Płaszcz czy kurtka? Poradnik dżentelmena

0
1538
Płaszcz męski
Ponadczasowa elegancja płaszcza, w połączeniu z jego uniwersalnością, daje mu zdecydowaną przewagę na kurtkami | fot.: Denley.pl

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu męski płaszcz kojarzony był głównie z nieodłącznym atrybutem eleganckiego mężczyzny,  który chętnie nosi garnitur. Współcześni panowie coraz chętniej zakładają go również do stylizacji w klimacie casual. Ponadczasowa elegancja płaszcza, w połączeniu z jego uniwersalnością, daje mu zdecydowaną przewagę na kurtkami.

Dla mężczyzn  świadomych swego stylu

Ciepły płaszcz jest odzwierciedleniem dojrzałego i wyszukanego stylu mężczyzny, który doskonale wie, jak należy świadomie bawić się modą. Niewątpliwie stanowi również dużo bardziej elegancki element garderoby niż kurtka, która w zależności od fasonu może mieć bardziej sportowy, militarny lub rockowy charakter. Warto jednak pamiętać, że choć kurtka jest dobrym rozwiązaniem dla panów w każdym wieku, to właśnie płaszcz pozwala zbudować wizerunek zadbanego i  stylowego mężczyzny.

Już wiele lat temu panowie odeszli od sztywnej zasady w modzie, która nakazywała, by płaszcz łączyć jedynie z formalnymi strojami – obecnie pożądane jest zestawianie go ze swobodnymi ubraniami takimi, jak sweter i jeansy.

Wizerunek a dodatki

Możliwość doboru odpowiednich dodatków pozwala nadać stylizacji bardziej luźny lub oficjalny charakter. Takie elementy zimowej garderoby jak czapka, szalik, rękawiczki i buty dają możliwość wykreowania wizerunku dystyngowanego eleganta czy nonszalanckiego hipstera. Wybór oryginalnych dodatków jest jedynie kwestią wyobraźni i gustu mężczyzny. Posiadacze kurtek nie mają już tak dużego pola do popisu, ponieważ z reguły mają one dużo bardziej nieformalny i luźny charakter.

Doskonały na każdą okazję

Męskie kurtki bywają krótkie, co nie pozwala założyć ich na marynarkę lub ulubiony swetrer. Takiego problemu z pewnością nie mają mężczyźni, którzy zdecydowali się wybrać ciepły, zimowy płaszcz, pozwalający na zachowanie pełnej dowolności w doborze ubrań, bez względu na ich długość, krój i styl. O ile marynarka wystająca spod kurtki wygląda niedbale, to sportowa bluza pod eleganckim płaszczem z pewnością sprawdzi się doskonale.

Wybór najlepszego fasonu

Podczas przygotowań do zakupów, warto zastanowić się, jaki fason płaszcza wybrać. Możliwych rozwiązań jest wiele – jednorzędowe lub dwurzędowe, modele bardziej lub mniej oficjalne i inne. Ciekawe i bardzo stylowe propozycje znaleźć można np. na stronie https://www.denley.pl/pol_m_Odziez-meska_Plaszcze-meskie-281.html.

Aby wybrać odpowiedni dla siebie krój, warto przymierzyć kilka modeli i przekonać się, który jest najlepszy. Podczas przymiarek może okazać się, że wymarzony płaszcz dwurzędowy nie leży tak dobrze, jak jednorzędowy o klasycznym fasonie i prostej linii.

Wybrany model nie powinien jedynie ogrzewać, lecz dobrze aby również świetnie się układał i doskonale prezentował na sylwetce. Warto więc wcześniej przemyśleć, na jakie ubrania będzie zakładany, gdyż w przeciwnym wypadku może się okazać, że nowy nabytek jest np. za ciasny na gruby wełniany sweter.

Dla panów o szczupłej sylwetce doskonały będzie model dopasowany w okolicach bioder, natomiast w przypadku mężczyzn dobrze zbudowanych, dobrym pomysłem jest wybór modelu luźniejszego, najlepiej jednorzędowego.

Zdecydowanie najmodniejsze są kolory uniwersalne takie, jak czarny, szary czy granatowy. Jest to również najbezpieczniejsza opcja, która umożliwia tworzenie ciekawych stylizacji na każdą okazję.


Materiał partnera zewnętrznego