Kapsułki do ekspresu – odkryj bogactwo możliwości!

0
568
kawa z ekspresu kapsułkowego
Wartość ciśnienia, pod jakim pracuje ekspres, ma wpływ na to, jaką moc ma napój i jak wiele walorów smakowych i aromatycznych uda się wydobyć z kapsułki | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Ekspresy na kapsułki to doskonały sposób na przygotowanie znakomitej, szybkiej kawy w domowych warunkach. Nie musisz odmierzać idealnych proporcji, ponieważ są już zamknięte w kapsułkach. Delikatne cappuccino, mocne espresso, a może lungo z delikatną cremą? Wybór jest ogromny! Sprawdź, jakie możliwości dają ekspresy kapsułkowe i wybierz swoją ulubioną kawę.

Dlaczego warto wybrać ekspres na kapsułki?

Na rynku dostępne są między innymi ekspresy kolbowe, przelewowe, automatyczne i kapsułkowe. Każdy z nich ma wiele zalet, które przekonają kawoszy do zakupu. Za rosnącą popularnością ekspresów kapsułkowych przemawia co najmniej kilka argumentów. Użytkownicy cenią przede wszystkim ich prostotę obsługi. Aby zaparzyć profesjonalną kawę wystarczy tylko napełnić zbiornik na wodę, włożyć kapsułkę w przeznaczone do tego miejsce, pociągnąć dźwignię lub nacisną przycisk i odczekać kilka chwil. Dzięki takiej technologii nawet osoba, która nigdy nie korzystała z ekspresu przygotuje idealną, aromatyczną kawę.

Wartość ciśnienia, pod jakim pracuje ekspres, ma wpływ na to, jaką moc ma napój i jak wiele walorów smakowych i aromatycznych uda się wydobyć z kapsułki. Na rynku znajdziemy wysokiej jakości ekspresy na kapsułki (np. NESCAFÉ® Dolce Gusto®), które wyposażone są w system wysokiego ciśnienia do 15 barów.

Odkrywaj codziennie nowe smaki

Co jeszcze sprawia, że ekspres kapsułkowy to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich miłośników dobrej kawy? Dzięki niemu nie ma konieczności samodzielnego przygotowywania napoju, poprzez odmierzanie proporcji kawy w stosunku do wody i mleka. W każdej kapsułce kryje się specjalna mieszanka smaków i aromatów, które uwalniane są dopiero po jej przebiciu w ekspresie. Dzięki temu nie ma mowy o zwietrzałej kawie i rozsypanych fusach, co może być zmorą wielu kawoszy. Oprócz wygody użytkowania i wielu funkcjonalności, ekspresy kapsułkowe dają możliwość przygotowania różnorodnych rodzajów kaw – ciekawym przykładem mogą być kapsułki do ekspresu NESCAFÉ® Dolce Gusto®, które zapewniają szeroki wybór kaw o różnej intensywności, aromacie i smaku.

Zmielone ziarna są hermetycznie zamknięte w kapsułkach, dzięki czemu kawa jest zawsze świeża i aromatyczna. Kilkadziesiąt różnych rodzajów napojów daje możliwość odkrywania nowych smaków, w zależności od potrzeb i preferencji. Intensywne espresso, wyraziste aromatyczne lungo, delikatne cappuccino, a może trójwarstwowe latte macchiato? Wachlarz możliwości jest naprawdę imponujący, a z ekspresem kapsułkowym zwykła kawa czarna nabierze innego wymiaru dlatego nawet najbardziej wymagający fani tego napoju odczują różnicę, jeśli zostanie ona przygotowana przez wysokiej jakości sprzęt.

Szybka, aromatyczna kawa dla twoich gości

Ekspres do kawy powinien zapewnić nam szybkie przygotowanie kawy, szczególnie jeżeli przyjmujemy gości. Takie możliwości daje ekspres kapsułkowy, który zaparzy doskonałą kawę w kilka chwil, bez utraty jej walorów smakowych. Kapsułki do ekspresu, jakie znajdziemy w ofercie NESCAFÉ® Dolce Gusto®, kryją w sobie zmielone ziarna arabiki uprawianej na plantacjach o idealnych warunkach klimatycznych m.in. Peru, Hondurasie, Kolumbii czy Meksyku. Dzięki temu każdy tworzony z ich udziałem napój posiada wyjątkowy smak i aromat – kawa może zawierać nuty czekolady, śliwki, prażonego orzecha laskowego, jagód czy czarnej porzeczki. To doskonały sposób na odkrywanie pełnego smaku świata kawy.


Materiał partnera zewnętrznego