Wodne atrakcje w Krakowie – sprawdź ofertę ParkWodny.pl

0
522
dwójka dzieci w basenie
Krakowski Park Wodny jest jednym z największych tego typu obiektów w Polsce, który w 2000 r. został wyróżniony prestiżową nagrodą "Budowa Roku" | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kluczem do doskonałego samopoczucia jest połączenie aktywności fizycznej z wypoczynkiem i relaksem. Jest to możliwe zwłaszcza podczas aktywnego spędzania wolnego czasu nad wodą, gdzie możemy nie tylko odpocząć i zrelaksować się, ale także doskonale się bawić. Mieszkańcy Krakowa wcale nie muszą udawać się w daleką podróż nad morze, aby przyjemnie spędzić czas nad wodą – wystarczy, że odwiedzą Park Wodny oraz skorzystają z jego licznych atrakcji dla całej rodziny.

Dlaczego warto odwiedzić Park Wodny w Krakowie?

Krakowski Park Wodny jest jednym z największych tego typu obiektów w Polsce, który w 2000 r. został wyróżniony prestiżową nagrodą „Budowa Roku”. Ponad 20 lat istnienia i funkcjonowania obiektu sprawiło, że jego oferta jest doskonale dopasowana do wymagań i oczekiwań wszystkich gości – do tej pory skorzystało z niej wiele milionów osób z Polski i zza granicy. Ogromnym atutem obiektu jest szczególna dbałość o higienę – woda jest w 100% uzdatniana pod względem bakteriologicznym przy użyciu ozonu, co pozwala na bezpieczne korzystanie z niej osobom w każdym wieku, w tym także najmłodszym dzieciom i niemowlętom.

Obecność systemów monitoringu oraz kadra doświadczonych ratowników czuwająca nad gośćmi to gwarancja bezpiecznej zabawy. Ogromną zaletą Parku Wodnego jest także jego pełne dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych, przez co obiekt ten doskonale sprawdza się jako miejsce do rehabilitacji oraz prowadzenia różnego rodzaju zabiegów fizjoterapeutycznych. Rozbudowana i bardzo zróżnicowana pod względem tematycznym oferta pozwala z kolei na korzystanie z jego usług osobom w dowolnym wieku, o zróżnicowanym poziomie umiejętności pływackich oraz różnych oczekiwaniach.

mężczyzna płynący w basenie
Osoby, które nie umieją pływać lub chcą udoskonalić swoje umiejętności w tym zakresie, mogą natomiast skorzystać z oferty szkółki pływania działającej w Parku Wodnym | fot.: materiał partnera

Jakie atrakcje oferuje Park Wodny w Krakowie?

Park Wodny w Krakowie dysponuje jedną z największych w całej Polsce hali basenowych o powierzchni ponad 2000 m2. Na hali znajdują się baseny o różnej głębokości i przeznaczeniu, wyposażone w dodatkowe udogodnienia i atrakcje, w tym sieć zjeżdżalni dla dzieci i dorosłych, ciekawe dekoracje tematyczne dla najmłodszych, ścianki wspinaczkowe, tory do pływania oraz specjalnie wydzielone strefy do uprawiania różnego rodzaju sportów wodnych. Oprócz samych basenów, na terenie Parku Wodnego działa także jeden z największych w stolicy Małopolski klubów fitness – FitPark, w którym można uczęszczać na zajęcia z fitnessu, pilates, tańca, a nawet sportów walki.

Osoby, które nie umieją pływać lub chcą udoskonalić swoje umiejętności w tym zakresie, mogą natomiast skorzystać z oferty szkółki pływania działającej w Parku Wodnym. Jej usługi są dedykowane zarówno dzieciom i młodzieży, jak i osobom dorosłym, w tym także seniorom. Szkółka pływania uczy nie tylko praktycznych umiejętności pływackich, ale także szkoli w zakresie bezpiecznego korzystania z wodnych atrakcji oraz istotnych zasad udzielania pierwszej pomocy. Oprócz tego, Park Wodny oferuje także dostęp do sieci saun, jacuzzi, hydromasaży i wielu innych wodnych atrakcji, które umilą pobyt na terenie obiektu i sprawią, że chętnie skorzystamy ponownie z jego oferty.

Odwiedź najlepszy Park Wodny w Polsce – zapraszamy do Krakowa!

Materiał partnera zewnętrznego