Jak zabezpieczyć daszek nad drzwi na zimę?

0
475
arctom zima
Daszek nad drzwiami wejściowymi stanowi skuteczną osłonę dla strefy wejściowej, jednak nie tylko do domu, ale także do warsztatu czy restauracji. Chroni skrzydło drzwiowe przed śniegiem czy deszczem | fot.: materiał partnera

Coraz więcej osób stosuje daszki poliwęglanowe nad drzwi. Takie rozwiązanie prezentuje się niezwykle nowocześnie, ale też pełni funkcję ochronną przed promieniowaniem UV, zmiennymi temperaturami, a także śniegiem, deszczem i wiatrem. Można zdecydować się na proste zadaszenie o minimalistycznej formie, a także łukowe czy markizowe. Jak zabezpieczyć daszki nad drzwi na zimę?

Pielęgnacja daszku nad drzwiami wejściowymi 

Daszek nad drzwiami wejściowymi stanowi skuteczną osłonę dla strefy wejściowej, jednak nie tylko do domu, ale także do warsztatu czy restauracji. Chroni skrzydło drzwiowe przed śniegiem czy deszczem. Co ciekawe poprawia estetykę fasady, która dłużej w tym miejscu będzie dobrze się prezentować. Jednak, aby tak było, należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji zadaszenia. Szczególnie przed zimą jest to ważne. Wystarczy tylko chwila, by uzyskać świetny efekt. Należy przygotować wodę z mydłem bądź płynem do naczyń i umyć taki daszek, usuwając z niego także liście czy kurz. Możecie pójść o krok dalej i jeszcze bardziej ułatwić sobie pracę, wszak wystarczy użyć odkurzacz przemysłowy. Cała praca zajmie Wam kilka minut, a osiągnięcie zadowalający efekt. 

Daszki z poliwęglanu – jak czyścić ten materiał?

Daszki z poliwęglanu są bardzo często wybierane, wszak rzeczywiście wyróżniają się trwałością i stylem. Pasują zarówno do elewacji klasycznej, jak i nowoczesnej. Kolejną zaletą tego materiału jest fakt, iż łatwo można go wyczyścić. Oczywiście możecie użyć ciepłej wody z dodatkiem mydła bądź płynu do naczyń albo też zastosować dedykowany płyn do czyszczenia poliwęglanu. Usuwa on nie tylko zabrudzenia, ale nawet zapobiega powstawaniu grzybów i pleśni. Jego stosowanie jest bezpieczne i nie powoduje w żadnym przypadku uszkodzenia materiału. Do aplikacji możecie użyć zwykłych ściereczek z mikrofibry, które bardzo dobrze usuwają brud. Oczywiście nieco inaczej wygląda pielęgnacja, jeżeli Wasz daszek jest z drewna. W takim przypadku należy zastosować płyny, które konserwują powierzchnie drewniane. Nie należy natomiast stosować ostrych środków chemicznych.    

Wybierając daszek poliwęglanowy warto postawić na artykuł sprawdzonej firmy. Sprawdź ofertę na stronie https://arctom.pl/pl/6-economic.

Daszki nad drzwi – jak pielęgnować je zimą?

Daszki nad drzwi wymagają szczególnej ochrony zimą. Choć sam materiał poliwęglanowy jest trwały, to jednak należy pamiętać o regularnym oczyszczaniu. W tym przypadku konieczne jest usuwanie z powierzchni śniegu, ale i lodu. Jeżeli na powierzchni pojawi się już lód, to możecie usunąć go, używając drapaczki do samochodu. Jest to bardzo proste. Trzeba regularnie pozbywać się zarówno warstw śniegu, jak i lodu, które stanowią dodatkowe obciążenie konstrukcji daszku. Oczywiście pod daszkiem mogą tworzyć się sople. I je także należy od razu usuwać, gdyż mogą stanowić zagrożenie, szczególnie gdy temperatura nieco wzrośnie. Pamiętajcie jeszcze o właściwym przygotowaniu się do prac pielęgnacyjnych i mycia daszku. Sprawdzą się ścierki typu frotte, które są wytrzymałe, a przy tym nie strzępią się. Nie rysują powierzchni. Bardzo dobrze wchłaniają też zabrudzenia i możecie ich wielokrotnie używać. Wystarczy wyprać je w temperaturze 60 stopni. Na pewno przyda się także miotła, którą z daszku możecie usunąć liście czy nawet śnieg. Polecamy miotłę brzozową, która wykonana jest z wielu witek brzozowych. Dzięki temu jednym ruchem możecie sprzątnąć większą powierzchnię. Oczywiście miotła z PVC wydaje się także niezbędnym elementem wyposażenia. Szybko zbierzecie nią śnieg, ale i strącicie z powierzchni daszku sople. Włosie nie jest bardzo twarde, co zapobiega rysowaniu materiału.

Jak zauważyliście, utrzymanie czystości daszku nie jest w żadnym wypadku trudne. Zatem bez problemu przygotujecie daszek na przyjście zimy.   

Materiał partnera