Rolety ścienne – jakie wybrać? Porady

0
3200
rolety ścienne w gabinecie
Przepuszczalność światła to jedno z kluczowych kryteriów, na podstawie którego powinieneś dobierać rolety do mieszkania | fot.: materiał partnera

Rolety ścienne nie tylko stanowią dobrą ozdobę, ale też ochronę przed słońcem. Jakie rolety ścienne wybrać?

Przepuszczalność światła

Przepuszczalność światła to jedno z kluczowych kryteriów, na podstawie którego powinieneś dobierać rolety do mieszkania. Jeżeli mieszkasz na parterze, to z pewnością nie chciałbyś, aby ktokolwiek mógł zobaczyć, co robisz w swoim mieszkaniu. W takim momencie najlepiej sprawdzą się rolety ścienne zaciemniające. Ten rodzaj rolet będzie także odpowiedni dla osób, które unikają porannych promieni słonecznych wpadających przez okno do pomieszczenia. Rolety zaciemniające potrafią w skuteczny sposób zapobiec docieraniu promieni słonecznych do wnętrza Twojego domu. Cała reszta zależy od Twoich preferencji. Jeżeli lubisz jasne mieszkania, możesz śmiało zamontować rolety, które nie zaciemniają pomieszczeń, a jedynie delikatnie ograniczają ilość wpadającego światła.

Kolor i wzór

Wybór kolorów i wzorów rolet wolnowiszących jest często tematem wielu dyskusji. Zasady są jednak proste. Jeżeli wybierasz rolety do sypialni, powinieneś zdecydować się na rolety o ciemnym kolorze, które ułatwią Ci zasypianie. Z drugiej strony jasne barwy świetnie sprawdzą się w kuchni czy w łazience, gdzie zwykle ilość światła wpadająca do pomieszczenia jest ograniczona, dlatego nie warto zaciemniać go jeszcze bardziej. Rolety ścienne w wielu różnych odcieniach znajdziesz w sklepie Minirolety.pl. Interesuje Cię odcień cappuccino, a może oryginalny ceglany kolor lepiej wpisze się w klimat Twojego wnętrza? Sprawdź, jakie opcje są dostępne i wybierz tę najlepszą. Szacuje się, że kolory jasne przepuszczają nawet o 30% więcej światła niż ciemne. Warto tę statystykę mieć na uwadze przy wyborze rolet ściennych do mieszkania.

Cena rolet ściennych dzień- noc

Cena rolet ściennych zależna jest od wielu czynników. Pierwszym z nich są oczywiście wymiary. Im są one bardziej niestandardowe, tym roleta na ścianę będzie droższa z racji konieczności jej produkcji specjalnie pod konkretny wymiar. Innym czynnikiem są kolory oraz wzory. Za roletę bez żadnych wzorów w jednolitym kolorze zapłacisz znacznie mniej niż w przypadku rolet robionych na specjalne zamówienie. Warto przemyśleć przed zakupem, czy na pewno chcesz wydać więcej pieniędzy na wzory. W przypadku rolet zdecydowanie nie warto oszczędzać. Bardzo często jest to zakup na kilka lub nawet kilkanaście lat, a z całą pewnością nikt nie ma ochoty na demontaż i ponowny montaż rolet co kilka sezonów.

Rolety ścienne zaciemniające – typ montażu

W przypadku montażu rolet ściennych najlepiej sprawdzą się specjaliści, gdyż wymaga on bardzo dużej staranności i dokładności. Nawet najmniejszy błąd może spowodować, że roleta będzie wisiała krzywo, a w momencie otwierania okna będziesz uderzać o zwinięty produkt, co może wpłynąć na jego uszkodzenie. Kluczowa jest zatem wysokość nadproża, która znajduje się nad wnęką okna. Zbyt niskie nadproże może spowodować, że będziesz miał trudności z otworzeniem okna. Pomoc fachowców może zatem okazać się niezbędna. Mają oni wszystkie potrzebne narzędzia, które pomogą w dokładnym wymierzeniu odpowiedniego ustawienia rolety. Wiąże się to oczywiście z dodatkowym wydatkiem, ale prawidłowy montaż rolet to sprawa priorytetowa, jeśli zależy Ci na estetycznym wyglądzie mieszkania.

Co zrobić, aby zakupione rolety ścienne gładkie były jak najwyższej jakości? Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług profesjonalnego sklepu internetowego, takiego jak Minirolety.pl, który oferuje nie tylko wysokiej jakości produkty, ale również pomoc w zakresie montażu. W tym przypadku zdecydowanie warto zaufać profesjonalistom. Dzięki takiemu podejściu zaoszczędzisz mnóstwo czasu i zyskasz pewność, że rolety zostaną idealnie zamontowane.


Materiał partnera zewnętrznego