Gadżety w podróży ułatwiające życie

0
1803
gadżety w podróży
Warto jest zaopatrzyć się w pewne gadżety podróżnicze, które pozwolą maksymalnie się nacieszyć wolnym czasem spędzonym w drodze | fot.: Fotolia

Podróże są doskonałym pomysłem na wykorzystanie czasu wolnego od pracy czy nauki. Można zwiedzić ciekawe miejsce, odpocząć od codziennych problemów, spędzić miły czas z rodziną czy przeżyć niezapomnianą przygodę. Warto jest zaopatrzyć się w pewne gadżety podróżnicze, które pozwolą maksymalnie się nacieszyć wolnym czasem spędzonym w drodze.

Podróż bez smartfona prawie, jak bez walizki

Najbardziej wszechstronnym gadżetem nie tylko w czasie podróży, jest smartfon. Jest połączeniem wielu funkcji innych gadżetów, które mieszczą się w jednym urządzeniu. Smartfon umożliwia nie tylko kontakt ze znajomymi. Aparat w telefonie pozwala uchwycić najciekawsze momenty naszej podróży. Odtwarzacz muzyki doskonale umili czas w trakcie korzystania ze środków transportu czy w czasie odpoczynku na plaży. Nawigator GPS w smartfonie umożliwia ustalenie docelowej trasy podróży, otrzymania informacji na temat utrudnień na drodze oraz szacuje czas przemieszczenia się z jednego miejsca na drugie. Możliwości tego telefonu jest multum, dlatego można śmiało dopasować je do swoich indywidualnych potrzeb w czasie podróży. Bateria w telefonie jednak może po pewnym czasie się wyczerpać, więc warto zainwestować także w powerbanka, który umożliwi naładowania smartfona w momencie, gdy nie ma możliwości podłączenia przez ładowarkę do gniazdka elektrycznego – czyli głównie w czasie podróży.

Kawa na wynos? Proszę bardzo!

Dla miłośników kawy, herbaty i innych ciepłych napojów świetnym rozwiązaniem będzie zakup termosu. Gdy w czasie podróży dopadnie znużenie i zmęczenie, łyk energetycznej gorącej kawy prosto z termosu postawi na nogi każdego. Wystarczy wcześniej przygotować swój ulubiony napój i wlać go do termosu. Utrzyma on odpowiednią temperaturę i pozwoli cieszyć się gorącym napojem nawet po kilku godzinach bez potrzeby podgrzewania. Należy jednak dokładnie sprawdzić, czy termos nie jest uszkodzony i nie przecieka, ponieważ może to nie tylko być powodem utraty ciepła napoju, ale także grozi zalaniem rzeczy spakowanymi razem z termosem.

Podręczne torby i kosmetyczki wybawieniem w podróży

Dobrym pomysłem będzie zorganizowanie małej torby, do której zmieszczą się najpotrzebniejsze rzeczy w czasie zwiedzania czy odpoczynku w wybranych miejscach w podróży. Nawet na zwykły spacer powinno zabrać się portfel z dokumentami, pieniędzmi i kartami płatniczymi oraz telefon. Warto także jest zabrać choćby małą butelkę wody i przegryzkę. Wszystko to można spakować do poręcznej torby, która pozwala mieć wszystko w jednym miejscu. Należy jednak uważać w czasie pobytu poza ośrodkiem wypoczynkowym, ponieważ takie torby mogą być celem złodziei. Jeżeli próba kradzieży się uda, można stracić wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Uzupełnieniem dla takiej torby może być także wybór podręcznej kosmetyczki.Niekoniecznie musi być skierowana tylko dla kobiet. Mężczyźni także mają swoje potrzeby w kwestii higieny i wyglądu, dlatego zapakowanie kosmetyków codziennego użytku do poręcznej kosmetyczki może ułatwić dbanie o siebie w czasie podróży.


KSA