Wakacje w Meksyku – co warto zobaczyć?

0
1025
podróż do Meksyku
Meksyk to miejsce, gdzie znajdziesz ciekawe okazy egzotycznej fauny i flory, liczne parki przyrody, a także pustynie i góry | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Meksyk to miejsce, gdzie znajdziesz ciekawe okazy egzotycznej fauny i flory, liczne parki przyrody, a także pustynie i góry. Krajobraz jest tutaj naprawdę ciekawy, a jego niesamowitego piękna nie są w stanie oddać nawet najlepiej wykonane fotografie. To trzeba zobaczyć na własne oczy. Nie można zapomnieć także o jedzeniu, które w tym rejonie jest wręcz wyśmienite. Tradycyjna kuchnia meksykańska niejednemu zawróci w głowie i stworzy niesamowite wspomnienia, do których miło będzie wracać podczas zimowego wieczoru.

Kryształowa Jaskinia

To miejsce szczególnie zachwyca turystów z Polski. Podczas wycieczki do Meksyku trzeba koniecznie wybrać się do Kryształowej Jaskini. Została ona stworzona wyłącznie z ręki matki natury, która nie poskąpiła jej piękna. Znajdziesz tu gigantycznych rozmiarów kryształy położone aż 300 metrów pod ziemią! Możesz być pewien, że żaden z nich nie był jakkolwiek modyfikowany ręką ludzką. Prawdopodobnie są to największe kryształy na planecie, jakie udało się nam odkryć. Ogromne wrażenie robi nie tylko ich wielkość ale także waga. Niektóre z okazów liczą sobie 15 metrów długości i 55 ton wagi. Rozmiary nie do wyobrażenia.

Podwodne muzeum

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakby to było zgłębiać historyczne tajniki będąc całkowicie zanurzonym w wodzie? Co prawda w tym przypadku nie ma konieczności zakładania na siebie stroju nurka, choć oczywiście można to zrobić. Muzeum, w którym znajdują się rzeźby brytyjskiego artysty Jasona de Caires można zwiedzić na dwa sposoby. Jednym z nich jest właśnie wspomniane nurkowanie, ale też istnieje możliwość wynajęcia łódki ze szklanym dnem. Możesz być pewien, że tego typu muzeum nie zobaczysz w żadnym miejscu na ziemi, a sposób jego wykonania zrobi na Tobie ogromne wrażenie.

Most Baluarte 

Jeśli cierpisz na lęk wysokości to odpuść sobie spacer po tym moście, jako że znajduje się on naprawdę wysoko. Jest to najwyżej umiejscowiony wiszący most na świecie. Ciekawostką jest, że jego budowa zajęła miejscowym specjalistom aż 4 lata, a jego koszt wyniósł prawie 150 milionów dolarów! Jako, że wydano na niego bardzo dużo pieniędzy możesz być pewien, że podczas spaceru nim nic Ci nie grozi. Ale konstrukcja nie została stworzona tylko dla odwiedzających Meksyk turystów, lecz dla ludności podróżującej z miasta Concordia do Pueblo Nuevo i odwrotnie, gdyż dzięki niemu czas przejazdu z miasta do miasta został skrócony aż o 6 godzin.


Materiał partnera zewnętrznego