpieczeństwo ze strony innych zwierząt lub nadjeżdżających samochodów.

Szkolenie psów – pomoc w terapii behawioralnej

Szkolenie psów może w znaczący sposób wpłynąć na zachowanie Twojego pupila. Pod okiem trenera możesz wyeliminować wiele negatywnych zachowań swojego psa. Podczas szkolenia można popracować między  innymi nad takimi problemami jak agresywne zachowania, ciągnięcie na smyczy czy skakanie na ludzi. Szkolenie psów z zakresu pracy węchowej takie jak na przykład nosework, podnosi pewność siebie naszego psa i uczy go samodzielności. Z kolei zajęcia brainworku potrafią porządnie zmęczyć psią głowę. Regularne szkolenie psów potrafi realnie wpłynąć na zmianę zachowania naszego pupila.

Szkolenie psów – wzmocnienie relacji między psem a właścicielem

Nauka sztuczek oraz komend to wspaniały sposób na spędzenie czasu ze swoim pupilem. Dzięki temu możesz jeszcze lepiej zrozumieć swojego psa oraz wzmocnić Waszą relację. Szkoląc psa, poznajesz jeszcze lepiej swojego pupila. Motywacja do ćwiczeń to nic innego, jak wiedza na temat tego, co naszemu psu sprawia największą frajdę, które smakołyki lubi najbardziej czy jaki rodzaj zabawy jest dla niego najprzyjemniejszy.

Znajomość naszego psa sprawia, że jesteśmy w stanie zbudować z nim głęboką więź. Im więcej trenujemy wspólnie z psem, tym nasza więź będzie bardziej zacieśniona, a im bliższa więź, tym lepsze efekty w treningu uzyskamy.

Odpowiednie szkolenie psa będzie czasem, który przyniesie Ci wiele satysfakcji, a także korzystnie wpłynie na zachowanie Twojego pupila. Aby zaspokoić podstawowe potrzeby swojego psa, należy mu zapewnić nie tylko aktywność fizyczną, ale także umysłową. Jeżeli szukasz zabawek lub gadżetów, które ułatwią Ci pracę z Twoim pupilem, wejdź na: https://babuzoo.pl/. Sklep Babuzoo to miejsce, w którym znajdziesz najwyższej jakości produkty dla psów i kotów!

Materiał partnera zewnętrznego