Robisz remont? Sprawdź jakim typem osobowości jesteś!

0
806
remont i charakter
Sposób, w jaki robisz zakupy czy wybierasz farby, mają swoje odzwierciedlenie w tym, jaką masz osobowość. Wyróżnia się cztery typy osobowości – rozwiąż test i przekonaj się, którym z nich jesteś! | fot.: porta.com.pl

Uporządkowana i rozważna? Spontaniczna i pozytywnie nastawiona do zmian? Pewna siebie i swoich racji? A może zawsze wszystko dokładnie planujesz? – Jaka jesteś, gdy stajesz w obliczu arcyważnego przedsięwzięcia jakim jest… remont? Sposób, w jaki robisz zakupy czy wybierasz farby, mają swoje odzwierciedlenie w tym, jaką masz osobowość. Wyróżnia się cztery typy osobowości – rozwiąż test i przekonaj się, którym z nich jesteś!

Jakim typem osobowości jesteś – dlaczego warto to wiedzieć?

To, jaka jesteś i jaki masz stosunek do rozmaitych aspektów życia – w tym również do remontów – określa Twoją osobowość oraz temperament.

Pierwszy, dla wielu najbardziej przejrzysty i trafiony podział osobowości człowieka stworzył nie kto inny, jak sam Hipokrates. Wyróżnione przez niego cztery typy osobowości to: sangwinik, choleryk, melancholik oraz flegmatyk.

Inaczej wygląda to w kwestii remontowych typów osobowości. To, jakim typem osobowości jesteś, pomoże Ci ustalić krótki test, który znajdziesz na https://www.porta.com.pl/otworzsiena/quiz

Dlaczego warto to wiedzieć? Przede wszystkim dlatego, że dzięki temu będziesz mogła poznać swoje mocne i słabe strony, a także predyspozycje do pewnych zachowań, które determinują podejmowane przez Ciebie decyzje – w tym, zakupowo-remontowe.

Jaką masz osobowość? – Uporządkowana pragmatyczka

Jeśli wiedza, suche fakty oraz chłodny profesjonalizm to słowa, które Twoim zdaniem, najlepiej Cię opisują, wszystko wskazuje na to, że jesteś opanowaną i uporządkowaną pragmatyczką.

Nawet myśl o nieuchronnie zbliżającym się remoncie nie jest w stanie wyprowadzić Cię z równowagi i zachwiać Twoim metodycznym podejściem do tematu.

Jesteś czujną i uważną obserwatorką, a dzięki Twojej spostrzegawczości, w mig wychwytujesz wszelkie niedociągnięcia – również te remontowe, jak niedomalowany fragment ściany czy krzywo zawieszone lampy i obrazy.

Dzięki opanowaniu, jak nikt potrafisz rozważyć wszelkie „za” i „przeciw”, tym samym wybierając najlepsze z możliwych rozwiązań. Najważniejsza jest dla Ciebie wysoka jakość – zarówno wykonania usługi, jak i rzeczy niezbędnych do remontu – farb, dodatków itd. Dużo mniejsze znaczenie mają dla Ciebie nowinki wnętrzarskie oraz to, „co w trendach piszczy”. Warto jednak czasem obudzić w sobie odrobinę spontaniczności i otworzyć się na to, co nowe – zdziwisz się, jak wiele może to przynieść korzyści!

Jakim typem osobowości jesteś? – Entuzjastka zmian

Jednym z czterech typów osobowości jest entuzjastka zmian. Jeśli widzisz w sobie chęć do poznawania wszystkiego co nowe i optymistycznie podchodzisz do tematu eksperymentów w aranżacji wnętrz, dobieraniu dodatków czy dekoracji – najprawdopodobniej jesteś entuzjastką zmian.

Jesteś prawdziwą miłośniczką robienia zakupów, a przy podejmowaniu decyzji kluczowa jest dla Ciebie intuicja i to właśnie nią kierujesz się najbardziej. Mniejszą wagę przykładasz do reguł i schematów, którymi kierują się inni. Uwielbiasz wszelkie nowinki i chętnie inspirujesz się nimi również wtedy, gdy remontujesz swoje mieszkanie czy dobierasz dekoracje, dzięki którym Twoje „cztery kąty” zyskują niepowtarzalny klimat. Często zdarza Ci się podejmować decyzje pod wpływem impulsu i z reguły takie działanie sprawdza się w Twoim przypadku najlepiej.

Jako spontaniczna i energiczna osoba, masz swój niepowtarzalny styl, a dzięki pełni optymizmu, działasz na ludzi jak magnez! Pamiętaj jednak, że od czasu do czasu, warto się wyciszyć i posłuchać rad bardziej doświadczonych osób. Kto wie? Może podzielą się z Tobą jakąś bezcenną wskazówką?

Jakim typem osobowości jesteś? – Emocjonalna realistka

Wśród czterech typów osobowości, wyróżnia się m.in. emocjonalną realistkę. Jeśli w codziennych sytuacjach kierujesz się przede wszystkim swoimi dotychczasowymi doświadczeniami, robisz dokładny research – sprawdzasz wszystko w internecie, pytasz o opinie znajomych, korzystasz z porównywarek produktów – najprawdopodobniej jesteś właśnie emocjonalną realistką. Aby upewnić się, jakim typem osobowości jesteś, koniecznie wypełnij test i przekonaj się, jakie są Twoje mocne, a jakie słabe strony.

O emocjonalnych realistkach z pewnością można powiedzieć, że to osoby, które w życiu kierują się głównie wiedzą oraz faktami, ale przy podejmowaniu ostatecznej decyzji pokazują swoją emocjonalną stronę osobowości. Pomyśl tylko, czy opieranie swoich działań na emocjach jest dobrą drogą.

Wszelkie decyzje – również te remontowe to, w ostatecznym rozrachunku, pewnego rodzaju kompromis pomiędzy chłodnym rozsądkiem a improwizacją i spontanicznością. Zdarza Ci się drobne działania opierać wyłącznie na pracy swoich rąk – nie boisz się bowiem rezygnować ze wsparcia specjalistów.

W remontach i aranżacji wnętrz stawiasz przede wszystkim na funkcjonalność. Co więcej, unikasz ślepego podążania za najgorętszymi trendami i zamiast tego, starasz się wybrać do swojego mieszkania tylko te rozwiązania, które uznasz za najbardziej pasujące do Ciebie i Twojego stylu.

Jakim typem osobowości jesteś? – Intuicyjna planistka

Przed wyjściem na zakupy robisz listę wszystkich rzeczy, które trzeba kupić, a podejmowanie decyzji opierasz głównie na swojej intuicji oraz logice? Wszystko wskazuje na to, że jesteś intuicyjną planistką, czyli ostatnim z czterech typów osobowości.

Jesteś spostrzegawczą obserwatorką, ale jednocześnie nigdy nie zamykasz się na nowości i zmiany – również te częste. Duży komfort zapewnia Ci pełna swoboda działania, a także tkwiące w Tobie pokłady energii, które napędzają Cię do działania.

Kiedy przychodzi pora na remont, wszelkie decyzje podejmujesz, uwzględniając przy tym nie tylko to, co „tu i teraz”, ale zwracasz także uwagę na konsekwencje w przyszłości. Bez względu na to, co kupujesz, przy ocenie poszczególnych produktów, szczególnie zwracasz uwagę na ich jakość oraz funkcjonalność. I gdy trzeba dłużej poczekać na upragniony zakup, cierpliwie to robisz, byle tylko otrzymać dokładnie to, czego potrzebujesz.


Artykuł sponsorowany