Konsola do przedpokoju – na co zwrócić uwagę?

0
1226
konsola w przedpokoju
Dzisiejsi producenci stawiają na wielofunkcyjność oraz różnorodność - stąd prawdopodobnie pochodzi popularność mebla, jakim jest konsola | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Obecnie możemy pozwolić sobie na dużą pomysłowość oraz mieszanie różnych stylów przy urządzaniu wnętrz. W naszym przedpokoju nie musi stać regalik z książkami lub komoda z obowiązkowym wazonikiem kwiatów. Dzisiejsi producenci stawiają na wielofunkcyjność oraz różnorodność – stąd prawdopodobnie pochodzi popularność mebla, jakim jest konsola. Ten wariant umeblowania daje bardzo duże pole do popisu osobie projektującej. Konsole są dostępne w bardzo wielu wydaniach, odmianach stylistycznych oraz rozmiarach.

Wybieramy konsolę, która stanie naszym przedpokoju

Choć wspomniana pomysłowość może czasem nie mieć miary – warto zwrócić uwagę na fakt, że nie oznacza ona braku zmysłu estetycznego oraz całkowitej dowolności. Dobrze jest też uwzględnić kwestie praktyczne i nie wybierać mebla zbyt dużego ani zbyt małego (tu decydujący jest metraż). Istotne są także walory kolorystyczne.

Większość mieszkań w polskich miastach ma niewielkie przedpokoje. Zmusza to gospodarzy do szukania raczej niewielkich mebli. Zgrabna konsola będzie tutaj bardzo wygodnym wariantem umeblowania.

Większość obecnych na rynku sklepów meblowych posiada rozbudowaną ofertę tego typu rozwiązań. Konsola może ożywiać zdecydowanie przedpokój – jeżeli będzie utrzymana w jaśniejszej kolorystyce lub będzie miała niebanalną i zaskakującą formę, odbiegającą od standardowej postaci, opartej na prostopadłościanie.

stolik drewniany
fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Szuflady czy półeczki – wybór odpowiedniego modelu konsoli

Kiedy decyzja o kupnie konsoli już zapadła – trzeba podjąć kilka podstawowych wyborów. Pierwszym i najważniejszym z nich (poza określeniem wysokości i szerokości) będzie decyzja o tym, czy nasza konsola ma posiadać półeczki czy też w szuflady. Wybór powinien opierać się przede wszystkim na tym, jaką funkcję będzie docelowo spełniać mebel. W momencie, gdy skłaniamy się raczej ku roli bardziej dekoracyjnej – wersja z półeczkami wystarczy nam całkowicie.

W momencie, gdy skłaniamy się raczej ku wersji z szufladami (gdyż chcemy trzymać tam choćby zimowe rękawice i szale) – dobierzmy starannie uchwyty, które będą służyły do ich otwierania. Jest to niezwykle istotny detal, który może dodać smaku i atrakcyjności naszemu meblowi.

Istnieje także wiele modeli konsol, które mają formę nieco bardziej fantazyjnego stolika, lub też są otwieranymi szafkami, wyposażonymi w drzwiczki – na nieco dłuższych nóżkach. Właściwy wybór powinny określić nasze specyficzne potrzeby.

A może konsola z litego drewna?

Wybierając dla siebie konsolę, warto rozważyć, czy przypadkiem model z litego drewna nie będzie dobrym wyjściem. Drewno poza tym, że prezentuje się o niebo bardziej korzystnie od płyty meblowej, pokrytej okleiną, gwarantuje dużo dłuższą żywotność mebla. Co jeszcze istotne – w przypadku większych skoków temperatur oraz działania wilgoci drewno nie ulegnie wypaczeniu.

Konsola do przedpokoju może być świetnym miejscem na postawienie świecy zapachowej. Sprawi to, że naszych gości, a również i nas samych, będzie witać przyjemny zapach już od samych drzwi.

Bardzo szeroki wybór różnorodnych mebli – w tym rzecz jasna także konsol do przedpokoju – można znaleźć na stronach sklepu meblowego BiHome. Oferta jaką przygotowano, to propozycje dla prawdziwych koneserów stylowego wyposażenia domu.

Mebel, jakim jest konsola oraz jej dzisiejsze przeobrażenia – może być znakiem dominującego ducha synkretyzmu (czyli zestawiania elementów, pochodzących pierwotnie z różnych źródeł). Takie podejście do aranżacji wnętrz wymaga rzecz jasna dużej odwagi, jednak bez niej nie uda się nigdy osiągnąć nowej jakości w stylu.


Materiał partnera zewnętrznego