Zwiedzanie Warszawy w weekend – co warto zobaczyć?

0
727
Zwiedzanie Warszawy w weekend - park

Spędzanie weekendu w Warszawie to dobra okazja do tego, by chociaż trochę poznać stolicę – jej historię oraz najważniejsze zabytki. Obowiązkowym punktem na turystycznej mapie Warszawy jest Starówka wraz z Zamkiem Królewskim i kolumną Zygmunta III Wazy. Wśród innych ciekawych zabytków można wymienić Muzeum Powstania Warszawskiego, Zamek Ujazdowski, Pałac w Wilanowie oraz Pałac Kultury i Nauki.

Warszawa – gdzie spać?

Przed przyjazdem do Warszawy na weekend należy wcześniej zadbać o nocleg. Można skorzystać z uprzejmości znajomych i przenocować u nich lub wynająć pokój w hotelu. Dobrą opcją jest również wynajęcie apartamentu w Warszawie. Rozwiązanie to jest korzystne z finansowego punktu widzenia, a także zapewnia prywatność oraz możliwość swobodnego organizowana dnia.

Starówka w Warszawie

Starówka jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Warszawie i ważnym miejscem dla turystów. Rokrocznie gromadzi ona setki tysięcy podróżnych z całego świata. Ważne przy tym jest to, że została ona niemalże w całości zniszczona podczas Powstania Warszawskiego, a następnie odbudowana. Na warszawskiej starówce można podziwiać kolorowe kamienice oraz Zamek Królewski, który utrzymany jest w stylu barokowo-klasycystycznym. Ważnym punktem na Starym Mieście jest również kolumna Zygmunta III Wazy.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Ważnym miejscem w Warszawie jest również Muzeum Powstania Warszawskiego przy ul. Grzybowskiej 74. W niedzielę miejsce to jest otwarte za darmo dla zwiedzających. W muzeum tym można wysłuchać relacji uczestników Powstania Warszawskiego, obejrzeć archiwalne fotografie, a także zobaczyć broń, czołgi, samochody i samoloty, które wykorzystywano podczas powstania.

Zamek Ujazdowski

Ważnym miejscem na turystycznej mapie Warszawy jest także Zamek Ujazdowski, w którym znajduje się Centrum Sztuki Współczesnej. Elewacja zabytku utrzymana jest w późnobarokowym stylu. W Zamku Ujazdowskim niemalże codziennie odbywają się pokazy współczesnych filmów.

Pałac w Wilanowie

Spędzając weekend w Warszawie, warto odwiedzić również Pałac w Wilanowie, który został wybudowany w drugiej połowie XVII w. dla Jana Sobieskiego i jego żony – Marysieńki. Wewnątrz pałacu można podziwiać dzieła znanych malarzy, m.in. Józefa Szymona Belottiniego, a także meble i akcesoria pochodzące z różnych czasów.

Pałac Kultury i Nauki

Ważnym punktem na mapie turystycznej Warszawy jest najwyższy budynek w Polsce – Pałac Kultury i Nauki. Na 30. piętrze znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę całej stolicy. Bilet wstępu na taras kosztuje 20 zł.