Nowoczesne domofony bezprzewodowe

0
715
domofon bezprzewodowy
Możliwość zdalnej kontroli wejścia do budynku, efektywnej komunikacji z ludźmi przebywającymi na zewnątrz obiektu oraz brak konieczności prowadzenia okablowania to podstawowe zalety radiowych systemów domofonowych | fot.: materiał partnera

Budynkowe systemy komunikacyjne na dobre wpisały się w krajobraz współczesnych osiedli mieszkaniowych i domów jednorodzinnych. Tematem dzisiejszego artykułu są nowoczesne domofony bezprzewodowe – co to są, jak działają i jak je wybrać? Zapraszamy do lektury!

Co to jest i jak działa domofon bezprzewodowy?

Praktyczny domofon bezprzewodowy to urządzenie umożliwiające komunikację pomiędzy osobami przebywającymi wewnątrz i na zewnątrz budynku. Sprzęt pozwala na rozmowę głosową celem autoryzacji dostępu do furtki posesji lub drzwi wejściowych i ewentualne zwolnienie blokady elektrozaczepu przy użyciu przycisku, bez konieczności opuszczania pomieszczenia. Zaletą domofonów bezprzewodowych jest brak potrzeby prowadzenia dodatkowego okablowania pomiędzy stacją bramową na zewnątrz a słuchawką zamontowaną wewnątrz obiektu.

Współczesne systemy domofonowe pozwalają zwykle na komunikację w odległości około 100 metrów, co jest wystarczającą wartością na terenie osiedli mieszkaniowych czy domów jednorodzinnych. Jednoprzyciskowe stacje bramowe w estetycznych i trwałych plastikowych obudowach doskonale komponują się z architekturą otoczenia. Jednocześnie są odporne na uszkodzenia mechaniczne i działanie wilgoci. Można je znaleźć w sklepie internetowym sklep-ecsystem.pl, gdzie użytkownicy otrzymują fachową pomoc w doborze urządzeń.

Jak wybrać dobry domofon bezprzewodowy?

Decyzja o zakupie radiowego zestawu domofonowego powinna być podyktowana wcześniejszym ustaleniem naszych oczekiwań w kontekście funkcjonalności sprzętu. Jak wybrać dobry domofon bezprzewodowy? Jakie funkcje i parametry są istotne?

  • Możliwość obsługi wielu stacji bramowych oraz sterowania dodatkowym elektrozaczepem, np. służącym do otwierania i zamykania bramy garażowej.
  • Zakres temperatur pracy i klasa ochrony IP, co jest szczególnie istotne w przypadku stacji bramowej montowanej na zewnątrz z narażeniem na niekorzystne warunki pogodowe.
  • Funkcja interkomu, która pozwala na łatwą i bezpieczną komunikację pomiędzy abonentami systemu wewnątrz budynku.
  • Napięcie zasilania, które determinuje konieczność zastosowania opcjonalnych przetwornic czy zasilaczy w przypadku konieczności obniżenia z poziomu 230 V do 12 lub 24 V.
  • Sposób montażu na ścianie. Zazwyczaj spotykamy się z zestawami przeznaczonymi do instalacji metodą natynkową.
  • Dodatkowe funkcje, jakie oferuje domofon bezprzewodowy, takie jak obsługa z użyciem aplikacji mobilnej czy wbudowana kamera i wyświetlacz.
  • Przydatnym rozwiązaniem jest możliwość integracji systemu domofonowego z instalacją alarmową czy budynkową kontrolą dostępu.

Ważnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, wybierając domofon bezprzewodowy do domu jednorodzinnego, jest gwarancja. Producenci zwykle oferują opiekę gwarancyjną trwającą od dwóch do pięciu lat.

Dlaczego warto stosować domofony bezprzewodowe?

Osoby planujące kupno zestawu domofonowego często pytają, dlaczego warto stosować domofony bezprzewodowe. Ich dużą zaletą jest brak konieczności prowadzenia okablowania pomiędzy słuchawką a stacją bramową. Dodatkową korzyścią jest możliwość łatwego podłączenia wielu unifonów, jeżeli dany model posiada taką funkcjonalność.

Dostępne na rynku unifony radiowe są łatwe w montażu i redukują czas konieczny na wdrożenie systemu w porównaniu do konwencjonalnych rozwiązań przewodowych. Ich zalety szczególnie uwidaczniają się w przypadku konieczności połączenia elementów końcowych oddalonych od siebie o kilkadziesiąt metrów.

Funkcjonalne domofony bezprzewodowe w ofercie sklep-ecsystem.pl

Możliwość zdalnej kontroli wejścia do budynku, efektywnej komunikacji z ludźmi przebywającymi na zewnątrz obiektu oraz brak konieczności prowadzenia okablowania to podstawowe zalety radiowych systemów domofonowych. Jeżeli szukasz profesjonalnych urządzeń należących do tej kategorii, to zobacz funkcjonalne domofony bezprzewodowe dostępne w ofercie sklepu internetowego sklep-ecsystem.pl. Doświadczeni sprzedawcy pomogą Ci w doborze sprzętu dopasowanego do Twoich indywidualnych potrzeb.

Materiał partnera