Modna i funkcjonalna szafa do każdego rodzaju wnętrza

0
820
Szafa w przedpokoju
Szafy przedpokojowe z dodatkami drewna i metalu to także ciekawy sposób na podkreślenie charakteru nowoczesnego wnętrza | fot.: StockAdobe.com

Urządzanie przestrzeni mieszkalnych to przyjemne,choć nieco stresujące zadanie bowiem to od niego będzie zależał wygląd pomieszczeń, ciesząc oko domowników lub też wprawiać ich w przygnębienie spowodowane nieudaną aranżacją. W modnych i gustownych wnętrzach przebywanie i spędzanie wolnych chwil zawsze spotyka się z radością właścicieli, bo tworzą one miły i przyjemny nastrój sprzyjający relaksowi i odpoczynkowi. Dlatego warto zadbać o odpowiedni dobór mebli i dodatków w pomieszczeniach, by tworzyły one udaną i satysfakcjonującą każdego domownika stylizację.

Salon modny i funkcjonalny

Przystępując do aranżacji jednego z ważniejszych pomieszczeń mieszkalnych, jakim jest salon, ludzie skupiają się zazwyczaj na jego modnym wyglądzie, który będzie zachwycał i cieszył oko zarówno domowników, jak i gości. Większość eleganckich i oryginalnych mebli salonowych prezentuje się bardzo atrakcyjnie, ale są niestety mało praktyczne i funkcjonalne.Takie meble mają przede wszystkim szykownie i modnie wyglądać, a nie stanowić miejsce do przechowywania wielu niezbędnych dla rodzin rzeczy. Dlatego bardzo ciekawym i praktycznym rozwiązaniem także do salonu jest umieszczenie w nim pojemnej szafy, która pomieści wszystkie rzeczy, ubrania i akcesoria potrzebne domownikom. Jednak szafa do salonu przyjmuje zupełnie inną postać aniżeli ta tradycyjna, toporna i mało atrakcyjna z wyglądu. Modne szafy do tak ważnych pomieszczeń, jak salon to eleganckie zabudowy idealnie komponujące się z wystrojem wnętrza. Taki mebel zostaje jakby wtopiony w ścianę, przez co nie przytłacza pomieszczenia, a staje się jego piękną ozdobą. W salonach nowoczesnych doskonale prezentują się szafy lustrzane, podświetlane, oddające klimat i charakter salonu. Zachwycająco wyglądają szafy, których drzwi przesuwne zdobią monochromatyczne widoki miast, które urozmaicają ledowe światełka. Taka szafa tylko z nazwy przypomina ciężkie i przytłaczające meble, które z dekoracją pomieszczeń nie miały nic wspólnego. Nowoczesne, bardzo pakowne szafy nie tylko stanowią idealne miejsce do przechowywania, ale też także pełnią funkcję dekoracyjną, tworząc oryginalne i bardzo atrakcyjne wnętrza.

Klimatyczna sypialnia z szafą w roli głównej

Każda, nawet ta najmniejsza sypialnia powinna posiadać szafę, która pomieści niezbędne ubrania i bieliznę osób dzielących to pomieszczenie. Aby nie przytłoczyć malutkich sypialni warto dobrać do nich szafy, które będą tworzyły właściwy klimat i nastrój dla tego pomieszczenia. Przepięknie prezentują się białe, delikatne szafy z oryginalnymi okuciami dobranymi do stylu sypialni.Taki mebel nie dość, że pełni funkcję praktyczną, to stanowi wspaniały element dekoracyjny. Do wnętrz surowych, nowoczesnych szafy z błyszczącymi gładkimi frontami utrzymanymi w tonacji szarej, czarnej czy czerwonej idealnie będą harmonizować z pomieszczeniem.

Szafa do przedpokoju

Przedpokój w mieszkaniach to niezwykle trudna do aranżacji przestrzeń, bo zazwyczaj jego metraż jest niewielki, a sam korytarz bywa wąski, za mały na umieszczenie w nim dużych i pakownych mebli. Szafy przesuwne na wymiar to idealne rozwiązanie do każdych, nawet tych mało ustawnych przedpokojów. Lustrzane drzwi nie tylko pięknie wyglądają, ale i doskonale powiększają małe korytarze, sprawiając, że stają się optycznie większe i bardziej przestronne. Szafy przedpokojowe z dodatkami drewna i metalu to także ciekawy sposób na podkreślenie charakteru nowoczesnego wnętrza.

Aranżując pomieszczenia mieszkalne, warto zastanowić się nad umieszczeniem w nich funkcjonalnych i wspaniale prezentujących się szaf przesuwnych, które nie tylko  pomieszczą cały dobytek mieszkańców, ale też cudownie ozdobią wnętrza, nadając im niepowtarzalnego i oryginalnego klimatu.

RFI