Wakacje w 2021 r. – w kraju lub za granicą?

0
374
kobieta czytająca mapę samochodową
Z pewnością każdy z nas zasługuje na wakacje i bez względu na to, czy zdecydujesz się spędzić wakacje w Polsce czy za granicą, w górach lub nad morzem, skorzystaj z tych dni, aby odpocząć | fot.: materiał partnera

Rok 2020 był bardzo stresującym rokiem dla wszystkich, pełnym ograniczeń i zmian, ale wygląda na to, że ten rok będzie lepszy. Z pewnością każdy z nas zasługuje na wakacje i bez względu na to, czy zdecydujesz się spędzić wakacje w Polsce czy za granicą, w górach lub nad morzem, skorzystaj z tych dni, aby odpocząć. Zapomnij o zmartwieniach, szkole, pracy i innych czynnikach co powodują stres. Opcje urlopowe są niezliczone i jesteśmy pewni, że co najmniej jedna z opcji, które proponujemy, Cię zainspiruje:

Staycation

To nowa koncepcja spopularyzowana w Stanach Zjednoczonych. Przetłumaczone na polski, oznacza „wakacje w domu” i ma wiele znaczeń pod względem jak je spędzić. Może to być krótki urlop (1-2 dni) w tym samym mieście, w którym mieszkasz, ale zamiast spędzać wieczór w domu można zorganizować pobyt w hotelu, kolacja w restauracji, albo wypad do SPA lub na basen. Jest to rodzaj wakacji, z których można korzystać kilka razy w roku. Ten rodzaj urlopu jest idealny dla osób z ograniczonym budżetem i bardzo napiętym harmonogramem. Drugi wariant pobytu odnosi się do wakacji spędzonych w kraju. Polska jest tak pięknym krajem i ma wiele do zaoferowania – na pewno nie będziesz się nudzić. Wakacje w Polsce będą również tańsze niż za granicą, a także przyczynią się do wspierania polskiej turystyki i gospodarki.

W zeszłym roku, podróże za granicę były bardziej skomplikowane (wymagające testów COVID dla całej rodziny) spędziłeś wakacje w kraju i w tym roku chcesz coś bardziej egzotycznego, coś innego. Cóż, możliwości są nieograniczone:

Biuro podroży

Pierwszą opcją na wakacje za granicą jest zakup pobytu w biurze podróży. Znajdziesz oferty na każdy gust i każdą kieszeń: nad morzem, w górach, City Break, z zakwaterowaniem w hostelu lub hotelu, transport lotniczy, transport autokarowy itp.

Drugą opcją jest zaplanowanie wakacji na własną rękę. Ceny biletów lotniczych są łatwe do znalezienia, za pomocą narzędzia takiego jak Loty Google można porównać ceny biletów na różne okresy. Możesz korzystać z różnych stron internetowych, takich jak Airbnb lub Booking, do zakwaterowania. Ten rodzaj urlopu wymaga więcej planowania, ale może to być również bardzo przyjemny proces. Kiedy twoje wakacje są planowane przez Ciebie, masz całkowitą swobodę, możesz wybrać, co odwiedzić, ile czasu spędzić w tych miejscach, gdzie zjeść obiad i kolację. Pobyt zorganizowany przez biuro z reguły posiada ustalony harmonogram wycieczki. Każdy z tych wariantów ma dobre i złe strony, wszystko zależy od Twoich preferencji.

Wakacyjne pieniądze

Ostatnim tematem, który chcemy omówić to pieniądze. Nie wszyscy mamy na tyle stabilną sytuację finansową, która pozwala nam wydawać pieniądze na wakacje. Nie zapominajmy o korzystnym wpływie, jaki może dać nam tygodniowy odpoczynek i jak może poprawić fizyczne i psychiczne samopoczucie. Aby sfinansować wakacje, możesz również zdecydować się na kredyt online. Zaciąganie pożyczki może wydawać się skomplikowanym i długotrwałym procesem, ale nie musi tak być. Kredyt online, oferowany przez pozabankowe instytucje finansowe, to szybki, krótkoterminowy kredyt. Jest to idealna propozycja, gdy potrzebujesz mniejszej kwoty pieniędzy (między 3000 a 10 000 PLN), z okresem kredytowym kilku tygodni lub miesięcy. Proces ubiegania się o pożyczkę online jest bardzo prosty. Możesz to zrobić z domu, odwiedzając stronę internetową Moneezy i wybierając kredyt online, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Po znalezieniu odpowiedniego kredytu, zostaniesz przekierowany do kredytodawcy, gdzie możesz wypełnić wniosek kredytowy.

Odpowiedź zwykle dostaje się w tym samym dniu od złożenia wniosku, a jeśli kredyt został zatwierdzony, pieniądze są przekazywane w ciągu 24 godzin na Twoje konto. Ponadto, w okresie letnim wielu kredytodawców oferuje różne promocje, takie jak 0% odsetek za pierwsze 30 dni dla nowych klientów. Zasadniczo ten kredyt jest bezpłatny, jeśli pieniądze są zwracane na czas.

Materiał partnera