Najlepsze miejsca na wakacje w Polsce

0
2290
Ustka
Ustka jest mała i spokojna, jest to idealne miejsce do odpoczynku, relaksu i spacerowania po plaży | fot.: Fotolia

Choć coraz częściej decydujemy się spędzić wczasy w ciepłych krajach, warto rozważyć pozostanie w Polsce i odwiedzenie nowych miejsc. Poniżej lista 6 miejsc w Polsce, które są świetnym pomysłem na wakacje.

1. Ustka

To małe miasteczko położone nad Bałtykiem, w którym zobaczyć możemy odnowione tradycyjne chaty rybackie. Oczywiście, jak na rybacką wieś przystało, na każdym kroku spotkać możemy smażalnię ryb i odwiedzenie jednego z tych miejsc musi koniecznie znaleźć się na liście punktów do zrealizowania podczas wakacji. Ustka jest mała i spokojna, jest to idealne miejsce do odpoczynku, relaksu i spacerowania po plaży.

2. Władysławowo

Nadmorskie królestwo imprez. Polecane szczególnie dla osób, które na wakacjach chciałyby bawić się na imprezach do białego rana. Co wieczór wybierać można spośród imprez, koncertów i innych imprez plenerowych. W ciągu dnia można zbierać siły przed kolejną imprezą na pięknej plaży.

3. Szklarska Poręba

Położone w Karkonoszach urocze miasteczko, które oferuje szereg atrakcji: możemy zdobywać szczyty, spacerować, podziwiać górskie wodospady albo relaksować się przy pysznym jedzeniu w jednej z licznych restauracji. Jeśli mamy więcej czasu warto rozważyć jednodniowy wypad do Pragi – samochodem albo dołączyć do zorganizowanych wycieczek autokarowych.

Miasto Szklarska Poręba - Polska
Malowniczo położona Szklarska Poręba | fot.: Fotolia

4. Mikołajki

Miasteczko dobrze znane wszystkim ze względu na położenie nad największym polskim jeziorem Śniardwy. Polecane szczególnie dla fanów żeglarstwa, jednak nawet ci, którzy nie przepadają za sportami wodnymi znajdą coś dla siebie – mogą odwiedzić pobliskie stadniny koni, spacerować po lesie lub jeździć rowerem. Baza noclegowa w Mikołajkach jest bardzo bogata – możemy wybierać zarówno spośród prywatnych kwater jak i dużych hoteli ze SPA.

5. Kociewie

Najmniej popularne miejsce w zestawieniu. Kociewie to region etniczny na Pomorzu. I choć nie jest odwiedzany przez turystów tak często jak inne miejsca, naprawdę warto rozważyć wakacyjny wypad właśnie w to miejsce. Jest to idealna propozycja jeśli chcemy odpocząć od dużego miasta, zgiełku i ciągłego pędu. W Pelplinie zobaczyć możemy Biblię Gutenberga, a następnie udać się na spływ kajakowy Wierzycą.

Sztuczne jezioro w Lubiszewie, Kociewie, Polska
Sztuczne jezioro w Lubiszewie, Kociewie, Polska | fot.: Fotolia

6. Sandomierz

Przez wielu uznawany za najpiękniejsze polskie miasteczko, dlatego warto wybrać się tam chociaż raz i ocenić samemu. Choć miasteczko jest małe, pochwalić się może większą ilością zabytków niż wiele dużych miast i wspaniałą architekturą przywołującą na myśl Włochy. Wieczorny spacer wąskimi urokliwymi uliczkami na pewno zapadanie na długo w pamięć.

Sandomierz
Sandomierz zdobył popularność dzięki serialowi Ojciec Mateusz | fot.: Fotolia

Jak widać, nie trzeba jechać na drugi koniec Europy albo inny kontynent, aby spędzić udane wakacje w pięknym miejscu. Równie udany urlop możemy spędzić też w Polsce, poznając zakątki, których nigdy wcześniej nie widzieliśmy.
APR