Modne fotele w skandynawskim stylu

0
659
fotele w stylu skandynawskim
Salon w stylu skandynawskim to nadal jedno z najchętniej wykorzystywanych rozwiązań w wielu polskich domach i mieszkaniach

Choć po latach zdecydowanej dominacji styl skandynawski nieco stracił na swojej popularności, nadal jednak znajduje się w ścisłej czołówce trendów aranżacyjnych. Jest to widoczne szczególnie w aranżacjach salonów i pokoi dziennych. Dlatego niezmiennie jednym z najczęstszych wyborów pozostają fotele w stylu skandynawskim. Sprawdź, które modele cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

Szary fotel w stylu skandynawskim – klasyka, która nie przemija

Salon w stylu skandynawskim to nadal jedno z najchętniej wykorzystywanych rozwiązań w wielu polskich domach i mieszkaniach. Nie ma w tym zresztą niczego dziwnego – chyba żaden inny styl w aż takim stopniu nie stawia na kombinację prostoty, przytulności i funkcjonalności. Jedną z kluczowych kwestii jest tutaj również wyważona i stonowana kolorystyka, idealna dla tych, którzy starannie unikają ekstrawagancji. Stąd też na topie niezmiennie pozostają, dość charakterystyczne dla scandi, zarówno szare fotele do salonu, jak i sofy oraz narożniki w tej kolorystyce. Dlaczego to dobry wybór? Przede wszystkim dlatego, że jednolita tapicerka w jednym z odcieni szarości stanowi bezpieczne tło, pozwalając na zabawę kolorowymi dodatkami, chociażby w postaci poduszek dekoracyjnych czy pledów.

Fotel uszak – wygoda i modny design w jednym

Kolejny popularny fotel w stylu skandynawskim to model powszechnie określany mianem uszaka. Nazwę tę zawdzięcza charakterystycznej konstrukcji oparcia, której górna część jest wyprofilowana, mocno zaakcentowana, tworząc swoiste uszy. Ten model warto zresztą wybrać nie tylko z powodu efektownej konstrukcji oparcia, ale i z uwagi na wysoki komfort codziennego użytkowania. Chcesz, aby był jeszcze wygodniejszy? Niech towarzyszy mu podnóżek. Jeśli jednak wybrany przez ciebie fotel i podnóżek nie pochodzą z tej samej kolekcji lub serii, przed zakupem upewnij się, że ich siedziska znajdują się na zbliżonej wysokości.

Fotel na drewnianych nóżkach – scandi w wersji retro

Meble w stylu skandynawskim niezwykle chętnie sięgają po inspiracje retro. Skandynawskie fotele do salonu również często wpisują się w ten trend, czego efektem jest jeden z najpopularniejszych modeli – fotel na nóżkach z drewna. Najczęściej są to nóżki wyraźnie inspirowane wzornictwem charakterystycznym dla lat 50. i 60., które posiadają okrągły przekrój, lekko zwężany do dołu, nieco przypominając stożek. Jeśli lubisz wnętrza nawiązujące do designu z przeszłości, a tym samym wpisujące się także w styl retro lub vintage, taki fotel do salonu na drewnianych nóżkach ma spore szanse okazać się strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Szukasz designerskiego mebla? Konieczne sprawdź ofertę foteli od sfmeble.pl!

Fotele do salonu w stylu skandynawskim – te kolory są na topie!

Warto pamiętać, że wnętrza w stylu skandynawskim to jednak nie tylko biel, drewno i szarości. Widać to zresztą dość wyraźnie, jeśli tylko spojrzeć na obecnie najmodniejsze fotele do salonu wpisujące się w ten trend aranżacyjny. Jakie kolory szczególnie upodobali sobie projektanci topowych marek w tym sezonie? Dużym zainteresowaniem cieszą się żółcienie, w szczególności odcień musztardowy. Nadal widoczna jest też moda na zielenie – tu z kolei dominuje odcień butelkowej i szmaragdowej zieleni. Warto również wspomnieć o innej, trwającej już od kilku sezonów modzie, zwłaszcza że nic nie wskazuje, aby miała ona prędko przeminąć…

Welurowy fotel – moda na plusze trwa w najlepsze

Plusze są miłe w dotyku, a co za tym idzie – niezwykle przytulne i przyjemne w codziennym użytkowaniu | fot.: materiał partnera

Aksamity, welury, welwety – pluszowe tapicerki, zarówno w przypadku foteli, jak i krzeseł oraz sof i narożników do salonu, to trend, który już od kilku sezonów święci triumfy popularności. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć po niego również w salonie lub pokoju dziennym, który wpisuje się w styl skandynawski. Dlaczego to dobry wybór? Bo plusze są nie tylko miłe w dotyku, a co za tym idzie – niezwykle przytulne i przyjemne w codziennym użytkowaniu, ale i ładnie współpracują ze światłem, dzięki czemu stanowią dodatkową, ale dyskretną dekorację wnętrza. A chyba nie musimy nikogo przekonywać, że styl skandynawski uwielbia takie powściągliwe w wyrazie i subtelne ozdoby, prawda?

Fotel rattanowy – modny trend o sporym potencjale aranżacyjnym

Listę naszych dzisiejszych propozycji zamykają fotele rattanowe. Bo chyba nie myślałeś, że meble plecione z rattanu czy wikliny warto wykorzystać wyłącznie jako meble ogrodowe? Jeśli tak, to najwyższa pora, aby nieco poszerzyć swoje wnętrzarskie horyzonty. Rattanowy fotel do salonu to obecnie jeden z największych hitów. Jego dodatkowym atutem jest ogromny wachlarz możliwości aranżacyjnych – to dobry wybór nie tylko dla fanów stylu skandynawskiego, ale i niezmiernie popularnych obecnie stylów boho, eko oraz etno. Jeśli zatem lubisz sięgać po modne akcenty, ten model zdecydowanie warto zaprosić do swoich wnętrz, zwłaszcza że to propozycja o nie tylko niezwykle przytulnej, ale i mocno ponadczasowej estetyce, która zapewne prędko z mody nie wyjdzie.

Materiał partnera zewnętrznego