Zakup łóżka – na co zwracać uwagę?

0
1424
Drewniane łóżko w sypialni
Uniwersalnym rozwiązaniem na pewno są łóżka wykonane z drewna lub płyty meblowej. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wyposażenie sypialni nie jest współcześnie jakimś większym problemem. Chociażby w Internecie można znaleźć łóżka, ale też wszystkie inne potrzebne elementy aranżacji. Jednak tak duży wybór oferowany przez producentów przekłada się czasami na pewną trudność z podjęciem decyzji odnośnie konkretnego modelu. Zwłaszcza w przypadku łóżka warto wybierać odpowiedzialnie, ponieważ liczy się nie tylko jego wygląd, ale przede wszystkim funkcjonalność oraz dopasowanie do własnych indywidualnych potrzeb.

Zalecane wymiary łóżka

W przypadku łóżka liczy się przede wszystkim jego szerokość oraz długość. W przypadku tej ostatniej standardem są dwa metry. Łóżka o takiej długości wystarczają dla większości konsumentów. Oczywiście osoby szczególnie wysokie powinny szukać modeli dłuższych, liczących sobie ponad dwieście centymetrów. Takie rozwiązania znaleźć można w ofercie profesjonalnych producentów łóżek i materacy.

O wiele większą swobodę wyboru konsumenci mają natomiast w przypadku szerokości łóżka. Warto dostosowywać ją do swoich indywidualnych preferencji, ale też ilości dostępnej przestrzeni w sypialni. Otóż niektórym wystarczy łóżko osiemdziesięciocentymetrowe, choć specjaliści zachęcają wybór tego o dziesięć centymetrów szerszego. Takie łóżka jednoosobowe spotyka się także najczęściej. Jeżeli chodzi o modele podwójne, to tutaj standardowym rozwiązaniem są łóżka o szerokości stu sześćdziesięciu centymetrów. Zdaniem wielu użytkowników zapewniają one wygodę wypoczynku, łatwo też wpisać je w aranżację większości sypialni. Do pomieszczeń większych można natomiast wybierać podwójne łóżka o wymiarach sto osiemdziesiąt, a nawet o dwumetrowej szerokości. Niektórym konsumentom zależy na większej powierzchni do spania, takie łóżko pasuje też do dużej sypialni. Dobrze prezentuje się w pomieszczeniach o znacznych wymiarach, którym często dodaje przytulności.

W kwestii wysokości łóżka zdania są natomiast podzielone. Wśród użytkowników swoich zwolenników mają zarówno niskie modele japońskie, jak i łóżka kontynentalne. Wysokość tych ostatnich może wynosić nawet siedemdziesiąt centymetrów. Są zatem znacznie wyższe niż standardowe łóżka, w których materac znajduje się na wysokości około czterdziestu centymetrów. Modele kontynentalne zalecane są osobom starszym, ale też alergikom.

Łóżka w odmiennym stylu

Kiedy już wskazało się optymalne wymiary łóżka, można zacząć szukać wymarzonego modelu. Powinien on pasować do stylu, w jakim urządzono sypialnię. Jeżeli jest ona połączona z innymi częściami domu czy mieszkania, łóżko należy wybierać szczególnie rozważnie. Projektanci wnętrz podkreślają, że mimo utrzymującej się popularności modeli drewnianych, polscy konsumenci coraz odważniej wybierają także inne łóżka. A wśród nich znajdują się zarówno oryginalne meble kute z metalu, jak i tradycyjne projekty tapicerowane. Wszystko zależy tutaj od indywidualnych preferencji użytkowników.

Uniwersalnym rozwiązaniem na pewno są łóżka wykonane z drewna lub płyty meblowej. Wystarczy wybrać kolor z bogatej palety barw, by taki mebel dopasować nawet do w wyposażonej już sypialni. Co ciekawe, dosyć dużą swobodę aranżacji dają też łóżka kute. – Tylko pozornie pasują wyłącznie do małych sypialni. W praktyce można natomiast dostosować je pod względem barwy i zdobień do niemal każdego pomieszczenia. W najbliższych sezonach na znaczeniu będą też zyskiwać przyjemne w dotyku i funkcjonalne łóżka tapicerowane. Zwłaszcza że w tej zróżnicowanej kategorii produktów każdy może znaleźć coś dla siebie – informuje konsultant sklepu z materacami i łóżkami Materace-dla-Ciebie.pl.


Materiał partnera zewnętrznego