Na co zwrócić uwagę wybierając robota koszącego (kosiarkę automatyczną) do ogrodu?

0
947
kosiarka automatyczna kosząca trawę
Roboty koszące z napędem akumulatorowym (Określane również jako kosiarka automatyczna) posiadają szereg zalet, które przemawiają za ich rosnącą popularnością | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Robot koszący z zasilaniem akumulatorowym to urządzenia, które pozwala szybko i precyzyjnie wykosić trawnik, jednocześnie całkowicie automatyzując prace w ogrodzie. Większość robotów jest przeznaczona do stosowania na średnich trawnikach – o powierzchni do 1 500 m.

Czym charakteryzuje się robot koszący do ogrodu?

Robot koszący zasilany jest wydajną baterią litowo-jonową i oprócz samego koszenia posiada także funkcję mulczowania. Oznacza to, że w trakcie koszenia trawa zostaje rozdrobniona na małe części, które potem z powrotem są wyrzucane, stając się naturalnym nawozem dla podłoża. W ten sposób zyskuje ono cenne składniki mineralne, niezbędne do wzrostu zdrowego i pięknego trawnika.
Roboty koszące posiadają funkcje regulowania wysokości koszenia, dzięki czemu trawnik można przyciąć na dokładnie taki wymiar, jaki chcemy. Nie ma obaw, że roboty nie poradzą sobie na nierównej powierzchni, ponieważ stosowane obecnie technologie sprawdzają się nawet na pochyłych trawnikach. Samo urządzenie jest proste w obsłudze i spełnia standardy bezpieczeństwa. Cicha praca jest idealna wówczas, kiedy nie chcemy zakłócać bezpieczeństwa innych domowników, a zwłaszcza małych dzieci.

Zalety robotów koszących

Roboty koszące z napędem akumulatorowym (Określane również jako kosiarka automatyczna) posiadają szereg zalet, które przemawiają za ich rosnącą popularnością. Przede wszystkim jest to długi czas pracy, ponieważ mogą działać nawet 24 godziny bez konieczności ładowania.
Sama instalacji automatycznej kosiarki jest dość łatwa. Za pierwszym razem po uruchomieniu robota konieczne jest przygotowanie szkicu z zaznaczeniem domu, ścieżek, roślinnych i innych elementów małej architektury ogrodowej. Dzięki temu kosiarka otrzyma wyznaczony teren roboczy do koszenia, a przez to sam ogród podzieli się na strefy. To wygodne, zwłaszcza gdy mamy dużą działkę do koszenia i wiele elementów roślinnych i architektonicznych na trawniku, które nie mają być koszone, np. rabaty kwiatowe, oczka wodne, ozdobne krzewy i drzewa itp.


Materiał partnera zewnętrznego