Walizki – idealne w podróży

0
1049
walizka na podróż
Materiał, to bez wątpienia kluczowe kryterium, które należy wziąć pod uwagę, wybierając walizkę. To akcesorium musi być trwałe, by należycie chronić bagaż przed zniszczeniem, a jednocześnie lekkie, by jego transport nie stanowił problemu | fot.: touspolska.pl

Lekka, wytrzymała, a do tego w modnym kolorze. Taka powinna być idealna walizka. Kupno konkretnego modelu powinno być przemyślaną decyzją, dostosowaną do indywidualnych potrzeb. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając walizkę? Które cechy tego gadżetu są najistotniejsze? Podpowiadamy.

Rozmiar

Na krótki, np. weekendowy wyjazd, odpowiednia będzie walizka kabinowa. Z kolei na dwutygodniową wyprawę, przyda się nieco większy model, w którym będzie można zmieścić wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Warto wybierać takie egzemplarze, które mimo maksymalnego wypełnienia, będzie można łatwo zamknąć. Rozmiar walizki powinien być dostosowany nie tylko do długości wyprawy, a co za tym idzie, ilości niezbędnych rzeczy do zabrania, ale też do wymogów konkretnych linii lotniczych. Przed wylotem, warto sprawdzić na stronie przewoźnika, jakie są maksymalne, dopuszczalne wymiary bagażu podręcznego, by uniknąć dodatkowych opłat. Innym, ważnym aspektem jest waga. Im walizka będzie lżejsza, tym lepiej. Po pierwsze, znacznie łatwiej będzie ją transportować z jednego miejsca w inne. Po drugie, będzie można spakować do niej więcej rzeczy, bez obaw o kondycję pleców i kręgosłupa.

Odpowiedni materiał

Materiał, to bez wątpienia kluczowe kryterium, które należy wziąć pod uwagę, wybierając walizkę. To akcesorium musi być trwałe, by należycie chronić bagaż przed zniszczeniem, a jednocześnie lekkie, by jego transport nie stanowił problemu. Z jakich materiałów najczęściej wykonuje się walizki?

  • ABS

To twarde i sztywne tworzywo, które dobrze zabezpiecza bagaż. Jednocześnie, jest mało elastyczne, przez co może łatwo ulec zarysowaniu lub uszkodzeniu.

  • Poliwęglan

Walizki poliwęglanowe są twarde, ale mają większą elastyczność niż te, wykonane z ABS. W przypadku uderzenia mogą ulec odkształceniu, ale po czasie powracają do pierwotnej formy. Warto dodać, że są lekkie.

  • Polipropylen

To materiał, który łączy właściwości poliwęglanu i ABS. Jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, a dodatkowo na wilgoć i wysoką temperaturę. Należy zaznaczyć, że to materiał, który jest cięższy od opisywanych wcześniej.

  • Włókna syntetyczne

Walizki z włókien syntetycznych są elastyczne – powracają do pierwotnego kształtu. Niestety, są narażone na wilgoć i rozcięcia, za to zwykle posiadają liczne przegródki i kieszenie, w których można umieścić najróżniejsze rzeczy.

rozmiar walizki
Rozmiar walizki powinien być dostosowany nie tylko do długości wyprawy, a co za tym idzie, ilości niezbędnych rzeczy do zabrania, ale też do wymogów konkretnych linii lotniczych | fot.: touspolska.pl

Kółka

Walizka powinna mieć kółka. To wygodne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się na lotnisku lub dworcu, szczególnie wtedy, gdy bagaż będzie ciężki. Z kółek plastikowych lepiej zrezygnować, mogą szybko ulec pęknięciu lub uszkodzić się w inny sposób, szczególnie na nierównym terenie. Najlepszy wybór to kółka kauczukowe, które są solidnie wykonane i świetnie sprawdzają się na każdym rodzaju powierzchni, nie tylko na płycie lotniska, ale też na schodach czy kostce brukowej. Najlepiej, żeby kółka obracały się wokół własnej osi. Wtedy, można mieć pewność, że doskonale poradzą sobie na każdej powierzchni. Walizki na kółkach, powinny dodatkowo posiadać regulowane uchwyty, dzięki którym, bagaż będzie można za sobą swobodnie ciągnąć.

Solidne zabezpieczenie

Kłódka lub szyfrowany zamek to standard, który powinien się znaleźć w każdej walizce. Dzięki tego rodzaju zabezpieczeniom, można w łatwy sposób ochronić zawartość bagażu, jeśli dostanie się w niepowołane ręce. W przypadku podróży do USA, Australii lub Japonii, bardzo ważne jest, żeby zaopatrzyć się w walizkę z zamkiem TSA. Wszystko dlatego, że celnicy na tamtejszych lotniskach mają do dyspozycji specjalny klucz, którym mogą tego typu zamki otworzyć. Tym samym, żeby dostać się do środka, nie będą musieli niszczyć walizki. Osoby, które mają walizkę, ale bez specjalnego zamka, mogą dokupić pas do zabezpieczenia bagażu. Dzięki temu gadżetowi, nie będzie konieczności wymiany walizki przed wyjazdem, np. do USA

Design

Duże znaczenie przy wyborze konkretnego modelu walizki, odgrywa design. Na szczęście czasy, w których wszyscy mieli jednakowe, szaro-bure walizki, bezpowrotnie minęły. Obecnie, oryginalne wzornictwo tego gadżetu, pozwala podkreślić swój indywidualny styl, a co za tym idzie, wyróżnić się z tłumu. Efektowny design, oprócz aspektów wizualnych, ma również zastosowanie praktyczne: model w niespotykanym kolorze czy bogato zdobiony, będzie dużo łatwiej zlokalizować na lotniskowej taśmie. Walizki, które doskonale łączą w sobie elegancki design i solidne wykonanie, można znaleźć w tym sklepie: https://touspolska.pl/produkty/torebki/walizki.


Artykuł sponsorowany