Oświetlenie LED – dlaczego powinieneś na nie postawić?

0
1693
Oświetlenie LED - dlaczego powinieneś na nie postawić?
Wybierając oświetlenie LED zyskujemy wysoki komfort użytkowania, który wpłynie na jakość naszego życia i mieszkania. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Odpowiednie oświetlenie w domu i na zewnątrz, np. w ogrodzie czy na tarasie jest bardzo ważne. Nie tylko pozwala na swobodne funkcjonowanie, ale też może być jednym z czynników tworzących wyjątkowy klimat. Dlaczego powinieneś pomyśleć o oświetleniu ledowym w swoim domu?

Zaufaj oświetleniu LED

Wybór najlepszego oświetlenia, choć nie jest wcale taki prosty, jest możliwy. Wystarczy spojrzeć na zalety i wady poszczególnych propozycji oferowanych przez internetowe i stacjonarne sklepy z lampami i żarówkami. Bardzo popularne jest ostatnio oświetlenie LED. Dlaczego warto w nie zainwestować?

Lampa LED
Nie musimy obawiać się inwestycji w oświetlenie ledowe. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Powodów jest kilka, a ich poznanie zachęci do bliższego przyjrzenia się temu rozwiązaniu. Okazuje się przecież, że oświetlenie LED to wiele możliwości, oszczędność, wyraz ekologicznego podejścia do życia oraz bycia na bieżąco z najnowszymi trendami oświetleniowymi. Niestety kwestia wyboru żarówek LED czy też całej aranżacji świetlnej domu lub mieszkania nadal budzi wiele wątpliwości. Zapytaliśmy o to eksperta:

Nie musimy obawiać się inwestycji w oświetlenie ledowe. Lampy LED bardzo dobrze poradzą sobie zarówno w oświetleniu salonów, kuchni czy sypialni, jak i ogrodów lub ścieżki prowadzącej do domu. Dzięki wysokiej precyzji wykonania, zewnętrzne oświetlenie LED jest bardzo trwałe i spełnia wszystkie oczekiwania, jakie narzuca oświetlenie w otwartych przestrzeniach – doradza ekspert z serwisu lampy.pl.

Lampy LED – to co dobre, jest trwałe

Wytrzymałość jest jedną z najważniejszych zalet oświetlenia LED. Żarówka LED wyprodukowana przez dobrego producenta będzie nam służyć przez wiele lat. Decydując się na zakup tego rodzaju żarówek możemy być pewni, że nie przepalą się po krótkim czasie użytkowania.

Lampy LED
Średnia żywotność żarówek ledowych to 30000 godzin świecenia. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Średnia żywotność żarówek ledowych to 30000 godzin świecenia. To bardzo dobry wynik, dlatego jeśli zależy nam na trwałości, decyzję mamy już podjętą – podpowiadają specjaliści z lampy.pl.

Oświetlenie LED sprawi, że przepalenie żarówki nie zaskoczy nas w najmniej oczekiwanym momencie. Z czasem moc żarówki będzie gasła, ale nie musimy martwić się, że nastąpi to z dnia na dzień. Często dzieje się tak, że żarówka musi zostać wymieniona, kiedy spieszymy się lub nie mamy w swoim domu zapasu kolejnych. Żarówki LED wypalają się stopniowo, dlatego z pewnością wcześniej zauważymy, że czas pomyśleć o ich wymianie.

Oświetlenie LED – więcej w portfelu

Oświetlenie ledowe ułatwi Ci oszczędzanie i nie nadwyręży domowego budżetu. Nawet, jeśli początkowo wydamy więcej pieniędzy na wymianę żarówek LED w naszym mieszkaniu, inwestycja ta zwróci się po kilku miesiącach. Z czasem zauważymy różnicę w rachunkach za prąd i upewnimy się, że nasz wybór był dobry. – Żarówki LED pobierają małą ilość prądu w porównaniu ze świetlówkami czy halogenami. W konfrontacji z nimi zyskują przewagę i zapewniają nam mniejsze koszty utrzymania oświetlenia – podkreśla ekspert z serwisu lampy.pl.

Lampy LED
Lampy LED będą świetnym rozwiązaniem w pomieszczeniach, w których często włączamy i wyłączamy światło. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Lampy LED będą świetnym rozwiązaniem w pomieszczeniach, w których często włączamy i wyłączamy światło. Na pewno warto pomyśleć tutaj o nich podczas aranżacji kuchni, toalety czy korytarza. Tradycyjny żarówki mają wydajność świecenia w granicach około 1000 cykli pracy załącz/włącz, za to wydajność świecenia żarówek LED jest dziesięć razy większa.

Barwa równie ważna…

Światło zimne czy ciepłe? Oto jest pytanie. Trzeba sobie na nie odpowiedzieć podczas planowania oświetlenia do domu. Chłodne światło będzie wspierać naszą koncentrację, dlatego dobrze zwrócić na nie uwagę w biurze lub gabinecie. Z kolei ciepłe światło dopasuje się do potrzeb sypialni i miejsc, w których odpoczywamy. Powodem jest jego pozytywny wpływ na relaks i odprężenie po całym dniu pracy. Biorąc pod uwagę funkcjonalność, ciepłe światło zbliżone jest do efektu, jakiego uzyskamy w przypadku zwykłej żarówki.

Lampy LED
Ciepłe światło zbliżone jest do efektu, jakiego uzyskamy w przypadku zwykłej żarówki. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wybierając oświetlenie LED zyskujemy wysoki komfort użytkowania, który wpłynie na jakość naszego życia i mieszkania. Najważniejszym argumentem przemawiającym „za” ledami jest rosnąca liczba ich zwolenników. Fakt ten pokazuje, że mają w sobie „to coś” i że warto z nich korzystać.


Materiał partnera zewnętrznego