Szczyrk Mountain Resort – całoroczny ośrodek górski

0
1191
Szczyrk, Skrzyczne
Szczyrk Mountain Resort jest jednym z największych ośrodków narciarskich w Polsce | fot.: stock.adobe.com

Szukając ciekawego miejsca do wypoczynku w górach nie sposób nie wspomnieć o Szczyrku. Szczyrk Mountain Resort to całoroczny ośrodek, w którym zarówno miłośnicy spacerów, rowerów, jak i białego szaleństwa znajdą coś dla siebie. Do Szczyrku dojedziemy z każdego miejsca Polski – autem czy autobusem, np. z Bielska Białej. Od Wrocławia dzieli nas odległość 215km, od Warszawy 320, od Krakowa to niecałe 80km. Coraz częściej odwiedzają go także nasi południowi sąsiedzi, co zdecydowanie świadczy o fakcie, że Szczyrk Mountain Resort jest ośrodkiem na europejskim poziomie. I – co ciekawe – działającym przez cały rok.

Szczyrk Mountain Resort jest jednym z największych ośrodków narciarskich w Polsce. Położony w Beskidzie Śląskim, na zboczach szczytów Małe Skrzyczne i Wierch Pośredni.

Letnie spacery

10- osobowa kolej gondolowa umożliwia wjazd na wysokość 1000 metrów. Stamtąd otwierają się możliwości wjazdu na górę w kierunku beskidzkich szlaków na Skrzyczne i Malinowską Skałę. Letnie spacery są tym samym przeznaczone dla całych rodzin, z czworonożnymi przyjaciółmi włącznie. Na górze na turystów czekają liczne trasy spacerowe. Chcąc podziwiać panoramę Szczyrku warto skorzystać  6- osobowej kanapy, która prowadzi na Zbójnicką Kopę. W zależności od czasu i kondycji można dostosować długość trasy spaceru. Ciekawe zaczynają się już od kilku kilometrów. Chętni na dłuższy spacer mogą wybrać się na Klimczok, a najwytrwalsi spróbować swoich sił w pokonaniu Orlej Pętli o długości prawie 25 kilometrów.

Enduro mountain trail

Szczyrk Mountain Resort stanowi gratkę nie tylko dla fanów górskich spacerów, ale także dla rowerzystów. Kompleks jednokierunkowych ścieżek rowerowych o różnych stopniach zaawansowania to świetna propozycja zarówno dla początkujących, jak i najbardziej zaawansowanych fanów jazdy w terenie. 13 kilometrów dobrze przygotowanych tras, dostępne mapy terenu, wypożyczalnia sprzętu, czy myjka rowerowa to tylko niektóre z atutów. Zarówno szukając stromych zakrętów i naturalnych przeszkód jak i łagodniejszych zjazdów o niewielkim nachyleniu – każdy znajdzie coś dla siebie.

Szczyrk zimą

Szczyrk Mountain Resort uznawany jest za jeden z największych i najbardziej nowoczesnych ośrodków narciarskich w całej Polsce. Obecnie dysponuje nową 10-osobową koleją gondolową oraz dwoma 6-osobowymi kolejami kanapowymi, które oferują komfortowe przejazdy na szczyt. Dla narciarzy dostępne są ponad 24 kilometry tras – zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących pasjonatów białego szaleństwa. Duża przepustowość zapewnia sprawne funkcjonowanie ośrodka w sezonie zimowym. Na dobrze przygotowane trasy można także dostać się jednym z trzech orczyków.

Warto dodać, że to właśnie w Szczyrku znajduje się jedna z najbardziej wymagających w Polsce czarnych tras. Ale nie tylko zróżnicowane trasy wyróżniają Szczyrk na tle innych lokalizacji. Rozbudowany system sztucznego ośnieżania sprawia, że nawet w przypadku gorszej pogody- ośrodek radzi sobie i zapewnia dobrze przygotowane trasy. Zaś nowa kolej umożliwia płynne przemieszczanie pomiędzy ośrodkami Szczyrk Mountain Resort i Centralnym Ośrodkiem Sportu na Skrzycznym.

Na fanów białego szaleństwa czekają także duży parking i bogata oferta gastronomiczna. Narciarze chętni na wypożyczenie sprzętu najwyższej jakości bez problemu skorzystają z dostępnej wypożyczalni. System sprzedaży biletów działa także online, co redukuje czas oczekiwania do niezbędnego minimum. Doświadczona kadra instruktorów oferuje szkolenia narciarskie i snowboardowe na wszystkich poziomach zaawansowania.

A na koniec…

Niezależnie od tego kiedy odwiedzimy Szczyrk – miejsce to zapewnia niezapomniane wrażenia. Zarówno fani narciarstwa, górskich spacerów, czy wspinaczki, jak i rowerów znajdą tu coś dla siebie. Nowoczesne koleje, duża przepustowość i infrastruktura plasują Szczyrk Mountain Resort wysoko na liście miejsc, które można odwiedzić w ciągu całego roku i odkrywać na nowo ten niesamowity rejon.


OLI