Komoda biała z podświetleniem, przeszkolona, na nóżkach… Jaką komodę wybrać do salonu, a jaką do przedpokoju?

0
356
biała komoda
Komoda w salonie powinna pasować zarówno do wnętrza całego mieszkania, jak i stylu samego salonu | fot.: materiał partnera

Komody to meble, które sprawdzają się dosłownie w każdym wnętrzu. Różnorodność w kwestii kształtu, wielkości, kolorów, materiałów, z których są wykonywane, sprawia, że znajdują zastosowanie w wielu pomieszczeniach. Komody wchodzą w zestawy mebli do salonu czy sypialni, ale można kupić je również osobno i postawić w dowolnym miejscu w mieszkaniu. Oczywiście zarówno wygląd wybranej przez nas komody, jak i jej ustawienie nie powinno być przypadkowe, warto zastanowić się, jaki typ najlepiej sprawdzi się np. w salonie, a jaki w przedpokoju.

Biała komoda do salonu? Jak wybrać komodę do salonu?

Komoda w salonie powinna pasować zarówno do wnętrza całego mieszkania, jak i stylu samego salonu. Bardzo ważne jest, aby już przed zakupem odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką funkcję ma pełnić ten mebel. Czy planujemy wykorzystać go jako kredens, stolik RTV, schowek na pościel, ubrania, czy bibeloty? Czy komoda ma skupiać na sobie uwagę, wyróżniać się spośród innych elementów wyposażenia, czy raczej zależy nam na czymś dyskretnym, co nie przytoczy pomieszczenia i wkomponuje się w resztę elementów wystroju? W przypadku małych pomieszczeń najlepiej sprawdzają się białe komody, które pasują do wielu różnych aranżacji. Komoda biała to uniwersalny mebel, dostępny np. w sklepie Meblobranie, który może być wyposażony w dodatkowe podświetlenie. Jest to wygodna opcja zwłaszcza w przypadku, gdy zależy nam na tym, aby stworzyć w salonie przyjemny klimat.

Świetnie sprawdzają się w salonach komody wyposażone w przeszklenia. Mogą one pełnić rolę kredensu, są idealne do przechowywania zastawy stołowej, szkła, a także pełnienia funkcji dekoracyjnych. Bardzo praktycznym rozwiązaniem do salonu są komody posiadające zarówno półki, jak i szuflady.

Jaką komodę wybrać do przedpokoju?

Pierwsze, co przychodzi na myśl, gdy zastanawiamy się nad wyborem komody do przedpokoju, to komoda na buty. Nie jest to jednak jedyna opcja, która sprawdzi się w tym pomieszczeniu. W sklepach meblowych dostępne są komody specjalnie zaprojektowane do przedpokojów, dzięki czemu są wyposażone w siedziska, półki na buty, czy lustro. W tym pomieszczeniu sprawdzi się jednak także klasyczna komoda lub komoda na nóżkach, która sprawia wrażenie lżejszej, a do tego łatwo jest pod nią posprzątać. W takim meblu można przechowywać czapki, szaliki, rękawiczki i inne akcesoria, które zakładamy przed wyjściem z domu. Kolor komody w przedpokoju zależy od tego, jak jest urządzone wnętrze tego pomieszczenia. Tutaj również dużą popularnością cieszą się komody białe oraz drewniane.

Z jakiego materiału powinna być wykonana komoda?

Większość współcześnie produkowanych mebli tego typu wykonana jest z płyty meblowej. Jest to wytrzymałe i praktyczne rozwiązanie, choćby z tego względu, że komody z płyty są stosunkowo lekkie. Oczywiście można kupić komodę drewnianą, która doda charakteru naszym wnętrzom i bez wątpienia będzie pełnić swoją funkcję przez wiele lat. Alternatywą dla osób, które kochają drewniane meble, są komody pokryte fornirem.

Materiał partnera