Jak znaleźć tanie wakacje? Oto 5 patentów!

0
7890
Rezerwacja wakacji last minute
Cokolwiek by nie powiedzieć o Internecie – dla podróżujących to wielkie dobrodziejstwo! | fot.: daviles/stock.adobe.com

Wakacyjne wyjazdy są kosztowne – przestarzały stereotyp czy uniwersalna prawda? Nie ma jednej właściwej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od naszego podejścia. Kto chce bez wysiłku, jednym kliknięciem myszki o dowolnej porze roku kupić tanio dwutygodniowy rejs po Karaibach, ten srogo się zawiedzie. Ten zaś, kto przyjmie postawę łowcy i do zakupu wycieczki podejdzie jak do polowania, ten ma większe szanse na tani wypoczynek. Jak to się robi? Jak znaleźć atrakcyjne cenowo wakacje i na które kierunki stawiać, by zaoszczędzić?

Jak znaleźć tanie wakacje?

Cokolwiek by nie powiedzieć o Internecie – dla podróżujących to wielkie dobrodziejstwo! Istnieje szereg stron internetowych i aplikacji mobilnych, które nie tylko znacznie ułatwiają organizację wakacji, ale też czynią je zdecydowanie tańszymi. Dzięki porównywarkom hoteli możemy znaleźć nocleg w interesującym nas standardzie za atrakcyjną cenę, a dzięki serwisom do umawiania wspólnych przejazdów samochodem – wygodny środek transportu za stawkę o wiele niższą niż ceny biletów na pociąg i autokar! Jeśli wolimy jeździć na zorganizowane wakacje, to do dyspozycji mamy serwisy takie jak lidl-podroze.pl. Zbiera najlepsze – także pod kątem ceny – wycieczki w najróżniejsze zakątki świata. I każdy ma szansę znaleźć ofertę adekwatną do indywidualnych potrzeb i możliwości.

Gdzie znaleźć tanie wakacje?

Tanich wakacji możemy szukać też w serwisach zakupów grupowych. Czekają tam na nas oferty promocyjne na noclegi, pobyty w spa, weekendy z pakietami kosmetycznymi czy dłuższe wyjazdy np. na obozy kondycyjne, urlopy zdrowotne itp. No i rzecz jasna loty!

Gdzie jeszcze szukać tanich wakacji? Oczywiście w kategoriach „last minute” i „first minute”! Wakacje last minute znane są nam nie od dziś, first minute również na dobre zadomowiły się w świadomości podróżujących – korzystamy z nich równie chętnie i często. Drodzy sceptycy – first i last minute nie są tylko pustymi hasłami marketingowymi, kryją się na nimi naprawdę pokaźne obniżki!

Gdzie na tanie wakacje za granicę?

Długa plaża - Złote Piaski
Bułgaria to bardzo dobre miejsce na wakacje z gwarancją słońca i warunkami idealnymi do plażowania. | fot.: dechevm/stock.adobe.com

Chcesz wybrać się na tanie wakacje. Jaki kraj wybrać? Polecamy m.in. Bułgarię. Czarnomorskie kurorty Bułgarii szczyt popularności przeżywały w epoce PRL-u, dziś następuje ich renesans. Co to oznacza? Że znacznie poprawiło się turystyczne zaplecze, np. z Złotych Piaskach i Słonecznym Brzegu, a ceny pozostały na przyzwoitym poziomie. Bułgaria to bardzo dobre miejsce na wakacje z gwarancją słońca i warunkami idealnymi do plażowania. Tanio w Europie będzie także na Węgrzech, w Czarnogórze i – uwaga – w Turcji. A przecież jest to kraj słynący z najlepszego na kontynencie all incusive!

Jeśli zapytać o najniższe ceny w sklepach i restauracjach, albo o koszty komunikacji miejskiej – w czołówce rankingów zawsze znajdzie się Mołdawia. Mało popularny kraj na wakacje? To prawda, ale fakt ten tak naprawdę tylko zwiększa jego atrakcyjność. W dzisiejszych czasach zwiedzanie krajów mniej obleganych przez turystów jest bardzo modne, a do tego naprawdę wartościowe. Jeśli nie jesteś przekonany, wybierz się np. na wycieczkę objazdową, której Mołdawia jest tylko częścią. Już za 3651 zł możesz spędzić tydzień na zwiedzaniu najważniejszych miejsc w Bułgarii, Rumunii i właśnie Mołdawii. Przekonasz się w ten sposób, czy Mołdawia jest kierunkiem dla ciebie!

A co z odleglejszymi kierunkami? Czy tanie mogą być też egzotyczne wakacje? Przez duże odległości do pokonania może się wydawać, że nie da się tanio podróżować np. do Azji. Jest jednak druga strona medalu – koszty utrzymania się na wakacjach. Okazuje się, że w pewnych krajach są one na tyle niskie, że całościowy koszt wakacji może być naprawdę nieduży. W tym kontekście mówi się m.in. o Malezji, Wietnamie czy Sri Lance.

„Tani” i „drogi” to oczywiście pojęcia względne. Wycieczka, która dla jednych stanowić będzie cenową okazję, dla innych może okazać się ofertą w całości wyczerpującą założony budżet. Nasze propozycje to miejsca, które zawsze są tańsze niż inne kraje na świecie. Ceny konkretnych wycieczek zawsze warto rozpatrywać w odniesieniu do własnych możliwości!


Materiał partnera zewnętrznego