Reveal-ajca, czyli drzwi wejściowe w technologii SMART

0
412
smart drzwi wejściowe oknoplus
Inteligentne rozwiązania gwarantują komfort i na nowo definiują poziom bezpieczeństwa domowników… i nie tylko! | fot.: materiał partnera

Telefony są smart, zegarki są smart, samochody są smart. Najwyższa pora, by do grona produktów inteligentnych dołączyły także drzwi. Nowoczesna technologia obecna jest niemal w każdym aspekcie życia, dlatego kwestią czasu było, aż producenci stolarki otworowej połączą innowacje, bezpieczeństwo i postawią na rozwiązania, które zmienią nasze domy w energooszczędne, ekologiczne i nowoczesne budynki.

Jeszcze kilka lat temu inteligentne domy dla wielu były tym samym, czym ich szklane odpowiedniki dla Cezarego Baryki z powieści Żeromskiego – nieosiągalnym marzeniem. Dzisiaj domy SMART są po prostu elementem codzienności, a udogodnienia dotyczące otwierania drzwi, takie jak czytnik linii papilarnych lub RFID, pilot, klawiatura numeryczna czy system elektronicznej kontroli dostępu stają się standardem. Nic dziwnego – funkcjonalnością górują nad tradycyjnymi metodami, a także stanowią skuteczny element stojący na straży naszego bezpieczeństwa. 

Brak klucza kluczem do sukcesu!

Komu nie zdarzyło się zapomnieć o kluczach? Teraz możemy zapomnieć o nich na dobre! Nowoczesna technologia sprawiła, że szyfry nie muszą już kojarzyć się z filmami szpiegowskimi i sejfami – dzisiaj klawiatury numeryczne umożliwiają otwieranie drzwi kodem cyfrowym. Wystarczy odpowiednio ją zaprogramować, wybierając łatwą do zapamiętania kombinację, dzięki której dostaniemy się do domu lub mieszkania. Nie… wyklucza to oczywiście tradycyjnych metod – zwolennicy klasycznych zamków będą mogli skorzystać z tradycyjnych rozwiązań.

klawiatura numeryczna w drzwiach zewnętrznych
Klawiatury numeryczne umożliwiają otwieranie drzwi kodem cyfrowym | fot.: materiał partnera

Klucz w jednym palcu

Linie papilarne to niepowtarzalny, niezmienny i nieusuwalny układ, charakterystyczny dla danego człowieka, co czyni z opuszka palca indywidualny klucz, który otworzy drzwi do naszego domu. Dzięki odpowiedniemu zakodowaniu mamy pewność, że dostęp do domu mają jedynie jego domownicy.

Czytnik biometryczny przy drzwiach nie jest już rozwiązaniem znanym tylko z kina sci-fi. To integralna część domów bazujących na technologii SMART. Otwarcie drzwi sygnalizuje zapalenie się odpowiedniej lampki, a posługiwanie się czytnikiem po zmroku ułatwia światło z diod LED zintegrowanych z obudową – zapewnia Jarosław Prywałko, ekspert marki OknoPlus.

Całość ukryta jest w estetycznej obudowie ze stali szlachetnej. Pamięć systemu pozawala zarządzać, aż 99 użytkownikami, co sprawia, że rozwiązanie to doskonale sprawdzi się nie tylko w przypadku domów jednorodzinnych, ale także dużych firm.

czytnik linii papilarnych w drzwiach
Czytnik biometryczny przy drzwiach nie jest już rozwiązaniem znanym tylko z kina sci-fi | fot.: materiał partnera

Bez odcisków

Technologia bezdotykowa doskonale sprawdziła się w przypadku płatności oraz np. słuchawek. Teraz podbija branżę stolarki otworowej. Dzięki systemowi Bluetooth możemy otwierać drzwi za pomocą aplikacji w telefonie – wysłanie sygnału odrygluje drzwi. Możemy również skorzystać ze specjalnych breloków lub kart – zamki RFID, działające na zasadzie identyfikacji radiowej częstotliwości, umożliwiają bezkontaktowe i automatyczne rozpoznanie. Gdy transponder znajdzie się w pobliżu odbiornika, drzwi zostają otwarte.

Revael-acja!

Inteligentne rozwiązania  gwarantują komfort i na nowo definiują poziom bezpieczeństwa domowników… i nie tylko! Nowoczesne technologie są przyjazne nie tylko nam, ale i środowisku – połączenie tych cech sprawia, że nasz dom możemy określić mianem inteligentnego? SMART Drzwi wejściowe Reveal firmy OknoPlus to innowacyjne połączenie funkcjonalności oraz najlepszych parametrów, które dodatkowo można wyposażyć w rozwiązania na miarę XXI wieku.

Wybierając drzwi frontowe warto zwrócić uwagę na każdy detal. Od designu po właściwości użytkowe. Jedną z kluczowych cech drzwi Reveal jest ich termoizolacyjność na poziomie 0,81 W/m2K. Gwarantuje to możliwie najlepszy bilans cieplny domu, dzięki czemu ograniczamy zużycie energii niezbędnej do ogrzania pomieszczeń, redukujemy emisję gazów cieplarnianych do atmosfery i zmniejszamy wysokość rachunków za prąd – zapewnia Jarosław Prywałko.

Konstruktorzy firmy OknoPlus wyposażyli drzwi zewnętrzne Reveal w innowacyjny system zwiększający odporność na działania czynników atmosferycznych. Niskie temperatury, deszcze, śniegi, silne podmuchy wiatru czy nadmierne nasłonecznienie nie są w stanie zdeformować skrzydła, a dzięki technologii SoEasy, z przekładką w opatentowanej technologii antybimetal, drzwi nawet w najtrudniejszych warunkach będą trzymać się prosto w ościeżnicy.

Całość dopełnia szeroki wachlarz designerskich paneli – od tych opartych na przeszkleniach, po warianty imitujące beton, kamień czy drewno.

nowoczesne drzwi wejściowe reveal
Drzwi wejściowe Reveal to kwintesencja nowoczesnego podejścia do ekologii, do designu i do bezpieczeństwa | fot.: materiał partnera

Reveal – drzwi do lepszego jutra

Drzwi wejściowe Reveal to kwintesencja nowoczesnego podejścia do ekologii, do designu i do bezpieczeństwa. W połączeniu z możliwością zdalnego otwierania, najwyższą jakością wykonania i wyśrubowanymi parametrami cieplnymi doskonale wpisują się w trend SMART i gwarantują maksymalny komfort użytkowania. Przez długie, długie lata.

Materiał partnera