Rodzaje kabin prysznicowych

0
765
nowoczesna kabina prysznicowa
Wybierając kabinę prysznicową warto zwracać nie tylko na jej rodzaj, ale również funkcjonalność, sposób otwierania drzwi czy wielkość brodzika | fot.: materiał partnera

O gustach się nie dyskutuje więc potyczka co lepsze wanna czy kabina prysznicowa nie będzie tematem tego artykuły, a co nim będzie? Postaramy się przybliżyć Ci drogi czytelniku nieco informacji o rodzajach kabin prysznicowych, bo tych jest naprawdę sporo i warto wiedzieć, jaki rodzaj będzie najlepszy do Twojej łazienki. Prysznic lub wanna stanowią zwieńczenie, każdej łazienki i mają duży wpływ na odbiór całego wnętrza.

Pewne rodzaje kabin prysznicowych sprawdzą się lepiej w mniejszych łazienkach a inne będą stanowić fajne rozwiązanie w większych przestrzeniach. Na rynku jest wielu producentów oferujących produkty wysokiej jakości. Wybierając kabinę prysznicową warto zwracać nie tylko na jej rodzaj, ale również funkcjonalność, sposób otwierania drzwi czy wielkość brodzika.

Rodzaje Kabin prysznicowych

Podstawowym podziałem kabin jest ten ze względu na ich kształt i tak można wyróżnić kabiny prysznicowe pięciokątne, prostokątne, kwadratowe i półokrągłe. Wszystkie z wymienionych typów nadają się idealnie do usadowienia w kącie łazienki. Nie bez powodu nazywają się one kabinami narożnymi. Są to jedne z najchętniej wybieranych modeli kabin, właśnie ze względu na ich wielkość. Większość osób posiada niewielkie łazienki, w których kabiny pięciokątne czy półokrągłe idealnie się sprawdzą.

Przechodząc dalej mamy tzw. kabiny prysznicowe przyścienne, które można zamontować przy praktycznej ścianie. W tego typu kabinach bateria montowana jest na ścianie, która tworzy równocześnie jedną ze ścian dla kabiny prysznicowej. W tym wypadku również popularne są półokrągłe i wielokątne konstrukcje brodzików. Bez wątpienia zaletą kabin przyściennych jest to, że wizualnie powiększają łazienkę oraz czynią ją nieco bardziej nowoczesną.

Czas przejść do kabin trójściennych, które jak sama nazwa wskazuje składają się z 3 ścian, najczęściej szklanych, bateria prysznica montowana jest natomiast na ścianie łazienki. Trójścienne kabiny najczęściej przyjmują prostokątny kształt.

Kabiny wolnostojące nie muszą stykać się ze ścianami łazienki co z jednej strony wpływa na możliwość umieszczenia ich w wielu miejscach o ile zapewni się odpowiednią instalację wodną, a z drugiej zajmują sporo miejsca. Jest to bez wątpienia propozycja dla osób lubiących nowoczesny styl i mających duże łazienki.

Rodzaj kabin wnękowych to natomiast doskonałe rozwiązanie w przypadku łazienek posiadających sporą wnękę. Całą kabinę stanowią praktycznie ściany budynku, dokładane są tylko drzwi i gotowe. Oczywiście wnękę można również stworzyć na potrzeby takiej kabiny prysznicowej, wszystko zależy od założeń projektu.

Na koniec zostawiliśmy rodzaj kabin znacząco zyskujący na popularności, mowa o kabinach Walk-in. Mamy tutaj do czynienia z kabinami bez drzwi i brodzika, taka otwarta forma ma wiele zalet, podstawową jest wygoda użytkowania oraz łatwość utrzymania czystości. Decydując się na tego typu rozwiązanie należy pamiętać, że szkło, z którego będą wykonane ściany powinno być hartowane. To, jeżeli chodzi o względy bezpieczeństwa, a gdy zależy nam na świetnym wyglądzie kabiny należy dodać do tego powłokę polimerową chroniącą przed osadzaniem kamienia i zaciekami.

Mamy nadzieję, że wiesz już trochę więcej o rodzajach kabin prysznicowych. Zaprojektowanie wymarzonej łazienki nie jest łatwe, ale warto poświęcić na to trochę czasu w końcu to tam zaczynasz i kończysz każdy dzień.

Materiał partnera zewnętrznego