Różnorodne szklanki do napojów – obowiązkowe w każdej kuchni!

0
391
szklanki do napojów
Obecnie mamy bardzo duży wybór różnego typu szklanek do napojów | fot.: stock.adobe.com

Spożywanie jakiegokolwiek napoju bezpośrednio z butelki czy też z puszki jest w złym tonie, a w dodatku kłóci się z elementarnymi zasadami higieny. Tymczasem podawanie kawy, herbaty lub innych napojów gorących wymaga specjalnej oprawy. Każda kuchnia powinna być więc wyposażona w szklanki do napojów zarówno tych ciepłych, jak i zimnych. Jak dobrać szklanki do napojów?

Do wyboru, do koloru

Obecnie mamy bardzo duży wybór różnego typu szklanek do napojów. Możemy postawić na niskie, ale znacznie szersze bądź wąskie i wysokie. Niektórzy każdy rodzaj napojów spożywają z innej szklanki – w ich kuchni znajdziemy więc różne modele przeznaczone do wody, soków czy napojów gazowanych. Sporo osób posiada inne szklanki do kawy, a inne do herbaty. Warto pamiętać, że szklanki do napojów to nie tylko naczynia, dzięki którym picie staje się bardziej higieniczne i przyjemne. Mogą one stanowić również doskonałą ozdobę stołu. Z tego też powodu warto kupować szklanki w kompletach. Trudno sobie wyobrazić, że podczas wizyty gości każdy otrzymuje inną szklankę do napojów. Tymczasem często dzieje się tak z jednego, prostego powodu – nie kompletujemy szklanek, a kupujemy jedynie pojedyncze sztuki. Często w sklepach stacjonarnych trudno dostać kilka sztuk tego samego rodzaju szklanki. Problem znika, jeśli decydujemy się na ich zakup w sklepie internetowym – wtedy zwykle z dostępnością większej ich ilości nie ma żadnego problemu.

Jakich szklanek nie może zabraknąć w kuchni?

Przy zakupie szklanek do napojów warto również zwrócić uwagę na takie modele, których nie może zabraknąć w żadnej kuchni. Należą do nich na przykład podłużne szklanki o grubych ściankach, w których tradycyjnie wypija się latte. Każdy wielbiciel herbaty powinien wyposażyć się w szklankę z zaparzaczem, dzięki któremu przygotowanie aromatycznego naparu będzie o wiele prostsze. Nie możemy również zapominać o szklankach przeznaczonych specjalnie do napojów alkoholowych. W dobrym tonie jest wypijanie whisky z niskich szklaneczek, natomiast piwa ze szklanek na niskiej nóżce. Warto posiadać w domu przynajmniej jeden zestaw szklanek do napojów zimnych, takich jak woda, soki czy cola. Niektórzy zakupują nawet szklanki do napojów, które przeznaczone są wyłącznie dla gości, natomiast na co dzień użytkują prywatne szklanki, którymi z nikim się nie dzielą. Takie rozwiązanie także warto rozważyć. Jeśli chcemy uzyskać ozdobny efekt szklanek, to wybierajmy modele kolorowe lub z ciekawymi wzorami bądź napisami. Osoby, które użytkują na co dzień zmywarkę muszą także uważać na to, czy wybrane szklanki można w niej myć.

Materiał partnera