Niezbędnik w podróży – co spakować na wyjazd?

0
440
kobieta pakująca apteczkę do walizki
To, co powinna zawierać nasza apteczka, zależy przede wszystkim od miejsca, do którego jedziemy | fot.: materiał partnera

O ubraniu pamięta każdy, kto planuje wakacje. Podstawowych kosmetyków też trudno zapomnieć. Są jednak też takie rzeczy, których nagminnie zapominany przed podróżą. Później mści się to przy pierwszej nieprzewidzianej sytuacji…

Praktyczne drobiazgi, które mogą się przydać

Jeśli wyjeżdżasz na urlop, nie zapominaj o drobiazgach. Nawet nie wiesz, jak bardzo mogą uratować sytuację! Podczas wyjazdu przydadzą się na pewno takie rzeczy jak podręczny zestaw do szycia, powerbank czy klej szybkoschnący. Takie drobnostki mogą znacznie ułatwić nam podróż.

Podstawowe grupy leków, które należy ze sobą zabrać na wyjazd

To, co powinna zawierać nasza apteczka, zależy przede wszystkim od miejsca, do którego jedziemy. Nie tylko chodzi tutaj o temperaturę i zagrożenia, ale także dostępność do służby zdrowia, leków czy barierę językową.

Pierwszą grupą rzeczy, którą należy umieścić w apteczce, to produkty, których użyjemy w razie zranienia, czyli bandaże, plastry i preparaty do odkażania ran.

Następną grupą są leki, z których najczęściej korzystamy, będąc w domu – leki przeciwbólowe, rozkurczowe, na zgagę czy alergię. By zabezpieczyć swoje dobre wyjazdowe samopoczucie, należy pamiętać o lekach na wzdęcia. Tutaj pomocny będzie Espumisan (ten w granulkach zmieści się nawet w portfelu lub kieszeni dżinsów!)

Trzecią grupą są leki na wszelkiego rodzaju infekcje, zarówno te układu oddechowego, jak i układu pokarmowego. W tej grupie powinny znaleźć się leki przeciwbiegunkowe, preparaty nawadniające, probiotyki czy tabletki na ból gardła.

A jeśli jadą z nami dzieci?

Jeśli na wakacje wybieramy się z dziećmi, warto zabrać ze sobą witaminę D, którą należy stosować u dzieci jako profilaktykę krzywicy niezależnie od tego, czy są one na wakacjach, czy nie. W przypadku infekcji u dziecka w trakcie podróży przyda się termometr i lek przeciwgorączkowy dostosowany do wieku. Pamiętajmy również, by sprawdzić, jakie szczepienia zalecane są w kraju, do którego się udajemy.

Mając świadomość, że masz przy sobie te preparaty, poczujesz się o wiele pewniej w podróży.

Pamiętaj o samej podróży!

Wiele osób zapomina o tym, że w pociągu czy samolocie też spędzą kilka lub kilkanaście godzin. Warto wykorzystać ten czas nie tylko przed ekranem telefonu i zabrać czasopismo lub krzyżówki. Można zabrać z domu kanapki lub kupić wcześniej porcjowane orzechy i batony energetyczne. To okaże się pewnie zdrowsze niż produkty dostępne w trasie.

Szczególnie w obecnych czasach niezbędne będą chusteczki nawilżane, które pozwalają przetrzeć miejsce wokół siebie lub szybko odświeżyć ręce. Wiele osób zabiera też kubek termiczny lub termos. Dzisiejsze są w przeciwieństwie do tych znanych z przeszłości poręczne i szczelne. Dzięki nim będziesz mógł wypić ukochaną herbatę lub pyszną kawę także w podróży. Dobrego wyjazdu!


Materiał partnera zewnętrznego