Wybieramy kurtkę zimową

0
1069
Kobieta w niebieskiej zimowej kurtce
Wybór idealnego modelu zimowego okrycia wierzchniego nie należy do najłatwiejszych | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Jak co roku, gdy temperatury spadają poniżej zera i przyprawiają nas o zawrót głowy, stajemy przed trudnym wyborem, jakim jest zakup idealnej kurtki zimowej. Ilość dostępnych na rynku produktów sprawia, że na samym przeglądaniu ofert moglibyśmy spędzić co najmniej kilkanaście godzin. Jednak pamiętajmy, aby wybrany przez nas model był przede wszystkim ciepły, wygodny i nieprzemakalny. W tym tekście przedstawiamy kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem kurtki na zimę.

Jak dobrać rozmiar?

Rozmiar to jedna z najważniejszych kwestii przy dopasowywaniu kurtki do naszej figury. W większości przypadków osoby, które nie lubią zimna, decydują się na zakup o rozmiar większej odzieży. Niestety nie jest to najlepsze rozwiązanie. Okazuje się, że o wiele lepszym wyjściem jest wybór droższego i idealnie skrojonego modelu, który ogrzeje równie dobrze, jak dodatkowa warstwa swetrów pod spodem.

Pamiętajmy, aby nie nosić zbyt małych ubrań. Wbrew pozorom te modele nie wyszczuplają, lecz podkreślają krągłości. Zarówno płaszcze, jak i kurtki są łatwe do dobrania. Ważny jest jednak każdy wymiar – długość rękawa, szerokość w talii, a także rozstaw guzików.

Sprawdź co jest w środku

Nikt z nas nie ma wątpliwości, że nadrzędnym zadaniem kurtki zimowej jest utrzymywanie ciepła i zatrzymywanie wilgoci. Dlatego przed wyborem odpowiedniego modelu należy sprawdzić rodzaj wypełnienia. Najczęściej spotykamy się z pierzem lub puchem, ewentualnie ich mieszanką. Choć naturalne tkaniny bywają droższe, świetnie trzymają ciepło i gwarantują odpowiednią cyrkulację powietrza. Jakie materiały warto wziąć pod uwagę, aby być zadowolonym z zakupu?

Dwie osoby w kurtkach zimowych
Podczas zakupu kurtki zimowej powinniśmy zastanowić się, gdzie będziemy ją najczęściej zakładali – do pracy, na spotkania ze znajomymi czy na zimowe treningi na świeżym powietrzu? | fot.: Materiał partnera zewnętrznego
  • wełna – najczęściej stosowana w kurtkach skórzanych. Warstwa wełny tworzy jednocześnie wypełnienie i podszewkę,
  • poliester – to najpopularniejsza opcja. Zdecydowana większość włókien pozwala skórze swobodnie oddychać, jednak z drugiej strony sprawia, że nasz organizm szybciej się poci.

Producenci kurtek skórzanych, płaszczy oraz futer rezygnują z dodatkowych wypełniaczy. W zamian stosują oni podpinki, które w zależności od temperatury panującej na zewnątrz można dowolnie regulować. Najczęściej są one wykonane z poliestru lub wiskozy.

Zwróć uwagę na wykonanie

Po pierwsze przed zakupem warto dokładnie przyjrzeć się szwom. Powinny być grube i pod żadnym pozorem nie mogą odstawać od materiału. Po drugie zwróćmy uwagę na kołnierz. Najlepiej, jeżeli będzie on wysoki – zima oraz niskie temperatury nie sprzyjają odsłanianiu szyi. Trzecią kwestią jest kaptur, który będzie niezwykle przydatny w trakcie opadów śniegu i deszczu. Co więcej, jest to także doskonała alternatywa dla czapki.

Kurtka adidas – czy warto w nią zainwestować?

Wybór idealnego modelu zimowego okrycia wierzchniego nie należy do najłatwiejszych. Z pewnością dlatego, że wielu osobom zależy także na komforcie użytkowania, co w przypadku tych modeli bywa po prostu trudne. Dlatego też bardzo ważne jest dopasowanie konkretnego produktu to naszej sylwetki.

W ciągu ostatnich kilku lat niezwykle popularne stały się fasony sportowe. Prym wśród nich wiedzie kurtka adidas. W tym przypadku oprócz wręcz wzorowego dopasowania możemy liczyć na bardzo wysoką jakość. Warto dodać, że znani producenci dbają o zadowolenie klientów, dlatego w ich ofercie znajdziemy wyłącznie materiały najwyższej jakości.

Podczas zakupu kurtki zimowej powinniśmy zastanowić się, gdzie będziemy ją najczęściej zakładali – do pracy, na spotkania ze znajomymi czy na zimowe treningi na świeżym powietrzu? Pamiętajmy, że podczas wyboru modelu idealnego warto sugerować się fasonem, sposobem wykonania oraz funkcjonalnością. To najważniejsze kwestie, które sprawią, że niskie temperatury nie będą nam straszne


Materiał partnera zewnętrznego