Zimowy weekend w Beskidzie Żywieckim

0
853
Beskid Żywiecki 2019
Beskidy to wspaniałe miejsce do uprawiania turystyki pieszej przez cały rok | fot.: stock.adobe.com

Już niedługo czeka nas długo wyczekiwany urlop świąteczny poprzedzający dwutygodniowe ferie. Każdy z nas zastanawia się, gdzie w tym roku wybrać się na zimowy weekend w celu zrelaksowania się i naładowania baterii przed kolejnymi wyzwaniami dnia codziennego. Polska ma do zaproponowania wiele ciekawych miejsc, do których każdej zimy ściągają tysiące turystów spragnionych narciarskich wrażeń, ale też spacerów w otoczeniu zimowej natury. Jednym z najpopularniejszych miejsc tego typu jest z pewnością Beskid Żywiecki. Co warto robić w Beskidzie Żywieckim podczas zimowego weekendu? Czy ten region jest odpowiednio przygotowany na przyjęcie dużej liczby turystów?

Atrakcje turystyczne Beskidu Żywieckiego

Każda osoba, przyjeżdżająca na kilka dni do Beskidu Żywieckiego nie może narzekać na ilość atrakcji, jakie zapewnia nam ten region. Na miejscu zaskoczy nas mnogość atrakcji turystycznych i ogromna baza noclegowa. Na miejscu bez problemu znajdziemy hotel. Beskidy to wspaniałe miejsce do uprawiania turystyki pieszej przez cały rok. Kilometry znakowanych szlaków turystycznych sprawiają, że każdy, począwszy od wytrawnych podróżników, przez osoby uprawiające trekking okazjonalnie aż do rodzin z małymi dziećmi – są w stanie zaplanować pełną emocji wycieczkę po masywie Beskidu Żywieckiego. Jednym z największych wyzwań jest wejście na królową Beskidu Żywieckiego – słynną Babią Górę, która słynie z nagłych zmian pogody. Co ciekawe, Babia Góra to nazwa całego masywu górskiego. Najwyższym jej szczytem jest Diablak (1725 m), często nazywany również Babią Górą, jak cały masyw. Jest on zaliczany do Korony Gór Polski.

Noclegi w Żywcu zimą

Oprócz samych gór warto również poznać historię i kulturę jednego z najsłynniejszych miast w południowej Polsce – Żywca. Żywiec słynie z pięknego Starego Zamku, który obecnie został przerobiony na Muzeum Miejskie. Zamek jest otoczony przez imponujący ogród, który wcale nie traci na swojej wspaniałości podczas zimowej pory. Każdy turysta odwiedzający Żywiec powinien udać się również na Rynek, który jest nie tylko głównym centralnym placem w mieście, ale też centrum spotkań towarzyskich. Niewątpliwą atrakcją dla wszystkich odwiedzających Żywiec jest Browar Żywiecki, w którym możemy poznać historię słynnego browaru, poznać tajniki tworzenia napoju, a także spróbować specjałów przygotowanych właśnie w tym miejscu. Żywiec stanowi bardzo dobre miejsce, jeśli chodzi o bazę noclegową. Co więcej, beskid żywiecki hotel może zapewnić nam oprócz noclegu pełne wyżywienie. Zanim jednak wpiszemy w wyszukiwarkę hasło: „żywiec noclegi zima” zwróćmy uwagę na jeden z najciekawszych obiektów tego typu w okolicy, czyli na Dworek Góralski znajdujący się około 40 kilometrów od Żywca nad klimatycznym Jeziorem Żywieckim w samym sercu Beskidu Żywieckiego w otoczeniu gór, lasów, szlaków turystycznych i stoków narciarskich. To nowoczesny hotel nawiązujący do tradycji wystroju góralskiego. Więcej szczegółów znaleźć można na stronie hotelu https://www.dworekgoralski.pl/.

Atrakcje narciarskie w Beskidzie Żywieckim

Beskid Żywiecki słynie przede wszystkim z doskonałych warunków narciarskich, czego potwierdzeniem jest wysokiej jakości infrastruktura, którą spotkać możemy w takich miejscowościach jak Zwardoń, Korbielów czy Pilsko. Dodatkowo śnieg w Beskidzie Żywieckim utrzymuje się stosunkowo długo, nawet do początku maja, co związane jest z panującym tutaj specyficznym mikroklimatem, a więc stanowi doskonały pretekst do wypadu na narty na przełomie zimy i wiosny.

Najwyższą atrakcją narciarską w Beskidach nadal pozostaje wzniesienie Pilsko (1557 m), na które prowadzą liczne wyciągi z Korbielowa. Dzięki temu miejscowość ta staje się coraz częściej alternatywą dla zatłoczonego Szczyrku, znajdującego się w nieodległym Beskidzie Śląskim.

W każdym z tych miejsc możemy wypożyczyć sprzęt narciarski, jak również zdecydować się na jazdę z instruktorem bądź uczestnictwo w szkółce narciarskiej, która z pewnością znacznie zwiększy nasze umiejętności narciarskie. Co ciekawe, Beskid Żywiecki to raj nie tylko dla narciarzy, ale i zabawy w tradycyjnym stylu. Od lat organizowane są tu doskonałe kuligi. Zaś dla miłośników nowoczesnej przygody otwiera się z roku na rok coraz więcej wypożyczalni skuterów śnieżnych.

Wszystkie te miejscowości, które są wyposażone w infrastrukturę narciarską, charakteryzują się również bogatą ofertą noclegową, w związku z czym każdy turysta spragniony białego szaleństwa ma możliwość bezproblemowego zameldowania się w hotelu lub pensjonacie blisko stoku.


OLI