Jak przechowywać wino w domu?

0
737
regały na wino
Butelki z winem powinny „leżeć”, aby korek był zamoczony i wilgotny | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Własna piwniczka w mieszkaniu lub domu to marzenie niejednego miłośnika wina. Niestety inwestycja w profesjonalne miejsce, dostosowane do potrzeb leżakowania wina jest niezwykle kosztowne i czasochłonne. Na szczęście we własnym mieszkaniu przy pomocy niewielu elementów można stworzyć niezwykle klimatyczne i przede wszystkim funkcjonalne miejsce do przechowywania butelek z winem. Zatem jak stworzyć specjalną przestrzeń do przechowywania wina w domu?

Warunki do przechowywania wina – czyli jakie?

Wino jest wyjątkowym trunkiem, które potrzebuje specjalnych warunków, aby w pełni dojrzeć i zachwycać niepowtarzalnym smakiem i cudownym bukietem. Idealne miejsce do przechowywania to takie, w którym temperatura jest niższa niż 20 stopni Celsjusza oraz wilgotność powietrza nie przekracza 70%, jak również z niewielką ilością promieni słonecznych. Dlatego też najlepszym miejscem do przechowywania wina jest piwniczka, w której panują niemal idealne warunki. Niestety nie każdy z nas ma możliwość zagospodarowania piwnicy lub spiżarni na w pełni profesjonalną piwniczkę z winem. W takim przypadku doskonale sprawdzą się drewniane dodatki w postaci półek, regałów czy specjalnych skrzynek dostosowanych do przechowywania wina, które stworzą namiastkę prawdziwej piwniczki.

Stojaki i skrzynki z drewna – doskonałe rozwiązanie w domu!

Podstawowym błędem przy przechowywaniu wina w domu jest trzymanie butelek w szafce lub barku w pozycji pionowej. Butelki z winem powinny „leżeć”, aby korek był zamoczony i wilgotny. Takie ułożenie pozwala uniknąć dostania się powietrza do środka, dzięki czemu skutecznie zachowamy niepowtarzalny smak i zapach wina. Praktycznym i zarazem wyjątkowym rozwiązaniem do przechowywania wina w domu są drewniane regały, stojaki na wino, jak również półki i skrzynki. Szeroka oferta drewnianych stojaków i regałów na wino dostępna jest w sklepie: pinus-shop.com.pl/25-regaly-i-stojaki. Drewniane elementy w domu to klasyczne rozwiązania, które obok funkcjonalności wpływają na niepowtarzalny klimat pomieszczenia.

Drewniane stojaki, regały czy półki i skrzynki na wino to doskonałe rozwiązanie dla miłośników wina, którzy szukają praktycznych i zarazem wyjątkowo klimatycznych elementów do swojej domowej piwniczki z winami!


Materiał partnera zewnętrznego