Wakacje w Trójmieście

0
1806
Gdańsk nocą
Trójmiasto i jego okolice to miejsca w których każdy znajdzie coś dla siebie. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Gdzie na wczasy? Tylko na polskie wybrzeże, plaże, atrakcje, świetne jedzenie i komfortowe noclegi w atrakcyjnych cenach. Polskie morze staje się coraz popularniejszym kierunkiem letniego wypoczynku zarówno dla Polaków jak i turystów z zagranicy. Wynika to z wielu czynników od poprawy jakości bazy noclegowej, dostępności atrakcji, jak również wysokiego bezpieczeństwa.

Relaks i atrakcje

Trójmiasto i jego okolice to miejsca w których każdy znajdzie coś dla siebie. Kilkanaście popularnych kąpielisk to zdecydowanie nie wszystko czego można oczekiwać po Trójmieście. Do najciekawszych atrakcji Trójmiasta z pewnością trzeba zaliczyć między innymi Stare miasto w Gdańsku, Akwarium Gdyńskie, Sopockie molo (najdłuższe na Bałtyku), Dar Pomorza i ORP Błyskawicę w Gdyni, Westerplatte, Operę Leśną oraz Krzywy Domek w Sopocie.

Podróżując nieco dalej trafiamy nad mierzeję Helską czyli do polskiej stolicy kitesurfingu, warunki pogodowe w okresie letnim doskonale sprzyjają uprawianiu tego sportu. Ponadto w Trójmieście i jego okolicach znajduje się niezliczona liczba ścieżek rowerowych prowadzących zarówno przez najciekawsze dzielnice miast, jak również otaczające Trójmiasto parki krajobrazowe.

Wydarzenia kulturalne

Co roku w okresie wakacyjnym w Trójmieście odbywa się wiele imprez kulturalnych, a najpopularniejszą z nich z pewnością jest festiwal muzyczny Open’er odbywający się w Gdyni. Ponadto nie można zapomnieć o Jarmarku Świętego Dominka czy Sopockiej nocy kabaretowej. Mnogość imprez oraz ich zróżnicowanie sprawiają że każdy znajdzie coś dla siebie.

Komunikacja

Po Trójmieście można podróżować zarówno samochodem, pociągiem, autobusami jak również można skorzystać z mniej konwencjonalnych środków transportu jak np. statki opływające Trójmiejskie nabrzeże, a także transportujące turystów na półwysep helski. Dzięki bardzo rozwiniętej komunikacji zarówno lądowej jak i morskiej możemy łatwo uniknąć drogowych korków.

Noclegi

Baza noclegowa w Trójmieście jest równie zróżnicowana jak ilość form spędzenia czasu, hotele, luksusowe apartamenty w Gdańsku, Sopocie czy Gdyni, oraz pensjonaty gwarantują że  każdy znajdzie taką formę odpoczynku po pełnym dniu atrakcji jaka mu najbardziej odpowiada.


Materiał partnera zewnętrznego