Rolety screenowe – maksimum prywatności

0
701
kobieta wyglądająca przez okno
Niewątpliwym atutem rolet screenowych jest ich prosty montaż | fot.: materiał partnera

Ciekawscy sąsiedzi, a może zaglądający do mieszkania ludzie, przechodzący obok? Jeśli i ty borykasz się z tego typu problemami, nie musisz codziennie zaciągać grubych zasłon czy opuszczać rolet, pozbawiając się możliwości wyjrzenia przez okno. Rozwiązaniem są nowoczesne rolety screenowe, które zyskują coraz większe grono zwolenników. Są doskonałą alternatywą dla folii weneckiej, która dotychczas była jedynym sposobem na zapewnienie sobie choć odrobiny prywatności w mieszkaniu.

Rolety screenowe dla każdego

Rolety screenowe to produkt, który pojawił się na rynku stosunkowo niedawno. Jego zaletą jest skuteczne ograniczenie możliwości zajrzenia do środka domu, mieszkania czy biura, przez osoby trzecie. Przy tym nie pozbawiamy się możliwości kontrolowania tego, co dzieje się na zewnątrz, ponieważ roleta zapewnia doskonałą widoczność, ale tylko w jedną stronę. Co więcej, roleta – w przeciwieństwie do wspomnianej wcześniej folii weneckiej – może być opuszczana jedynie wtedy, gdy tego potrzebujecie.

Niewątpliwym atutem rolet screenowych jest ich prosty montaż. Wykonywane są na zamówienie, dlatego też dopasowane są do szerokości oraz wysokości okna. Wystarczy zainstalować uchwyty montażowe oraz prowadnice, aby można było korzystać z wszystkich właściwości rolety. Materiał, z jakiego wykonano roletę, jest bardzo łatwy w utrzymaniu w czystości. Do codziennej pielęgnacji można użyć miękkiej szczoteczki lub odkurzacza ręcznego, ustawionego na najmniejszą moc ssania.

Montuj, gdzie chcesz

Warto podkreślić, że roleta screenowa jest produktem uniwersalnym, który przystosowany jest do montażu wewnętrznego oraz zewnętrznego. Dzięki tej opcji można ją zainstalować na przykład na oknach dachowych, wyposażając dodatkowo w mechanizm sterujący. To wygodne i estetyczne rozwiązanie, pozwalające opuszczać roletę za pomocą pilota lub specjalnego przycisku. Roleta screenowa w zewnętrznej wersji jest także idealnym rozwiązaniem do pomieszczeń biurowych czy gabinetów, w których priorytetem jest zachowanie prywatności osób korzystających na przykład z porady lekarskiej.

Dowolna kolorystyka

Jeśli w przypadku wspomnianej folii weneckiej jej kolorystyka jest znacznie ograniczona, tak w przypadku rolet screenowych możemy mówić o ogromnej różnorodności stylistycznej. Aby dopasować roletę do wystroju wnętrza czy wyglądu elewacji, można wybrać materiał spośród wersji standardowych oraz premium. Co więcej, mamy także możliwość wskazania kolorystyki profilu. Sprawia to, że każde wnętrze można urządzić, wykorzystując w nim rolety screenowe.

Tkanina wykonywana jest z włókien poliestrowych, a tym samym może być stosowana także w pomieszczeniach wilgotnych, takich jak łazienka czy kuchnia. Innowacyjna metoda produkcji materiałów sprawia, że są one odporne na działanie promieniowania UV, nie blakną, nawet jeśli są umieszczone od południowej strony budynku. Oprócz właściwości prywatyzujących wnętrze, rolety chronią również przed nadmiernym nagrzewaniem się budynku, znacząco redukując przenikanie energii cieplnej.

Materiał partnera