Najpopularniejsze kierunki turystyczne w zimie

0
834
Za najpiękniejsze uchodzą jarmarki w Niemczech i Austrii, a także w Czechach | fot,:Materiał partnera zewnętrznego

We współczesnym świecie ludzie coraz więcej podróżują. Rzeczywiście latem najwięcej osób wybiera się na różne wycieczki, ale zimą niekoniecznie każdy siedzi w domu. Są ludzie, którzy właśnie w tym czasie decydują się na wyjazd. Jedni zamierzają skorzystać z zimowej aury, a inni uciekają przed niskimi temperaturami w tropiki. Najczęściej w tym czasie decydujemy się podróż samolotem, a parking przy lotnisku Okęcie doskonale sprawdza się na przechowanie naszego samochodu. A gdzie najchętniej podróżujemy zimą?

Zimowa ucieczka w tropiki

Wiele osób nie znosi zimowej pogody, a niskie temperatury przyprawiają ich o ból głowy. Dlatego w tym czasie, gdy tylko mają możliwość, to wybierają się w podróż w tropikalne rejony. W końcu to najlepsze okolice, w których nawet w tym czasie można złapać trochę promieni słonecznych, a nawet wrócić z piękną opalenizną. Dlatego zimą wiele osób podróżuje właśnie w takie rejony. A które cieszą się największym zainteresowaniem? Oczywiście wielu turystów wybiera się do Tajlandii, która jest niezwykle tania. W tym przypadku jedyny wysoki koszt to zakup biletów. Są też tacy, którzy stawiają na Afrykę – jedni wybierają serce kontynenty, a inni wolą afrykańskie wyspy, które zdobywają coraz większą popularność. Nie brakuje też miłośników Australii, ale na wyprawę w ten rejon trzeba mieć dużo pieniędzy.

Korzystanie z zimowych szaleństw w typowych kurortach

Jednak nie każdy ucieka przed zimą. Są tacy, którzy wręcz przeciwnie, chcą korzystać z jej uroków. Takie osoby szukają rejonów, gdzie będzie śnieg umożliwiający im uprawianie sportów zimowych. Z tego powodu o tej porze roku prawdziwą popularnością cieszą się Alpy. Wiele osób wybiera się do Austrii, Francji, Włoch, Szwajcarii, Niemiec, a także Słowenii i Węgier, aby móc szaleć na najwyższych stokach Europy. Jednak Alpy to niejedyne pasmo górskie pozwalające na zimowe szaleństwa. Turyści nie zapominają też o rodzinnych Tatrach i wybierają się do Zakopanego lub odwiedzają naszych południowych sąsiadów. Pamiętajmy również, że są osoby, które zimą chcą skorzystać ze Skandynawskich gejzerów i podziwiać tamtejszą przyrodę. Nie ma się co dziwić więc, że ten rejon również cieszy się popularnością w czasie zimy.

Wypad na jarmarki bożonarodzeniowe

Inną atrakcją zimy, szczególnie w grudniu, są jarmarki bożonarodzeniowe. Chociaż w Polsce mamy ich coraz więcej, to turyści pragną również te zagraniczne. W końcu chcą je porównać z tymi rodzinnych stronach, a także zobaczyć te, które uchodzą na najpiękniejsze. Gdzie więc najczęściej wybierają się, aby uczestniczyć w tej popularnej świątecznej tradycji? Za najpiękniejsze uchodzą jarmarki w Niemczech i Austrii, a także w Czechach, ale nie tylko. Swoich wielbicieli mają też jarmarki na Litwie, Łotwie i w Estonii. Fani jarmarków świątecznych, którzy szukają miejsc jeszcze nieodkrytych wybierają się też do Słowenii oraz Szwajcarii. Warto też pamiętać, że jarmarki bożonarodzeniowe najczęściej odbywają się w miejscach, w których jest też wiele innych atrakcji.


Materiał partnera zewnętrznego