Weekend w Londynie

0
1041
Most w Londynie
Londyn to wspaniałe miasto, w którym nie sposób się nudzić i do którego warto wracać. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

W Europie jest wiele zachwycających miast, które warto odwiedzić, jednym z nich jest z pewnością Londyn – stolica Wielkiej Brytanii. Zwiedzanie tak obszernej, różnorodnej i ciekawej metropolii nie jest proste, zwłaszcza dla turystów, którzy są tam pierwszy raz, nie korzystają z usług przewodnika i mają do dyspozycji tylko parę dni, jak w przypadku turystyki weekendowej. Jak zorganizować niezapomnianą weekendową wycieczkę do Londynu?

Bilety w dobrej cenie

Pierwszym krokiem do spędzenia wspaniałego weekendu w Londynie jest kupno biletów lotniczych (sprawdź oferty: https://www.lottravel.com/lot-oferty/7,oferta.html). Inny środek transportu raczej nie wchodzi w grę, biorąc pod uwagę długi dystans do pokonania i krótki okres czasu na całą wycieczkę. Kupno tanich biletów wymaga odpowiedniej orientacji w temacie. Ceny są bardzo zróżnicowane w zależności od przewoźnika, dnia, miesiąca, a nawet dostępności miejsc na pokładzie. Gdzie należy szukać bieżących informacji? W internecie – na portalach linii lotniczych lub specjalnych wyszukiwarkach tanich lotów. Dostępne są też aplikacje, które pomogą wybrać najkorzystniejszą ofertę linii lotniczych. Londyn jest bardzo popularnym kierunkiem podróży w Polsce. Bezpośrednio można tam dolecieć z lotniska w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Lublinie, Szczecinie, Gdańsku, Łodzi, Rzeszowie, Bydgoszczy, Katowicach i Szymanach. Wybór jest spory, im wcześniej dokonuje się rezerwacji biletów, tym większa jest szansa na niższe ceny, dlatego warto zawczasu wszystko dokładnie zaplanować.

Plan zwiedzania miasta

Londyn to wielka metropolia, którą turyści chętnie odwiedzają przez cały rok. Miasto ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji turystycznych, poza tym, to prawdziwa mozaika kulturowa, gdzie można spotkać wielu fascynujących ludzi. Dwa dni to niewiele czasu na poznanie tak różnorodnego miejsca. Wygodnym rozwiązaniem jest sporządzenie przed podróżą planu zwiedzania miasta. Z pewnością, weekend to za mało, aby zobaczyć wszystkie ciekawe obiekty, więc najlepiej skupić się na tych, które są najbardziej wartościowe dla danej osoby lub tych, które są najbardziej popularne, jak Pałac Buckingham na Green Park, Big Ben i budynek parlamentu, London Eye, Tower Bridge. Liczne muzea, w tym British Museum z cennymi eksponatami z całego świata, galerie sztuki – National Gallery, czy galeria Tate. Godne polecenia są też takie miejsca jak Piccadilly Circus, dzielnica Covent Garden, Chinatown, Soho. Komunikacja miejska znacznie usprawni poruszanie się po Londynie. Liczne restauracje, puby, bary zapewnią dobry posiłek, trunek i chwilę odpoczynku.

Chwila na zakupy

Spędzając weekend w Londynie warto poświęcić chwilę na zakupy. Stolica Anglii słynie z atrakcyjnych wyprzedaży markowej odzieży, szczególnie w okresie po-świątecznym. Na słynnej Oxford Street znajdują się domy towarowe jednych z najpopularniejszych marek w Europie oraz sklepy znanych i lubianych sieciówek odzieżowych. Na tej ulicy znajduje się prawie 300 sklepów oraz wiele restauracji, knajpek i kawiarni. Carnaby Street to miejsce, które powinni odwiedzić prawdziwi fanatycy mody poszukujący oryginalnej odzieży. Zwolennicy sprzętu elektronicznego mogą wybrać się na Court Road, tutaj znajdą wiele atrakcyjnych ofert. Regent Street, gdzie mieści się słynny dom towarowy z zabawkami z pewnością wzbudzi zainteresowanie najmłodszych podróżników. Butiki z luksusowymi markami odzieżowymi mieszczą się na New Brand Street oraz w dzielnicy Kinghtsbridge. Godne uwagi są również imponujące centra handlowe, w tym jedno z największych w Europie – Bluewater.

Londyn to wspaniałe miasto, w którym nie sposób się nudzić i do którego warto wracać. Weekend to tylko dwa dni, ale racjonalny i ciekawy plan wycieczki może zapewnić niezapomnianą przygodę życia.


Materiał partnera zewnętrznego