Zobacz w jaki sposób można zarabiać na bankach

0
668
banknoty 100 zł PLN
Zarabianie na bankach najczęściej polega na korzystaniu z przeróżnych promocji bankowych | foty.: materiał partnera

Na bankach można całkiem dobrze zarobić. Wystarczy założyć konto bankowe lub kartę kredytową i regularnie z nich korzystać. Skorzystanie tylko z jednej promocji nie powinno sprawić nikomu trudności, ale już regularne uzyskiwanie dochodu z promocji to prawdziwa sztuka. Zobacz na czym to polega, ile można zarobić i na co uważać przy promocjach bankowych.

Na czym polega zarabianie na bankach?

Zarabianie na bankach najczęściej polega na korzystaniu z przeróżnych promocji bankowych. Zdecydowanie warto jest zainteresować się promocjami, jeżeli tak czy inaczej szukamy jakiegoś produktu bankowego. Zamiast polegać na ofercie własnego banku lepiej jest rozejrzeć się i sprawdzić, czy konkurencja nie prowadzi właśnie jakiejś akcji promocyjnej dla nowych klientów. W taki sposób, przy okazji i tak koniecznej czynności jaką jest wybór banku, łatwo zaoszczędzimy czy nawet zarobimy kilkaset złotych.

Osobną kwestią jest chęć faktycznego, regularnego zarabiania na bankach. To wymaga większego zaangażowania i korzystania z co najmniej kilku, a nawet kilkunastu promocji jednoczesnej. Nie jest to wcale proste. Banki naturalnie starają się wypłacać z promocji jak najmniej, więc w promocyjnych umowach znajdziemy mnóstwo precyzyjnych przepisów, których należy się ściśle trzymać. Korzystanie jednocześnie z kilkunastu z nich jest trudne. Pominięcie którejkolwiek z reguł oznacza brak wypłaty bonusu.

Blogerzy zarabiający na poleceniach często chwalą się swoimi osiągnięciami w dziedzinie ‘zarabiania na bankach’. Takie osoby są jedynie częściowo wiarygodne. Tak – to prawda, na bankach da się zarobić, ale nie na tyle, by mogło to być jedyne źródło zarobku (może za wyjątkiem programu poleceń, czyli afiliacji).

Jakie są promocje bankowe?

Wśród najczęściej spotykanych promocji bankowych można spotkać:

● Program partnerski, czyli bonus za polecenia rodzinie i znajomym. Najczęściej przyjmuje formułę 100 zł dla nas i 100 zł dla osoby, która założy konto z polecenia.
● Dodatkowe środki za założenie konta, pod warunkiem zapewnienia wpływów na konto w odpowiedniej wysokości. To jedna z najprostszych i najbardziej opłacalnych promocji!
● Bonus za założenie karty kredytowej – w formie pieniężnej, prezent rzeczowy lub punkty na start w programie partnerskim.
● Rabat na kredyt dla nowych klientów – nawet bez żadnych prowizji i odsetek. Ta promocja jest często dostępna w sektorze pozabankowym w celu promocji chwilówek.
● Lokaty z wyższym oprocentowaniem – prawie zawsze z górnym ograniczeniem kwoty i tylko dla klientów przenoszących kapitał z innego banku.
● Bonusy za korzystanie z nowych funkcji banku takich jak płatności zbliżeniowe, mobilny podpis, czy wideoweryfikacja.
● Zwrot części pieniędzy za opłacanie rachunków z konta i zakupy w wybranych sklepach.
● Konkursy i loterie z nagrodami takimi jak gotówka, smartfony czy nawet samochody.

Ile można zarobić na bankach?

Na bankach można zarobić całkiem sporo, tyle, że nie regularnie. Załóżmy, że obecnie 5 banków oferuje 300 zł za założenie konta osobistego. To dość standardowa liczba banków, które jednocześnie oferują taką promocję. Podobnie jest z kwotą – niektóre oferują mniej, inne więcej – średnio około 300 zł. Oznacza to, że na samych kontach bankowych można zarobić nawet 1500 zł. Nie jest to niestety kwota miesięczna.

Promocje są wznawiane i rozliczane co około kwartał. Dużych banków komercyjnych w Polsce funkcjonuje około 20, więc razem, rocznie na promocjach na konta można zarobić około 6000 zł. Problemem w skorzystaniu z takiej liczby promocji może być zapewnienie wpływu na wszystkie konta – większość promocji wymaga, by na konto wpływało około 1000 zł miesięcznie do czasu wypłaty bonusu. Podobnie sprawa ma się z promocjami na karty kredytowe. Można na nich zarobić kilka tysięcy złotych rocznie, ale konieczne są regularne zakupy kartami na wysokie kwoty.

Niestety, po skorzystaniu z promocji obowiązuje okres karencji (czasu, w którym nie można korzystać z promocji w tym samym banku), który wynosi zazwyczaj kilka lat. Na promocjach bankowych można więc zarobić sporo, ale tylko czasem i wymaga to sporej pracy. Wprawny ‘zarabiacz’ powinien mieć rozpisane tabelki gdzie i kiedy przepłacać pieniądze i znać bankowe regulaminy niemal na pamięć.

Zagrożenia promocji bankowych

Promocje bankowe są stosunkowo bezpieczne w takim sensie, że nikt nas przez nie nie okradnie. Nie podpiszemy też cyrografu zobowiązującego nas do korzystania z tego czy innego produktu bankowego już do końca życia – najwyżej nie otrzymamy upatrzonego bonusu. Przy korzystaniu z promocji pamiętajmy, że:

● Większość wymaga udzielenia zgody na działania marketingowe, czyli sprzedaż naszych danych telemarketerom. Zgodę można oczywiście wycofać po wypłacie bonusu.
● Należy uważnie trzymać się wszystkich zapisów regulaminu. Może to być np. konieczność zarejestrowania się w promocji przez odpowiednią stronę.
● Banki czasem nie wypłacają bonusu ‘na zapas’, bez żadnej przyczyny. Wystarczy wtedy napisać szybką reklamację, a w razie braku reakcji skierować sprawę do UOKiK.
● Jeżeli coś jest za darmo to TY jesteś produktem.


Materiał partnera