Pomysły na wykorzystanie przestrzeni namiotu ogrodowego

0
1767
Biały namiot ogrodowy
Pierwszym z pomysłów jest wykorzystanie przestrzeni namiotu jako altany ogrodowej. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Przestrzeń namiotu ogrodowego ma szerokie zastosowanie. Poza wykorzystaniem jej do zorganizowania różnego rodzaju rodzinnych lub firmowych imprez o różnej wielkości może pełnić również inne funkcje. Jakie? Na przykład altany, magazynu lub warsztatu.

Na rynku namiotów ogrodowych dostępne są przeróżne propozycje: sezonowe i całoroczne, ze standardową lub wzmocnioną konstrukcją na zimę i wiele innych wariantów. Namioty mogą być zamykane lub nie, z różnego rodzaju wejściem lub wjazdem. Wysokość, szerokość, obecność podłogi, okien, ognioodporny lub transparentny dach, dodatkowe wzmocnienie konstrukcji, kolor poszycia i dachu – to cechy i parametry, które można dowolnie modyfikować, by otrzymać produkt idealnie dopasowany do swoich potrzeb.

Namiot ogrodowy jako altana

Pierwszym z pomysłów jest wykorzystanie przestrzeni namiotu jako altany ogrodowej. Co sprawia, że namiot może pełnić taką funkcję? Jest wyposażony w wywietrzniki, dzięki temu w jego wnętrzu jest prawidłowa cyrkulacja powietrza i odpowiednia wentylacja. Wywietrzniki przeciwdziałają skraplaniu się wody w środku i efektowi sauny. Plandeka namiotu jest wykonana z trwałego i wodoodpornego materiału o dobrej izolacji cieplnej. Namiot został dodatkowo zaopatrzony w rzepy, które zapewniają, że ciepło nie wydostaje się z jego wnętrza oraz zapobiegają dostawaniu się do środka kropli deszczu, płatków śniegu, brudu i pyłu. W razie deszczu lub silnego wiatru znajdujące się w środku osoby są chronione przed opadami i zimnem. Istnieje możliwość dowolnego modyfikowania namiotu ogrodowego, jeśli chodzi o jego wielkość i kształt. Dzięki temu łatwo dopasować jego wymiary do swoich potrzeb i liczby osób, które będą w nim spędzać wolny czas.

Namiot ogrodowy jako garaż

Namiot ogrodowy z powodzeniem może również również służyć jako garaż. Szczególnie w sezonie opadających liści, deszczu lub śniegu, warto ukryć swój pojazd przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i brudem. Łatwo uniknąć regularnego i czasochłonnego odśnieżania samochodu w sezonie zimowym – wystarczy przechowywać go w namiocie. By dobrze spełniał on funkcję garażu, warto postawić na model z wysokim wjazdem, łatwym systemem zamykania i otwierania oraz dodatkowym zabezpieczeniem, w celu ochrony znajdującej się wewnątrz cennej zawartości. Ponadto, poza samym pojazdem, w namiocie zmieszczą się również inne sprzęty i akcesoria: narzędzia, zapasowe opony, łańcuchy, kanistry itp.

Namiot ogrodowy jako warsztat

Inny pomysł na zagospodarowanie przestrzeni namiotu ogrodowego? Jako warsztat. Nowoczesne modele namiotów są wykonane z materiałów trwałych i odpornych, można wybrać wariant z oknami lub transparentnym dachem – dzięki temu we wnętrzu jest wystarczająco dużo naturalnego światła, by w ciągu dnia bez dodatkowego oświetlenia móc naprawiać zepsute sprzęty i pojazdy. Namiot może być w różnych wymiarach, większa przestrzeń pozwoli na zorganizowanie w jego wnętrzu kilku sekcji: warsztatu, myjni i garażu. Poły namiotu można podwinąć ręcznie do góry, ale w nowoczesnych modelach najczęściej stosowanym rodzajem zamknięcia jest kurtyna. To wygodne rozwiązanie, bo wystarczy zaledwie jedna osoba, by otworzyć lub zamknąć namiot.

Namiot ogrodowy jako magazyn

Ostatnia propozycja na funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni namiotu ogrodowego to potraktowanie go jako magazyn, piwnica lub spiżarnia. Jeżeli w domu brakuje miejsca na składowanie nieużywanych rzeczy, przetworów, starych książek lub mebli, to można je przechowywać w namiocie. Jeżeli zawartość jest cenna – np. sprzęt AGD czy RTV, rower, motor, łódź – to warto zadbać o solidne zamknięcie. Namiot ogrodowy to również przestrzeń odpowiednia do przechowywania materiałów budowlanych i farb, które pozostały po remoncie lub dobudówce. Konstrukcja jest na tyle wytrzymała, że nawet najcięższe i najtwardsze produkty nie przebiją ścian plandeki.


Materiał partnera zewnętrznego