Jak zabezpieczyć ściany i narożniki przed uszkodzeniami?

0
773
odbojnice ścienne
Odbojnice ścienne to elementy konstrukcyjne, które skutecznie chronią ściany i narożniki w miejscach, w których zachodzi ruch z udziałem dużych i ciężkich przedmiotów | fot.: materiał partnera

Wnętrza pomieszczeń noszą ślady użytkowania bez względu na to z jaką intensywnością mamy w danym przypadku do czynienia. Ściany, narożniki i drzwi są jednak szczególnie narażone na różnego typu urazy mechaniczne. Jest to szczególnie widoczne w przypadku obiektów charakteryzujących się znacznym nasileniem ruchu, takich jak szpitale czy budynki użyteczności publicznej. Przemieszczający się interesanci w urzędach, przesiadująca pod ścianami młodzież szkolna, ruch wózków do transportu żywności czy też sprzętu medycznego w szpitalach nie pozostają obojętne dla wyglądu korytarzy, toalet i sal. W jaki sposób zabezpieczyć ściany i narożniki, tak aby zminimalizować szkody i uniknąć konieczności częstego wykonywania napraw i remontów?

Odbojnice ścienne – czym są i gdzie się sprawdzą?

Odbojnice ścienne to elementy konstrukcyjne, które skutecznie chronią ściany i narożniki w miejscach, w których zachodzi ruch z udziałem dużych i ciężkich przedmiotów. Doskonałym przykładem tego typu miejsca jest szpital. Przesuwane nie raz w pośpiechu sprzęty medyczne czy też łóżka szpitalne powodują uszkodzenia ścian, które nie tylko związane są z uszczerbkiem estetycznym, ale również realnymi kosztami w postaci remontów i napraw. Montaż odbojnic w miejscach takich jak korytarze, sale szpitalne, pomieszczenia do przechowywania sprzętu czy pomieszczenia socjalne pozwala zminimalizować ryzyko uszkodzeń. Co więcej, nie odbije się niekorzystnie na wyglądzie samych pomieszczeń. Bogata oferta modeli dostępnych na naszym rynku pozwala na wybór produktów idealnie wpasowujących się w dane wnętrze bez względu na to, czy mamy do czynienia z korytarzem szpitalnym, szkolnym czy też halą magazynową. Nie musimy również iść na kompromis w kwestii kolorystyki. Właściwie dobrane odbojnice będą stanowiły integralny element wyposażenia przy zapewnieniu optymalnej ochrony ścian.

Poobijane narożniki? Jest na to sposób

Wypukłe narożniki ścian zlokalizowane w ciągach komunikacyjnych to punkty, które najczęściej ulegają uszkodzeniom. Winowajcami są zwykle różnego rodzaju przedmioty, urządzenia i sprzęty o znacznych gabarytach. Narożniki ochronne na ściany skutecznie ochronią ją przed niechcianymi zabrudzeniami i zniszczeniami. Korzystając z oferty firmy Promador bez problemu dobierzemy odpowiedni rozmiar i model narożnika. W miejscach o mniejszym natężeniu ruchu doskonale sprawdzą się narożniki naklejane. Niski koszt, łatwość montażu oraz ciekawy efekt wizualny jaki możemy przy ich pomocy uzyskać to jedne z ich największych zalet. Naroża o nietypowym kącie? Elastyczne krawędzie narożnika Flexi Angle przylegające do nierówności pozwolą zabezpieczyć narożniki odbiegające od standardów. Odbojnice przemysłowe gumowe oraz stalowe znajdują zastosowanie w miejscach, które są w wysokim stopniu narażone na uszkodzenia, takich jak magazyny, parkingi czy korytarze magazynowe.

Właściwie dobrane rozwiązania pozwolą na efektywne zabezpieczenie ścian w budynku bez względu na funkcje jaką spełnia. Brak konieczności częstego odświeżania wnętrz sprawia, że montaż elementów takich jak odbojnice i narożniki ochronne to inwestycja, która szybko się zwraca.

Materiał partnera