Najciekawsze fototapety do pokoju dziecięcego

0
9444
Fototapeta - mapa świata
Fototapeta mapa świata dla dzieci sprawi, że odległe kraje znajdą się na wyciągnięcie ręki. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Pokój dziecka to z pewnością wyjątkowe miejsce w naszym domu, które rządzi się własnymi prawami. To właśnie tutaj nasza pociecha dorasta i się rozwija, snuje swoje pierwsze marzenia i plany na przyszłość, świętuje dobre oceny i zmaga się ze szkolnymi porażkami. Nic więc dziwnego, że chcielibyśmy, aby jego pokój był nie tylko wyjątkowy, ale zapewniał mu także poczucie bezpieczeństwa. W związku z tym, że maluch nieustannie się zmienia, dorastając każdego dnia, stworzenie odpowiedniej aranżacji pokoju może być prawdziwym wyzwaniem. Jeśli szukasz ciekawego pomysłu, warto rozważyć fototapety dla dzieci. Wbrew pozorom postacie z bajek i kreskówek nie są jedyną możliwością. Świetnym rozwiązaniem może się okazać na przykład fototapeta kosmos dla dzieci. Dlaczego? Już spieszymy z odpowiedzią!

Fototapety dla dzieci z motywem galaktycznym

Zapytaliśmy eksperta z portalu myloview.pl co sądzi o tym, aby wprowadzić do dziecięcego pokoju kosmiczne motywy. Oto jego odpowiedź:

Fototapeta z kosmicznym motywem jest znakomitym pomysłem, aby rozbudzić w dziecku zainteresowanie światem i otaczającą rzeczywistością. Jeśli nasz maluch interesuje się statkami kosmicznymi, podróżami do odległych galaktyk lub walką dobra ze złem rodem z filmu Star Wars, fototapeta kosmos dla dzieci będzie strzałem w dziesiątkę! Polecam, aby dla lepszego efektu taka fototapeta została zamontowana na suficie. W ten sposób stworzymy przepiękną iluzję nocnego nieba. Dodatkowo możemy ją podświetlić listwą z lampkami LED, dzięki czemu maluch będzie mógł się cieszyć naprawdę wyjątkową atmosferą.

A jeśli nasze dziecko interesuje się kosmosem, ale nie chcemy pokrywać całej ściany tym wyrazistym motywem, dobrym rozwiązaniem mogą się okazać gwiezdne plakaty. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Fototapeta z kosmosem na suficie
Fototapeta z kosmicznym motywem jest znakomitym pomysłem, aby rozbudzić w dziecku zainteresowanie światem i otaczającą rzeczywistością. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Mała przestrzeń? Odpowiedzią jest fototapeta dla dzieci na wymiar!

Ci, którzy posiadają stosunkowo niewielki metraż, z całą pewnością wahają się nad wyborem odpowiedniego wzoru. W takiej sytuacji fototapeta do pokoju dziecka musi być nie tylko ładna, ale przede wszystkim praktyczna, aby dzięki niej optycznie powiększyć przestrzeń. W tej roli doskonale sprawdzą się wzory 3d, które za pomocą odpowiedniego przedstawienia stworzą nam imitację głębi i wprowadzą wrażenie dodatkowego metrażu.

Czasami niewielki metraż idzie także w parze z nietypowym kształtem pokoju. Niesymetryczny układ okien, skosy lub wykusze mogą znacznie utrudnić zakup standardowej tapety. Co wtedy? Czy musimy zrezygnować z wzorzystej ozdoby? Oczywiście, że nie! Rozwiązaniem jest fototapeta dla dzieci na wymiar, dzięki której co do centymetra dopasujemy wzór do naszej specyficznej przestrzeni. Nie musimy się wtedy obawiać, że poszczególne części fototapety nie będą do siebie pasować, a wzór nie stworzy kompletnej całości.

Mapy i zwierzęta – wyjątkowa fototapeta do pokoju dziecka

Maluchy uwielbiają podróżować. Odwiedzanie innych zakątków świata jest dla nich ogromnym przeżyciem. W ten sposób uczą się tolerancji dla innych kultur, poznają obce języki oraz zwyczaje.

Fototapeta mapa świata dla dzieci sprawi, że odległe kraje znajdą się na wyciągnięcie ręki, a dzięki naszej pomocy dzieci dowiedzą się, jakimi językami posługują się ludzie mieszkający na drugiej półkuli, jakie rośliny rosną w Ameryce Południowej i w jakich domkach mieszkają ludzie w Afryce. Aby taka fototapeta była atrakcyjna dla Twojej pociechy, sięgnij po rysunkowe przedstawienie, które zamiast skomplikowanych nazw geograficznych zawiera rysunki znanych zabytków lub zwierzątek. Tak dobrane fototapety dla dzieci nie pełnią tylko funkcji estetycznej – przede wszystkim pomagają im rozwinąć swoje zainteresowania i zdobywać nową wiedzę w niezwykle naturalny sposób – podczas zabawy i codziennych czynności wykonywanych w pokoju – powiedział nam ekspert z myloview.pl.

Fototapeta - mapa świata dla dzieci
Tak dobrane fototapety dla dzieci pomagają im rozwinąć swoje zainteresowania i zdobywać nową wiedzę w niezwykle naturalny sposób. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

A jeśli nasz maluch kocha zwierzaki? Fototapeta dla dzieci ze zwierzętami sprawdzi się znakomicie. Możemy też sięgnąć po wizerunki domowych pupili lub zdecydować się na egzotyczne gatunki – tygrysy, papugi lub słonie. Pamiętajmy jednak, aby wzór spełniał przede wszystkim oczekiwania naszej pociechy, a nie nasze – oglądając przepiękne wzory łatwo o tym zapomnieć!

Pokój dziecięcy to miejsce ciągłych zmian. Wraz z dorastaniem dziecka, zmianie ulegają też jego zainteresowania, co nierzadko wiąże się z koniecznością remontu. Z pomocą przychodzą właśnie fototapety – dzięki dostępności wzorów oraz łatwości montażu będą ogromnym ułatwieniem dla każdego rodzica.


Materiał partnera zewnętrznego