Płytki ceramiczne Paradyż jako element nowoczesnych aranżacji łazienek

0
1226
Niewątpliwie ciekawe aranżacje stworzyć można, mając do dyspozycji płytki ceramiczne | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Łazienka przez lata była pomieszczeniem traktowanym nieco po macoszemu. Miało być przede wszystkim miejsce funkcjonalne, a kwestie estetyczne odgrywały role drugorzędne. Obecnie się to zmienia, a łazienki stają się coraz częściej efektownymi pokojami kąpielowymi. Jak stworzyć komfortową i nowoczesną łazienkę? Po jakie elementy warto w tym przypadku sięgnąć? Niewątpliwie ciekawe aranżacje stworzyć można, mając do dyspozycji płytki ceramiczne. Przyjrzyjmy się zatem płytkom ceramicznym Paradyż należącym do ekskluzywnej, choć cenowo dostępnej ceramiki.

Motywy naturalne nadal w modzie

Od wielu lat w aranżacjach nowoczesnych łazienek dominują motywy naturalne, a więc drewno, beton i kamień. Wnoszą one do każdego wnętrza nieco naturalnej świeżości, a przy tym są bardzo oryginalne.

W przypadku stylu loftowego i industrialnego postawić można na płytki ceramiczne Paradyż z serii Flash. Obecnie betonowa szarość jest mocno obecna w trendach i niekiedy nazywa się ją nawet nową bielą. Pasuje doskonale także do aranżacji skandynawskich. Płytki imitujące beton sprawiają, że wnętrze staje się nieco surowe, ale jednocześnie eleganckie.

Ciekawie prezentują się ponadto płytki drewnopodobne, które wprowadzają do pomieszczenia nieco ciepła i naturalności. Na pierwszy rzut oka ciężko jest odróżnić je od prawdziwego drewna. W łazience płytki tego rodzaju umieścić można na wiele sposobów – na podłodze, blacie, ścianach, frontach meblowych itd.

Ponadto wciąż bardzo modne są płytki ceramiczne imitujące naturalny kamień. Do wyboru są motywy piaskowca, wapienia czy marmuru. Czasami przypominają one płytki betonowe, ale różnią się od nich subtelnymi elementami.

łazienka płytki naturalne
Od wielu lat w aranżacjach nowoczesnych łazienek dominują motywy naturalne | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Płytki ceramiczne Paradyż w nowoczesnych łazienkach

Jednak powrót do naturalnych motywów to nie jedyne trendy, jakie można zaobserwować w ostatnim czasie w aranżacji wnętrz. Od kilku dobrych lat do łask wróciła czerń, która pod względem popularności konkuruje z szarością. Płytki ceramiczne Paradyż w kolorze czarnym warto przy tym łączyć z elementami jaśniejszymi. Wbrew pozorom barwa ta nie przytłacza wnętrza, o ile zostanie zastosowana w odpowiedniej ilości.

Jednak w łazienkach króluje nie tylko czerń. Dla osób, które cenią sobie naturalną kolorystykę, dobrym rozwiązaniem są płytki brązowe. Stanowią one zresztą świetne tło dla dodatków o intensywnych barwach. Od jakiegoś czasu dekoratorzy i architekci wnętrz odchodzą powoli od modnych przez lata aranżacji skandynawskich. Coraz częściej stawiają natomiast na intensywne i mniej oczywiste barwy. Wprawdzie wnętrza skandynawskie są czyste i efektowne, jednak jak każdy trend, wielu osobom po prostu już się znudziły. Stąd też poszukiwanie nowych rozwiązań.

Bardzo modnym rozwiązaniem są także płytki ceramiczne o strukturze plastra miodu. Mają one sześciokątny, geometryczny kształt i na pierwszy rzut oka przypominają właśnie plaster miodu. Sprawiają, że wnętrze staje się oryginalne i nieco ekstrawaganckie. Od kilku dobrych lat płytki tego typu są prawdziwym hitem.


Materiał partnera zewnętrznego