Jak wybierać marynarki dla starszych panów?

0
709
Marynarka dla starszego mężczyzny
Marynarka to ponadczasowa część garderoby, która nie wypadnie z mody. Idealnie pasuje na różne okoliczności, zarówno te formalne, jak i nieformalne | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Marynarki dla starszych panów, czyli jak być modnym w każdym wieku.

Nie zwracaj uwagi na wiek, kiedy w grę wchodzi dobrze dopasowana garderoba. Jak ubierać się elegancko i wygodnie w starszym wieku? Wybierz marynarki męskie!

Styl nie powinno określać się wiekiem! Dlatego wybierz najmodniejsze marynarki w kratę od Giacomo, które identyfikują Twoje wyczucie dobrego gustu. Dobrze zaopatrz swoją garderobę i noś ładne ubrania niezależne od metryki w dowodzie.

Marynarki męskie dla starszych panów

Niezależnie od wieku, każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie eleganckie ubrania. Co pewien uczestniczymy w różnego rodzaju uroczystościach, gdzie taki strój jest wymagany. Czy należy z niego korzystać tylko podczas specjalnych okazji? Zdecydowanie nie. Zwłaszcza dotyczy to panów w sile wieku. Powinno jednak zrezygnować się z agresywnych kolorów i odważnych kontrastów. Nie oznacza to jednak postawienia wyłącznie na szarości, czernie i granaty! Doskonałe tkaniny w dobranym kolorze pomagają dopełniać wizerunek poważnego, statecznego mężczyzny.

Dlaczego warto nosić marynarkę?

Wszyscy różnimy się od siebie – wyglądem, charakterem czy też sposobem ubierania. Każdy z nas ma swoje ulubione części garderoby, z którymi czasami ciężko się rozstać. Warto jednak zaskoczyć czasami otoczenie i ubrać coś, co wprawi innych w zachwyt. Można to zrobić na przykład za pomocą marynarki.

Młodzi mężczyźni są coraz bardziej świadomi tego, że zarówno wygląd, jak i styl ubierania, ma ogromne znaczenie w codziennym życiu, a zwłaszcza w kontaktach biznesowych. Niestety często zapominają o tym starsi panowie, którzy bardzo często porzucają marynarkę na rzecz swetrów. I to jest błąd!

Nic tak nie dodaje uroku starszemu mężczyźnie, jak elegancko dopasowana marynarka. Niekoniecznie musi to być od razu dwurzędowy garnitur. Na początek wystarczy dobra marynarka, która nie tylko doda uroku, ale często potrafi skutecznie zatuszować pewne niedoskonałości naszego ciała np. nadmiar kilogramów.

Jak dobrać odpowiednią marynarkę?

Marynarka musi być przede wszystkim dobrze dopasowana, bo tylko wtedy jest w stanie ukryć wspomniane wcześniej niedoskonałości sylwetki. Musi dobrze leżeć na barkach i plecach, więc nie może być ani za ciasna, ani za luźna. Nie może też krępować naszych ruchów, a przy tym nie powinna ulegać zagnieceniom podczas na przykład zginania rąk.

Bardzo istotna jest również długość marynarki oraz długość jej rękawów. Klasyczne zasady mówią o tym, że marynarka powinna dzielić sylwetkę na pół (patrząc na tułów i nogi, bez uwzględniania głowy). Innym odnośnikiem może być to, żeby zakrywała przynajmniej połowę pośladków. Jeżeli chodzi o długość rękawów, to powinny się one kończyć około 2 cm powyżej przegubu nadgarstka.

Istotny jest również kolor. Noszenie tylko czarnych garniturów już dawno odeszło do lamusa. Obecne ubrania dają pełną dowolność, jeżeli chodzi o kolorystykę. To jaki kolor będzie odpowiedni dla dojrzałych mężczyzn, zależy od wielu czynników. Jednym z nich może być na przykład kolor włosów. Jeżeli są one przyprószone siwizną, to idealnym rozwiązaniem mogą być soczyste i intensywne barwy. Dobrze sprawdzą się różne odcienie brązu lub bordo. Żeby dobrać kolor, to najlepiej przymierzyć kilka opcji połączonych z różnymi dodatkami. Dopiero takie zestawienie dla nam odpowiedź na to, czy dany kolor do nas pasuje.

Marynarka to ponadczasowa część garderoby, która nie wypadnie z mody. Idealnie pasuje na różne okoliczności, zarówno te formalne, jak i nieformalne. Starsi mężczyźni nie powinni z nich rezygnować. Odpowiednio dobrana marynarka doda im szyku i klasy, a co najważniejsze może im odjąć kilka lat.


Materiał partnera zewnętrznego