Kupujesz mieszkanie w Wilanowie? Jak spędzisz wolny czas z rodziną? Nasze propozycje!

0
881
atrakcje na Wilanowie
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie po prostu trzeba zobaczyć. Niewiele jest zabytków tej klasy w Polsce, dlatego to punkt obowiązkowy | fot.: StockAdobe.com

Wilanów to atrakcyjna dzielnica Warszawy, od lat uchodząca za najbardziej bezpieczną i elegancką. Nie dziwi więc, że wiele osób decyduje się, żeby kupić tu swoje mieszkanie i właśnie tu założyć swoją rodzinę. Sprzyja temu nie tylko doskonałe zaplecze w postaci punktów usługowych, sklepów i placówek edukacyjnych dla dzieci, ale też bogata oferta atrakcji dla całej rodziny. Oto kilka propozycji na rodzinne spędzenie wolnego czasu w Wilanowie.

Jeśli zdecydowałeś się zamieszkać na Wilanowie, to niemal pewne jest, że mieszkasz w ciekawej i niestandardowej inwestycji np. na osiedlu domków jednorodzinnych takim jak Rezydencje Pałacowa, która mieści się w sąsiedztwie Parku Natolińskiego. Wilanów słynie z wprowadzania nowoczesnych budynków z wykorzystaniem najlepsze rozwiązania architektoniczne. Charakterystyczne dla całej dzielnicy są niewysokie budynki o willowym charakterze, które zapewnią mieszkańcom komfort i kameralną, rodzinną atmosferę. Oprócz atrakcyjnego sąsiedztwa warto zwrócić na ofertę turystyczną tych okolic. Co warto zobaczyć w Wilanowie?

Punkt obowiązkowy: Pałac Jana III Sobieskiego

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie po prostu trzeba zobaczyć. Niewiele jest zabytków tej klasy w Polsce, dlatego to punkt obowiązkowy. Pałac wraz z ogrodami na pewno będzie ciekawy dla rodziców, ale i dla (nieco starszych) dzieci. Warto też pamiętać, że właśnie ta instytucja to najstarsze polskie muzeum sztuki. Zostało założone w 1805 roku.

Odwiedź Muzeum Plakatu

A jeśli o historii mowa, to kolejnym punktem do zwiedzenia będzie Muzeum Plakatu. Zostało ono założone w 1968 roku i jest to najstarsza tego typu instytucja na świecie. Osoby zainteresowane tematyką, pracujące w branży kreatywnej, po prostu muszą zobaczyć to miejsce. Kolekcja liczy obecnie ponad 25 tys. tytułów.

Niedzielna nuda? Plac zabaw Plaża Wilanów!

Jeśli nie ma pomysłu na to, jak zorganizować dzieciakom czas, wystarczy zabrać je na największy plac zabaw w okolicy. Znajdą tu mnóstwo zjeżdżalni, huśtawki, piaskownicę, ścianki wspinaczkowe, schodki, słowem – wszystko, czego do przedniej zabawy potrzeba. Na pewno mogą tu poznać rówieśników i spędzić czas na beztroskiej zabawie.

Aktywny wypoczynek

Aby spędzić trochę czasu z najbliższymi poza domem, wystarczą Wam po prostu rowery. Wilanów może poszczycić się rozległymi i bezpiecznymi ścieżkami rowerowymi. Nawet krótka przejażdżka wzdłuż Wisły będzie rozrywką dla całej rodziny. Oczywiście można pomyśleć również o wyjściu na basen, do klubu fitness czy na kort tenisowy. Sposobności do uprawiania sportu w tej dzielnicy naprawdę nie brakuje.

Wycieczka za miasto

Mieszkając w Wilanowie, warto wybrać się na południe i zobaczyć Chojnowski Park Krajobrazowy lub wybrać się na drugą stronę Wisły do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Na południu jest też kilka urokliwych miasteczek, które warto odwiedzić, jak choćby Konstancin-Jeziorna, Obory czy Piaseczno.

Wilanów to dzielnica, w której nie sposób się nudzić. Jeśli poszukujesz bezpiecznego miejsca dla siebie i swojej rodziny, to prawdopodobnie najlepszy możliwy wybór.


Materiał partnera zewnętrznego