Meble ogrodowe z technorattanu. Lepsze od plastikowych?

0
1736
Meble z technorattanu
Patrząc na ogrom zalet technorattau, nie dziwi, że wykonane z niego meble ogrodowe stają się coraz popularniejsze. | fot.: fotolia.com, 158870235 | autor: Photographee.eu

Wybór mebli do ogrodu stawia przed nami wiele pytań. Jedno z nich dotyczy tworzywa, z którego powinny być wykonane. Warto przemyśleć swój wybór, ponieważ dobrze dobrane meble ogrodowe będą służyć nam przez długie lata. Wśród tworzyw, które zdecydowanie warto rozważyć, na pierwszym miejscu znajduje się właśnie technorattan – to jeden z najbardziej długowiecznych materiałów dostępnych na rynku.

Technorattan jest wynikiem inspiracji innym produktem. Rattan, bo o nim mowa, był od lat wytwarzany z giętkich palm rotangowych. To naturalny materiał, wykorzystywany przez ludzkość już od czasów starożytnych. Obecnie produkuje się z niego wiele przedmiotów służących do dekorowania wnętrz. Z rattanu można wytwarzać także meble. Niestety, chociaż są lekkie i proste w czyszczeniu, to charakteryzuje je bardzo niska trwałość. Dlatego wraz z rozwojem nowoczesnych technologii meblarskich, powstał zupełnie nowy produkt – technorattan, który jest syntetycznym odpowiednikiem rattanu, jednak o zdecydowanie większej wytrzymałości. Wytwarzany jest z wysokiej jakości polietylenu, dzięki czemu jego włókna można poddać recyklingowi.

Czyni to z niego materiał nie tylko wyjątkowo długowieczny, ale również przyjazny środowisku. Meble ogrodowe z technorattanu są tak samo lekkie i łatwe w utrzymaniu w czystości, jak ich pierwowzór. Jednak w porównaniu z rattanem wykazują zdecydowanie lepsze właściwości. Posiadają cały zestaw cech, jakich wymaga się od dobrych jakościowo mebli ogrodowych. Jak wiadomo, wszystko to, co trzymamy na dworze, będzie narażone na działanie wilgoci, promieniowania UV, a także bardzo wysokich temperatur. Technorattan, jako materiał syntetyczny, cechuje się nie tylko komfortem użytkowania i elastycznością, ale również wysoką odpornością na wszelkie plamy, zabrudzenia oraz wpływ słońca i wilgoci. To wyjątkowo długowieczne tworzywo, które nie wymaga sezonowego odnawiania.

Trwałość i ponadczasowe piękno

Patrząc na ogrom zalet technorattanu, nie dziwi, że wykonane z niego meble ogrodowe stają się coraz popularniejsze. Kolejną zaletą jest ich klasyczny, elegancki wygląd. Dzięki plecionej strukturze często utrzymanej w naturalnych kolorach (czerni, ugru, czy brązu), przypominają naturalne tworzywa, takie jak wiklina czy włókna palmowe. U renomowanych producentów tego typu mebli (np. eDomator) znajdziemy szeroki wybór oryginalnych modeli, które doskonale dopełnią aranżacje w stylu ekologicznym, klasycznym, czy nowoczesnym.

Technorattan zdecydowanie przewyższa klasyczny plastik. Jego produkcja nie powoduje zanieczyszczania środowiska, jest niezwykle lekki, dzięki czemu możemy bez problemu przenieść mebel w dowolne miejsce, a także wyjątkowo łatwy w czyszczeniu. Wystarczy przetrzeć go wilgotną ściereczką. Co więcej, wykazuje również dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, dzięki amortyzującym, elastycznym włóknom. Meble z tego tworzywa to najlepsze rozwiązanie dla osób poszukujących praktycznych, niezawodnych i najbardziej komfortowych rozwiązań.


Materiał partnera zewnętrznego