Najpiękniejsze egzotyczne kurorty

0
2359
Dubaj
Dubaj to jedno z najpiękniejszych miast świata, które oferuje turystom niezapomniane przeżycia oraz zapierające dech w piersiach widoki | fot.: Fotolia

Lato to czas wakacyjnych wyjazdów, jednak do wielu światowych kurortów można wybrać się praktycznie przez cały rok. Termometry wskazujące temperaturę powyżej 30 stopni Celsjusza, czyste plaże, a także przepiękne krajobrazy to jedynie część tego, na co można liczyć, wybierając się do egzotycznych krajów. Gdzie jednak warto pojechać?

Egipt

W tym najpopularniejszym kurorcie na ładną pogodę można liczyć przez cały rok, ponieważ słońce zachodzi tutaj tylko nocą. W Egipcie znajduje się wiele niezwykle interesujących ośrodków turystycznych, które położone są w bezpośrednim sąsiedztwie Morza Czerwonego. Latem temperatura w Egipcie przekracza 35 stopni Celsjusza w słońcu, natomiast zimą może wynieść nawet 26 stopni. Jeśli chodzi natomiast o temperaturę wody, to niczym nie przypomina ona tej panującej w Bałtyku, ponieważ latem osiąga 25 stopni Celsjusza, natomiast zimą mieści się w granicach około 20 stopni.

Morze Czerwone to prawdziwa gratka dla osób, które przepadają za sportami wodnymi, ponieważ umożliwia nie tylko żeglowanie, czy też uprawianie windsurfingu, ale również to prawdziwy raj dla nurków. Z Egiptu można bez problemu wybrać się na wycieczkę do Jerozolimy, jednak warto również odwiedzić położony wprost u stóp Góry Synaj klasztor św. Katarzyny, który każdego roku przyciąga do siebie prawdziwe tłumy turystów.

Egipt
Egipt powraca do łask polskich turystów | fot.: Fotolia

Madera

Kolejnym bardzo ciekawym egzotycznym miejscem jest Madera, czyli portugalska wyspa, którą charakteryzują nie tylko przepiękne krajobrazy, ale również piaszczyste plaże i przepiękne lasy. Jedną z ciekawszych miejscowości Madery jest Funchal, czyli jej stolica, która z uwagi na liczne zabytki oraz przepiękną architekturę nazywana jest małą Lizboną. Z uwagi na górski łańcuch otaczający miasto panuje w nim bardzo przyjemny mikroklimat, dlatego też nie ma się co dziwić, iż na Maderę każdego roku wybiera się wielu turystów nie tylko z Europy, ale również z innych światowych miasteczek. Wśród najciekawszych atrakcji turystycznych na Maderze warto wymienić przede wszystkim urokliwe winnice, a także zapierające dech w piersiach wodospady. Osoby, które chciałyby spędzić ciekawie czas na plaży, powinny wybrać się przede wszystkim na wyspę Porto Santo, na którą można dostać się z Madery promem. Madera to idealne miejsce na odpoczynek dla osób, które nie przepadają za tłumami turystów, a także chciałyby spędzić ciekawie czas na łonie przyrody, wybierając się np. na interesującą wycieczkę krajoznawczą.

Madera
Jedną z ciekawszych miejscowości Madery jest Funchal, czyli jej stolica, która z uwagi na liczne zabytki oraz przepiękną architekturę nazywana jest małą Lizboną | fot.: Fotolia

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Dubaj to jedno z najpiękniejszych miast świata, które oferuje turystom niezapomniane przeżycia oraz zapierające dech w piersiach widoki. Liczne wieżowce, luksusowe hotele, centra handlowe, a także przepiękne plaże to najlepszy powód do tego, aby na wakacyjny urlop przyjechać właśnie do tego miejsca. Temperatura w Dubaju przez praktycznie cały rok nie spada poniżej 20 stopni, dlatego też osoby, które nie przepadają za zimą, wybierając się w to miejsce z pewnością nie będą zawiedzione. Beduińskie wioski, pustynne safari, a także przepiękne pola golfowe to największe atrakcje, które czekają na turystów w tym jednym z najpiękniejszych kurortów na całym świecie.


KPA