Jak zaaranżować schody w domu?

0
1241
aranżacja schodów w domu
Klatka schodowa jest na co dzień widoczna zarówno dla wszystkich domowników, jak i dla gości, którzy przebywają w domu | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Dziś każdy, kto ma schody w domu wie, że aranżacja klatki schodowej to nie lada wyzwanie. Poznaj proste sposoby na zapierającą dech w piersiach aranżację schodów.

Architekci i projektanci wnętrz wcale nie muszą zastanawiać się, jaką rolę pełnią schody w domu i doskonale zdają sobie sprawę, że schody muszą nie tylko spełniać swoją funkcję, lecz powinny się także dobrze prezentować. Zobacz jak zaaranżować funkcjonalne i zarazem designerskie schody w domu i sprawdź, dlaczego warto to zrobić.

Dlaczego aranżacja schodów w domu jest ważna?

Nie da się ukryć, że schody są kluczowym elementem każdego domu. Klatka schodowa jest na co dzień widoczna zarówno dla wszystkich domowników, jak i dla gości, którzy przebywają w domu. Wszystko to sprawia, że obok schodów po prostu nie można przejść obojętnie. Nic więc dziwnego, że aranżacja klatki schodowej nie może być dziełem przypadki i w żaden sposób nie powinna odbiegać od aranżacji pozostałych pomieszczeń. Dobrze zaaranżowane schody stanowią idealne uzupełnienie aranżacji wnętrza domu. Dowiedz się, jak zaaranżować klatkę schodową w domu.

Jak zaaranżować schody w domu?

Zdecyduj się na odnowienie schodów

Jeśli masz już schody w domu, po pewnym czasie przychodzi pora, aby w końcu je odnowić. Stare i niezbyt estetyczne schody warto pomalować. Zaś jeśli materiał, z którego zostały wykonane schody jest zbyt zniszczony, dobrze jest całkowicie wymienić wykończenie schodów. Na szczęście, samodzielna wymiana wykończenia schodów nie jest tak trudna, jak mogłoby się początkowo wydawać. Jeśli jednak zabawa w majsterkowanie nas nie interesuje, można po prostu skorzystać z usługi odpowiedniego fachowca, dla którego wymiana wykończenia schodów nie stanowi żadnego problemu.

Postaw na bezpieczeństwo

Nie każdy wie, że na domowej klatce schodowej bez wahania należy zastosować skuteczne środki bezpieczeństwa. Jak to zrobić? Jeśli zastanawiasz się, jak zabezpieczyć schody w domu, pamiętaj, że oświetlenie schodów to nie wszystko, bowiem wymiana starej balustrady na nową również jest konieczna. Stare i chybotliwe balustrady nie są bezpieczne i należy zastąpić je nowymi. W tym celu sprawdzą się nowoczesne balustrady nierdzewne, które są nie tylko modne, ale okazują się także solidne. W dzisiejszych czasach dostępne są zarówno balustrady nierdzewne całoszklane, a także takie, które w swojej budowie szkła nie posiadają. Balustrady nierdzewne posiadają wiele zalet i warto także wspomnieć, że niektórzy producenci oferują balustrady, które bez problemu można dostosować do własnych potrzeb.

Wybierz ozdoby na klatkę schodową

W dzisiejszych czasach minimalistyczne ozdoby na klatce schodowej w domu są wysoce pożądane. Przy schodach doskonale sprawdzają się naścienne ramki na zdjęcia, a także inne wiszące designerskie ozdoby na ściany. Z kolei fototapety, choć zyskują popularność w innych pomieszczeniach, na klatce schodowej powoli przestają być mile widziane. Jeśli schody posiadają półpiętro, warto dodatkowo zdecydować się na ozdoby stojące, takie jak stojące wazony, modne kwiaty czy figurki ozdobne na schody.


Materiał partnera zewnętrznego