Wycieczka zagraniczna – jak ograniczyć koszty?

0
1500
Na co zwrócić uwagę, by wybierając się zagranicę ograniczyć jak najbardziej koszty takiej wyprawy? |fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Świat staje się „coraz mniejszy”. Dostępność ofert biur podróży zaskakuje różnorodnością. Zwiększyły się również znacznie możliwości dla osób, które chcą samodzielnie zorganizować sobie urlop poza granicami naszego kraju. Okazuje się, że taki wyjazd można zorganizować w ekonomiczny sposób. Na co zwrócić uwagę, by wybierając się zagranicę ograniczyć jak najbardziej koszty takiej wyprawy?

Kiedy kupić bilety? Jaki środek transportu wybrać?

Wybór środka transportu będzie zależał od kilku czynników. Do głównych kwestii zalicza się przede wszystkim miejsce docelowe wyprawy, czas, jakim dysponujemy, a także nasz budżet. Trzeba pamiętać, że z reguły dłuższa podróż autokarem będzie tańsza niż ekspresowy lot samolotem. Jednak obecnie mało kto może pozwolić sobie na poświęcenie dwóch czy trzech dni na sam dojazd w jedną stronę. Dlatego warto wybrać lot samolotem. Co ważne, za biletami warto rozejrzeć się albo dużo wcześniej przed planowanym urlopem, albo ryzykować i czekać do ostatniej chwili. To właśnie w takich terminach zazwyczaj bilety lotnicze są o wiele tańsze. Czasem zdarzają się również interesujące promocje na konkretne loty, jednak żeby je „upolować” należy na bieżąco śledzić strony wszystkich przewoźników oferujących loty w wybranym przez nas kierunku.

Gdzie się zatrzymać w czasie wakacji?

Sporo można zaoszczędzić na wynajęciu noclegu na miejscu. Zamiast drogiego hotelu pięciogwiazdkowego, można wybrać mniejszy i przytulniejszy pensjonat. Ciekawym rozwiązaniem będzie także skorzystanie z prywatnej kwatery. Obecnie istnieje wiele serwisów internetowych, których działanie opiera się na skupianiu ofert noclegów w wybranym mieście czy regionie turystycznym. System ocen od użytkowników pozwala na wybranie sprawdzonej kwatery o parametrach, które w pełni nam odpowiadają.

Co zrobić z samochodem na czas wyjazdu?

Lotniska znajdują się jedynie w kilku miastach Polski, dlatego wycieczka zagraniczna wymaga wpierw dotarcia na odległe lotnisko. I tutaj rodzi się problem, co zrobić z samochodem, kiedy jedziemy własnym pojazdem. Rozwiązaniem może okazać się skorzystanie ze strzeżonego i położonego blisko lotniska parkingu. Przykładem może być tutaj Orange Parking, który znajduje się przy krakowskim lotnisku. Więcej informacji na temat parkingu można znaleźć na stronie https://orangeparking.pl/. Położenie bezpośrednio przy lotnisku pozwala na sprawne dotarcie do portu lotniczego, co jest znaczące szczególnie dla osób ze sporą ilością bagaży oraz takich, które po raz pierwszy lecą samolotem – pozwala to ograniczyć zbędny stres związany z przygotowaniem się do przelotu i samym lotem.


Materiał partnera zewnętrznego