Lampy do salonu w stylu glamour

0
2900
elegancki salon z lampą w stylu glamour
Oświetlenie w salonie w stylu glamour doskonale sprawdzi się w centralnym miejscu sufitu, tak by możliwie skutecznie oświetlać całe pomieszczenie | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jeżeli mielibyśmy się pokusić o zdefiniowanie stylu glamour, na pewno warto zacząć od etymologii tej nazwy, czyli wyjaśnienia jej znaczenia. W naszym codziennym języku glamour (słowo pochodzące z francuskiego) można oddać najlepiej jako „urok” lub „wdzięk”. Może to być odrobinę mylące – w końcu mało jest rzeczy równie wieloznacznych i subiektywnych jak to, co wydaje się urocze.

Najważniejsze cechy stylu glamour w aranżacji wnętrz

Styl glamour w aranżacji wnętrz wiąże się z pewnymi dominującymi cechami, do których nawiązują stale projektanci. Są to pomieszczenia urządzone przede wszystkim nieco wytwornie, efektownie i elegancko. Każdy projektant na swój sposób stara się, aby wnętrze glamour było starannie skomponowane, bez dziwnych zestawień i dysharmonii. Dominują raczej ciepłe kolory, wnętrze powinno być możliwie przytulne. Bogato zdobione konsole, zamszowe tkaniny czy łóżko z pikowanym zagłówkiem – to wszystko doskonale mieści się w stylu glamour. Do tego mogą dochodzić na przykład lustra w zdobionych ramach, piękna tapeta na ścianie lub zasłony z weluru.

Oświetlenie w salonie

Salon to szczególnie ważne pomieszczenie w każdym mieszkaniu, a tym bardziej w większym domostwie. To tam przyjmujemy gości, a gdy ich nie ma, często jest to przestrzeń relaksu lub spożywania posiłków. Oświetlenie w salonie w stylu glamour doskonale sprawdzi się w centralnym miejscu sufitu, tak by możliwie skutecznie oświetlać całe pomieszczenie. Jeżeli nasz salon jest połączony z aneksem kuchennym – możemy zdecydować się na zastosowanie kinkietów lub innego oświetlenia punktowego w części kuchennej, a lampę wiszącą lub efektowny plafon ulokować np. nad stolikiem kawowym przy kanapie.

elegancka lampa glamour w salonie
Styl glamour należy do ważnych nurtów dzisiejszego designu i wzornictwa – ogólnie aranżacji wnętrz | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Lampy w stylu glamour

A jakie cechy charakteryzują lampy w stylu glamour? Będą to przede wszystkim nieco złożone kompozycje szklanych elementów – potocznie nazywane lampami kryształowymi. Często będzie można też natknąć się na dodatkowe wstawki z metalu, koniecznie fantazyjnie wykończone. Jednym z dobrym przykładów tego typu produkcji są lampy dostawcy Zuma Line. Wspomniany dystrybutor ma do zaproponowania także inne stylistyki. Klimat glamour wybija się jednak wyraźnie z szerokiego wachlarza możliwości, opracowanych przez projektantów z Zuma Line.

Lampy Zuma Line

Zumaline to producent oświetlenia, który może się renomą na polskim rynku. Początkowo niewielka inicjatywa szybko zaczęła się rozwijać, by osiągnąć obecną pozycję – jednego z ważniejszych krajowych dostawców oświetlenia.

Lampy Zuma Line są bardzo ciekawą propozycją dla wszystkich, którzy szukają niebanalnego, lecz nienagannie eleganckiego wzornictwa – nie tylko lamp wiszących w stylu glamour. Każda z oferowanych lamp to bardzo starannie przemyślany projekt, precyzyjne wykonanie oraz głębsza, estetyczna myśl.

Styl glamour należy do ważnych nurtów dzisiejszego designu i wzornictwa – ogólnie aranżacji wnętrz. Jest to też jeden z istotniejszych trendów w modzie odzieżowej. Choć z pewnością nie są to rozwiązania, które będą satysfakcjonować każdego bez wyjątku – glamour ma całkiem sporą grupę wiernych miłośników, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie.


Materiał partnera zewnętrznego