Biżuteria ślubna? Perły będą idealne.

0
631
Biżuteria ślubna
Jeśli nie wiesz jakie biżuteryjne dodatki wybrać do sukni ślubnej, podpowiemy Ci rozwiązanie idealne – załóż biżuterię z pereł. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jeśli nie wiesz jakie biżuteryjne dodatki wybrać do sukni ślubnej, podpowiemy Ci rozwiązanie idealne – załóż biżuterię z pereł. To z jednej strony klasyka, mająca swoje źródło w wielowiekowej tradycji, z drugiej zaś klejnoty odkrywane na nowo przez coraz więcej kobiet wstępujących w związek małżeński. Czy można wyobrazić sobie kamień, który swoją kolorystyką lepiej nawiąże do sukni na tę wyjątkową okazję?

Co zapamiętamy ze ślubu

Tak tradycyjna – wydawałoby się – ceremonia, jaką jest ślub, w ostatnich latach ulega sporym przeobrażeniom. Chcemy aby ten dzień był dla nas wyjątkowy, abyśmy pamiętały go przez całe życie, a jednocześnie pragniemy olśnić naszych gości niezwykłą oprawą naszej uroczystości. Po latach jednak, oglądając zdjęcia samej ceremonii, zwracać będziemy uwagę przede wszystkim na fotografie przedstawiające Parę Młodą i to nasze piękno przede wszystkim będzie zwracać uwagę osób oglądających zdjęcia. Suknia Pani Młodej, garnitur Pana Młodego, kwiaty i dodatki – to przede wszystkim zostanie utrwalone na zdjęciach i we wspomnieniach. Zwróćmy zatem przede wszystkim na te szczegóły, które dotyczą nas samych. Zadbajmy o piękną kreację, której nieodłącznym dodatkiem będzie piękna biżuteria ślubna – perły będą tu stanowić wisienkę na torcie.

Perły stają się modne

W ostatnich latach biżuterię perłową jako dodatek do ślubnej kreacji wybiera coraz więcej dziewczyn. Staje się to swojego rodzaju manifestem młodego pokolenia, które odrzuca zabobony swoich rodziców i dziadków. Zaskakującym jest fakt, iż owa „nowoczesność” nawiązuje do wielowiekowej tradycji, w której biżuteria ślubna z pereł należała do najbardziej eleganckich dodatków zakładanych na tę okazję.

Wydaje się to jednak zupełnie naturalne – biel pereł znakomicie współgra z kolorystyczną tonacją sukni którą zakładamy na tę okazję, a ich odwieczna symbolika (szczęście małżeńskie, powodzenie, bogactwo) predestynuje ją do roli doskonałej biżuterii ślubnej. Perły od zawsze były doskonałym wyborem. Po latach spędzonych w cieniu wracają na piedestał biżuterii ekskluzywnej, doskonale uzupełniającej strój Panny Młodej.

Co powinniśmy wiedzieć o perłach?

Zanim dokonamy zakupu biżuterii ślubnej z pereł powinniśmy jednak poznać podstawowe fakty na temat tych kamieni, które ułatwią nam rozeznanie w ofercie rynkowej.

Po pierwsze – zapomnijmy o tanich imitacjach. Będą one wątpliwą ozdobą sukni i zniweczą nasze starania o doskonałą oprawę naszej uroczystości. Jeśli nawet nie widzisz różnicy pomiędzy prawdziwymi perłami a plastikowymi kulkami mającymi je naśladować, zapewniamy Cię, że wiele osób dostrzeże ten niuans na pierwszy rzut oka.

Po drugie – zwróć uwagę na jakość. Doskonałe perły będą miały wysoki połysk, idealnie kulisty kształt oraz powierzchnię mniej lub bardziej wolną od skaz. Najpiękniejsze z nich będą bardzo drogie, ale jeśli nie stać Cię na takie, nie przejmuj się bardzo – niektóre z cech pereł doskonałych są zauważalne na pierwszy rzut oka, inne zaś nie grają aż tak wielkiej roli. Coś, co zauważą wszyscy od razu, to połysk klejnotów tworzących Twoją biżuterię. Postaraj się przede wszystkim znaleźć perły o wysokim blasku. Trudno jest znaleźć takie w sklepach jubilerskich, gdyż naprawdę dobre, idealne perły rzadko trafiają do naszego kraju z uwagi na ich bardzo wysoką cenę; większość ludzi w Polsce nigdy nie miała okazji takich kamieni zobaczyć. Jubilerzy, a w ślad za nimi Klienci, nie zwracają więc uwagi na taki, zupełnie niedoceniany „detal”, jakim jest połysk. Jeśli jednak uda Ci się znaleźć kamienie o wyjątkowym blasku, obiecujemy, że wysiłek w ich wyszukanie zaprocentuje zachwytem gości, którzy zaszczycą swoją obecnością dzień Twoich zaślubin.

Naszyjnik, kolczyki czy może bransoleta?

Wybierając rodzaj biżuterii ślubnej z pereł dostosuj go przede wszystkim do charakteru Twojej kreacji. Naszyjnik plus kolczyki będą tu najbardziej klasycznym wyborem, ale zwróć uwagę przede wszystkim na to czy będą dobrze komponować się z Twoją suknią czy też rodzajem fryzury. Jeśli kolczyki będą zasłonięte przez włosy, może warto jest zamiast nich pomyśleć o bransoletce? Jedno-lub wielorzędowa, może stanowić cudowną ozdobę Twojej dłoni. Pamiętaj jednocześnie, aby nie popaść w przesadę – klasyczne kanony elegancji mówią, iż dama nie powinna zakładać więcej niż dwóch ozdób jednocześnie – bransoleta jako dodatek do naszyjnika i kolczyków będzie już zbytnią ekstrawagancją.

Jeśli szukasz wyjątkowej biżuterii ślubnej, perły będą najlepszym wyborem. Jeśli dodatkowo uda Ci się znaleźć takie o wyjątkowym pięknie, oczarujesz swoją kreacją zaproszonych gości.


Materiał partnera