Rodzinny wypad do Krynicy Zdrój – ciekawe atrakcje

0
989
Krynica Zdrój podczas spaceru
Planując wyjazd w to urokliwe miejsce, warto pomyśleć nie tylko o atrakcjach, ale o wygodnym noclegu. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Krynica Zdrój to stosunkowo nieduże miasto znajdujące się w województwie małopolskim, otoczone górami i zbudowane wokół źródła potoku Kryniczanka. Jest to miejscowość uzdrowiskowa i taka jest też jej historia. Błędne jest jednak przekonanie, że znajdują się tam wyłącznie sanatoria i nie ma atrakcji dla całych rodzin. Wręcz przeciwnie – zajęcie dla siebie znajdzie tam zarówno 5-latek, jak i jego babcia czy pradziadek. Tak pomyślany jest też niejeden hotel w Krynicy Zdrój. Planując wyjazd w to urokliwe miejsce, warto pomyśleć nie tylko o atrakcjach, ale o wygodnym noclegu. Nie wiesz jak i gdzie go szukać?

Jakie atrakcje dla całej rodziny czekają w Krynicy Zdroju?

To szczególne miejsce łączy w sobie atrakcje dla starszych i dla młodszych, dla tych, co lubią spędzać czas aktywnie i dla tych, którzy wolą w czasie swojego urlopu zaznawać pełnego relaksu albo pozwiedzać. Nie trzeba się zastanawiać, czy lepiej przyjechać tam latem, czy zimą, bo w każdej porze roku Krynica ma wiele do zaoferowania.

Poza licznymi szlakami turystycznymi wiodącymi przez malownicze góry i stokami, na których wyszaleją się zarówno początkujący, jak i bardziej doświadczeni narciarze, czeka wiele innych atrakcji. Można przejechać się na przykład Koleją Gondolową. Dzieciakom (i nie tylko!) spodoba się Muzeum Zabawek „Bajka”, w którym zgromadzono zarówno zabytkowe zabawki, regionalne oraz bardziej współczesne.

Młodszym i starszym spodobają się też parki linowe z torami o różnych poziomach trudności. Nie mniej atrakcyjnie zapowiada się Sankostrada czy Rajskie Ślizgawki na Górze Parkowej. Na uwagę całej rodziny zasługuje deptak. W jego centrum po zmroku odbywa się pokaz kolorowej fontanny multimedialnej. Sama zabudowa tego miejsca jest zabytkowa, co spodoba się spostrzegawczym miłośnikom architektury. Ci, których urzekł film Mój Nikifor z Krystyną Feldman, koniecznie powinni odwiedzić Muzeum Nikifora z największym zbiorem jego obrazów w Polsce. Innym obowiązkowym punktem pobytu w Krynicy Zdroju są zabytkowe pijalnie wód. W końcu, przebywając w tak cenionym uzdrowisku, nie można nie skorzystać z tego, co jest jego symbolem.

Jakie hotele Krynica Zdrój ma do zaoferowania?

Choć miasteczko nie jest duże, turystyka kwitnie, a co za tym idzie, nie brakuje również miejsc noclegowych. Jednym z ciekawie położonych jest hotel Jaworzyna Krynicka***, zlokalizowany u stóp szczytu góry o tejże nazwie. Jest to miejsce idealne dla narciarzy, rodzin z dziećmi, czy osób szukających spokojnego miejsca do relaksu. Na dzieci czekają takie atrakcje jak sala zabaw i projekcje bajek na DVD, zaś dorośli będą zachwyceni domowymi posiłkami, strefą saun i bliskością wyciągu narciarskiego.

Inną ciekawą propozycją jest Czarny Potok Resort SPA & Conference**** z basenem z atrakcjami wodnymi, gabinetami spa, strefą relaksu z możliwością degustacji wód mineralnych i łaźniami beskidzkimi. Dla najmłodszych przygotowywane zostały programy animacyjne, a także bawialnia z basenem wypełnionym piłeczkami.

Hotel Pegaz**** oferuje podobne atrakcje – w tym między innymi własny basen, strefę saun, jacuzzi, masaże, narciarnię, a także salą zabaw dla dzieciaków. Na basenie dla najmłodszych wydzielono specjalny brodzik z grzybkiem. Restauracja serwuje dania kuchni górskiej, polskiej i międzynarodowej, ale jest też menu dla dzieci.

Nieco bardziej kameralny jest hotel Jagiellonka***, z własną strefą spa z zabiegami na ciało, masażami i restauracją specjalizującą się w daniach kuchni polskiej. Bez względu na to, kiedy wybieramy się do Krynicy, o noclegu warto pomyśleć z odpowiednim wyprzedzeniem.


Materiał partnera zewnętrznego